این مطلب ۲۵۲۹ بار خوانده شده

ولایتمداری و توجه به قشر ضعیف جامعه

نسخه مناسب چاپ

براى نگارش دفتر خون و کتاب باید قلم را در سرخى خون‏ شهادت زد و تصویرى از این ایمانهاى مجسم کشید، تا در حافظه تاریخ‏ بماند و در یاد زمان جاودان شود

 

از پرستوهاى مهاجر و عاشقان صادقى که پرچمى از «تعهد» بر دوش‏ داشتند و تن پوشى از «تقوا» بر قامت، و در سنگر «جهاد» و محراب مبارزه، ذکر «شهادت‏» بر لب و در دل داشتن و با پیشانى بند «اخلاص‏» برسر، با سلاح و اصلاح در کف، که‏ فاصله «حرف‏» تا «عمل‏» و شعار تا جهاد را با پاى سر و سرمایه جان‏ رفتند و چه امضایى معتبر تر از «خون‏»؟ و چه سندى رسمى‏ تر از«شهادت‏»؟

براى نگارش دفتر خون و کتاب باید قلم را در سرخى خون‏ شهادت زد و تصویرى از این ایمانهاى مجسم کشید، تا در حافظه تاریخ‏ بماند و در یاد زمان جاودان شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع):

سردار شهید فتح الله بامیری

aa11 5

مرتضی بامیری تک فرزند سردار شهید فتح الله بامیری چنین درباره پدر شهیدش می گوید : شهید فتح الله بامیری فرزند مرحوم حاج سیف الله بامیری در تاریخ ۱۳۳۴ در روستای ساطح از توابع شهرستان لردگان دیده به جهان گشود و دوران کودکی خود را در این روستا سپری کرده ایشان به جهت مهاجرت پدربزرگوارش و به لحاظ وضع نامناسب معیشتی به شهر لردگان عزیمت نمود و در زمینه کار و کشاورزی همراه با پدر خود فعالیت می نمود .

محمد بامیری برادر شهیدان بامیری از صفات برجسته شهید گفت : سردارشهید فتح الله بامیری ورزشکار در رشته کشی و با خوشرویی و تعامل حسنه با مردم و همسایگان بود .

برادر سردار شهید فتح الله بامیری درباره فعالیت شهید در جنگ اظهار داشت : شهید از همان اوایل جنگ تحمیلی جهت دفاع از میهن اسلامی به جبهه های جنگ روانه شد و در عملیات متعددی از جمله ثامن الائمه ، مجنون، بدر، رمضان ، محرم ، کردستان و والفجر۸ شرکت نمود .

شهید فتح الله علیرغم اینکه چندین بار در مناطق عملیاتی مجروح شده بود باز حضور در جبهه را بر حضور در محل و خانه ترجیح داده بود .

تا اینکه سرانجام در تاریخ ۲۳/۱۱/۱۳۶۴ در عملیات والفجر ۸ (فاو) و هنگام تک دشمن زمانی که مسئولیت گروهی را برعهده داشت با گارد ریاست جمهوری عراق درگیر شدند و از آن موقع به مدت ۱۴ سال خبری از وی بدست نیامد و پس از ۱۴ سال جسد مطهرش به میهن اسلامی آورده شد که روحش شاد و یادش گرامی باد .

 

 شهید امان الله بامیری

 aa11 7

آیت بامیری فرزند شهید امان الله گفت : شهید امان الله فرزند مرحوم حاج سیف الله در تاریخ ۱۳۲۸ در روستای ساطح از توابع شهرستان لردگان متولد شد و دوران کودکی خود در روستای ساطح در خانواده ای مذهبی سپری نمود و به لحظ محرومیت اقتصادی که رژیم ستم شاهی بر کشور ایجاد کرده بود به همراه پدرش به لردگان مهاجرت نمود . شهید امان الله جهت تامین معیشت خانواده در کنار پدر در امر کشاورزی به وی کمک می نمود .

ایشان از شاخص های بارز شهید امان الله گفت : شهید امان الله شعور و فهم بالای مسائل روز علی الخصوص شناخت حکومت استبدادی داشت که از آن برای روشنگری مردم استفاده می کرد و لذا در همین راستا چندین بار از سوی ژاندارمری آنوقت احضار شده بود .

دختر شهید امان الله از ویژه گی های شهید شجاعت ، ایثار و اهل نماز و صله ارحام یاد گرد و گفت : الحق در این راستا کم نظیر بود .

با شروع جنگ تحمیلی به سبب همان ویژگی های فوق الذکر شهید بزرگوار به دفاع از میهن اسلامی به جبهه های جنگ روانه گردید و سرانجام در عملیات بزرگ فتح المبین در تنگه رقابیه در تاریخ ۳/۱/۶۱ به درجه رفیع شهادت نائل گردید .

با مصاحبه با همسر شهید امان الله ایشان گفت: با توجه به اینکه در نبود شهید با مشکلات زیادی روبرو گردیدم اما با توکل به خدای ،صبر و شکیبایی توانستم در تربیت فرزندان با کمک سایر برادران شهید موثر باشم و از همه جامعه زنان این افتخار را دارم که نسبت به تربیت اسلامی فرزندان خود در مسیر ارزشهای نهایت تلاش خود را بنمایم.

 

فرمانده شهید حمد الله بامیری

 

 

aa11 6

 

فرزند فرمانده شهید حمد الله بامیری چنین درباره پدر خویش می گوید :

شهید حمدالله بامیری در تاریخ ۱۳۲۵ در روستای ساطح چشم به جهان گشود و به همراه برادر بزرگوارش به لردگان عزیمت و در آنجا به زندگی خود ادامه داد .

نصراله بامیری فرزند بزرگ شهید از خصوصیات شهید گفت اخلاق خوبی داشت ؛گذشت وایثار داشت ، صبور و خوش رو و خوش برخورد بود ، به اقوام و خویشان سر می زد و از احوال آنها با خبر بود بطوری که دوری او برای دوستان و همسایگان ملال آورد بود .

شهید حمدالله بامیری نیز مثل شهید فتح الله و امان الله از همان اوایل جنگ روانه جبهه شد و از میهن اسلامی دفاع کرد ایشان بعداً به عضویت رسمی سپاه لردگان در آمد و بعد از مدتی که به جبهه عزیمت نمود بعنوان مسئول تسلیحات سپاه قمر بنی هاشم (ع) انتصاب و به خدمت مشغول شده بود .

شهید حمدالله تمام فکر و انرژی خود را صرف خدمت در جبهه نمود و کمتر در کنار خانواده خویش بود .

ایشان طاقت دوری برادر خود شهید فتح الله را نداشت مجدداً روانه جبهه شد و در عملیات کربلای ۵ مشغول نبرد با دشمن بعثی بود که سرانجام در تاریخ ۳۰/۱۱/۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل گردید .

 

در پایان خانواده شهیدان بامیری در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص این که چه انتظاری از رئیس جمهور منتخب( آقای روحانی ) دارید؟، پاسخ دادند امیدواریم رئیس جمهور منتخب آقای روحانی مطیع امر ولایت ، حامی ارزشهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ، حرکت در مسیر راه شهدای گرانقدر و ارزشهای نظام و توجه به معیشت قشر ضعیف جامعه خصوصاً ایثارگران و بها دادن به جامعه ایثارگران در مدیریت ها و پیگیراقتدار نظام در جوامع بین الملل را خواستاریم .

 

 

aa11 1aa11 2

 

aa11 3aa11 8
aa11 11aa11 12
aa11 13aa11 14
aa11 15

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.