این مطلب ۶۰۶۲ بار خوانده شده
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه:

سبک زندگی و سیاست خارجی را باید از قرآن بیاموزیم

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با بیان اینکه دشمنی دشمنان بر سر منافع نیست؛ بلکه با اصول ما مشکل دارند، گفت: انقلاب اسلامی، مرگ تدریجی استکبار را رقم زده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه قمر بنی هاشم (ع) به نقل از پايگاه اينترنتي بسيج حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالله حاجی صادقی در جمع فرماندهان، مدیران و کارکنان سپاه قمربنی هاشم علیه السلام، با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و مربیان و معلمان شهید هشت سال دفاع مقدس، حاضران را به شکرگذاری به درگاه الهی به خاطر نعمت هدایت دینی، نعمت ولایت و نعمت سنگرنشینی انقلاب، توصیه کرد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: خیلی از سالکان طریق سعادت که عاقبت به خیر نشدند به خاطر این بود که عبادتهایشان حجاب آنها شد و شیطان نیز همین گونه بود که گفت من ۶هزار سال عبادت کرده ام و این منیت هاست که باعث انحراف می شوند.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی، ادامه داد: مستی انواع مختلفی دارد، و مستی به معنای تعطیلی عقل است که گاهی این مستی با شراب حرام حاصل می شود و گاهی علم و قدرت و ثروت و ... باعث تعطیلی عقل انسان می شوند.

وی، گفت: در قیامت به انسان نمی گویند که چکار کرده اید، بیایید مزدتان را بگیرید؛ بلکه ندا می آید چه آورده اید، بیایید تا ده برابر حسنه به شما بدهیم.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: ربنا لا تزغ قلوبنا بعد اذ هدیتنا، برای این است که بعد از عبادت هم هدایت الهی شامل حال ما شود.

وی، مؤمن را فرصت ساز دانست و تصریح کرد: مؤمن فرصت سوز نیست، بلکه فرصت ساز است و در حالی که همه دنبال آزادی هستند و آزادی را یک سرمایه می دانند، مؤمن از خدا می خواهد که او را در برابر خداوند آزاد نگذارد. مؤمن دوست دارد عبد الهی باشد و این عبودیت را از حضرت علی و اولادش آموخته است.

دکتر حاجی صادقی، منظور از عبد را حرکت همه وجود انسان به سوی خدا دانست و گفت: این جمله را امام حسین علیه السلام در دعای عرفه یادمان داده است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به فضیلت های ماه رجب و شعبان و نقش این دو ماه برای کسب آمادگی حضور و ورود به ماه ضیافت الهی، شب های قدر را فرصت بی نظیر برای سه عمل بزرگ؛ شکر گذاری واقعی به درگاه الهی، پاکسازی گذشته و سپردن آینده به خداوند دانست.

وی، نقش اتصال به خدا و دعا در شبهای قدر برای حفظ انقلاب را یادآور شد و افزود: پیام شهدا نیز اتصال به خداست. اقتدار سپاه نیز به موشک و تجهیزات نیست؛ بلکه وابسته به معنویت و ایمان و اتصال به خداست. مگر قاسم سلیمانی چه دارد که داعش و رژیم صهیونیستی ندارد؟ بچه حزب اللهی های سید حسن نصرالله چه دارند که دشمن آنها ندارد؟ توان ما به میزان امکانات در دست ما نیست. توان ما به میزان اتصال ما به خداست.

این مقام مسئول، تصریح کرد: شیطان، تنها عده ای از افراد را که اتصال اخلاصی به خدا دارند نمی تواند فریب دهد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به اقتضائات پاسداری، اظهار داشت: جنگ جبهه حق و باطل، سنت خدا و قانون تبصره ناپذیر الهی و همیشگی است.

وی، ادامه داد: جبهه باطل به سردمداری مستکبران و طاغوتیان همواره در برابر جبهه حق به رهبری انبیاء و اولیاء الهی بوده و هست و خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی، ارتباط با قرآن را توصیه کرد و گفت: "تبت یدا ابی لهب"، و " مرگ بر منافق"، و " قاتلوالکفار و المشرکین"، را خدا در قرآن فرموده است. ما همچنان که به شعرای بزرگی همچون حافظ و سعدی احترام می گذاریم، باید بدانیم که در دعوای شخصی مدارا درست است؛ اما در مقابل دشمن کلام خدا به ما می گوید که مدارا چیست؟

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه،‌ تقسیم بندی ملت به دو دسته طرفدار اصول و آرمانها و گروه طرفدار مصالح و منافع را اشتباه خواند و تصریح کرد: دشمنی دشمنان با ما بر سر منافع نیست؛ بلکه به خاطر اصول است و خدا فرموده که دشمن در فتنه تا جایی با شما می جنگد که دینتان را بگیرد نه انرژی هسته ای و ... را.

وی، تأکید کرد: آقایانی که به دنبال کتابی برای آموختن سبک زندگی و سیاست خارجی هستند، باید بدانند که خدا در قرآن همه این موارد را به ما آموخته است.

دکتر حاجی صادقی، به چرایی جنگ حق و باطل اشاره کرد و گفت: جنگ حق و باطل باید باشد تا انسان ها غربال شوند و جوهره وجودی خودشان را نشان دهند و معلوم گردد که چه کسی اهل کدام جبهه است.

وی، با اشاره به تشکیل جبهه استکبار به سردمداری آمریکا و مثلث رژیم صهیونیستی، مسیحیت تحریف شده و اسلام تکفیری خطرناک بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: جبهه استکبار به این نتیجه رسیده اند که انقلاب اسلامی ایران، مرگ تدریجی آنها را رقم زده و بچه های انقلاب اسلامی در اقصی نقاط جهان پراکنده شده اند.

این مقام مسئول، ادامه داد: آنها می بینند که ۳۵ سال پیش، تنها سنگ در داخل مشت بچه های فلسطینی بود و امروز موشک های مقاومت را گنبد آهنین نیز نمی تواند مهار کند.

وی، گفت: ۳۵ سال پیش، شعار آنها از نیل تا فرات بود و امروز باید فکری برای حفظ سرزمین های اشغالی کنند. آنها می بینند که قبلاً مایه افتخار بود که رئیس جمهوری آمریکا به کشوری سفر کند؛ ولی امروز باید گارد آنها قبلاً مسیرهای حرکت رئیس جمهورشان را کنترل کند که کمتر گوجه گندیده به سرش بخورد و کمتر شعار " مرگ بر آمریکا" به گوشش برسد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه، به جمعبندی جبهه استکبار در حال حاضر اشاره داشت و گفت: دشمنان به فکر گرفتن جان و روح انقلاب هستند و این کار را از طریق جنگ نرم و به قول مقام معظم رهبری، ایجاد تغییر در محاسبات مسئولین ما می خواهند انجام دهند.

دکتر حاجی صادقی، افزود: یکی از نشانه های این جنگ، آن است که کسانی که برای این انقلاب زندان هم رفته اند، این طرف و‌آن طرف می روند و می گویند حل مشکلات ما در برقراری رابطه با خارج و بیگانگان است.

وی، خطر تحلیل اشتباه را گوشزد کرد و گفت: عصبانیت دشمنان از امام و رهبر این ملت است که افشاکننده ماهر نقشه های استکبار می باشد و اذعان دارند که مشکل ابرقدرت ها با یک ابرمرد در ایران اسلامی است.

این مقام مسئول، افزود: جبهه استکبار می داند که اگر جمهوری اسلامی چیزی را بخواهد می تواند به دست آورد؛ لذا به دنبال آن هستندکه جمهوری اسلامی چیزی را نخواهد و اگر چیزی را نخواهد تلاشی نیز برای آن نمی کند.

دکتر حاجی صادقی، ادامه داد: آنها می خواهند اقتصاد مقاومتی و استقلال نداشته باشیم و جهت گیری استکبار جهانی این نیست که دست و پای انقلاب را بزنند؛ بلکه آنها می خواهند جان و روح انقلاب را بگیرند.

وی، دو برنامه کلان جبهه استکبار برای مقابله با انقلاب را برشمرد و گفت: شناسایی رگ های حیاتی انقلاب و زدن این رگها با سی برنامه راهبردی که عملیاتی کرده اند و ایجاد فاصله بین امام و امت، از برنامه های کلان استکبار به شمار می روند و پیروزی دشمن در این عرصه بستگی به مراقبت و هوشیاری ما دارد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه، بصیرت، هوشیاری و سنگرنشینی سپاه و بسیج را عاملی برای تبدیل جنگ نرم دشمن به فرصت دانست و از وجود۴۰ راهکار قرآنی و روایی برای مقابله با نفوذ دشمن به ذهن و قلب خودی ها خبر داد.

وی، تقویت معارف اعتقادی را عاملی برای پیشگیری از نفوذ دشمن به ذهن ها دانست وافزود: معنویت و ارزش های اسلامی، یگانه راه جلوگیری از نفوذ دشمن به قلبها می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی، گفتمان انقلاب اسلامی را از دیگر رگ های حیاتی انقلاب برشمرد و تغییر در این گفتمان را خواسته دشمنان خواند و تصریح کرد: استکبارستیزی و تولی و تبری از اصول انقلاب اسلامی است و دشمنان می خواهند این هویت را از انقلاب بگیرند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه، افزود: برخی می گویند استکبار گاوی است که هم شاخ دارد و هم شیر و ما باید به جای درگیر شدن با شاخ گاو از شیر آن استفاده کنیم. اینها نمی دانند که استبکار گاو نیست بلکه گرگی است که فقط دندان تیز برای دریدن دارد و فقط با نیروی قدرت کنار می رود.

وی، ادامه داد: آقای مرسی در مصر نیز همین اشتباه را کرد و خواست با پول امیر عبدالله بر سرمیز مذکره با آمریکا بنشیند که دیدید چگونه انقلاب مردم مصر را به شکست کشاند و هفتصد نفر از بهترین نیروهای انقلابی را کام مرگ و زندان فرستاد.

گرامیداشت هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و توصیه مربیان و هادیان به تقویت معارف و باورهای اعتقادی متربیان از دیگر بخش های سخنان جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که در جمع فرماندهان، مدیران و کارکنان سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام در حسینیه آیت الله بهاءالدینی ایراد شد.

در این مراسم از مربیان نمونه عقیدتی سیاسی و آموزش نظامی سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام با اهدای لوح تجلیل شد.

انتهای پیام/

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.