این مطلب ۶۹۴ بار خوانده شده

ورزش همگانی پایه مهم ورزش قهرمانی است

ورزش و ورزش کردن طی سالیان گذشته از قالب یک تفریح و سرگرمی به قالب یک حرفه و فعالیت در بین بسیجیان درآمده ‌است.
نسخه مناسب چاپ

سرهنگ محمد رفیعی مسئول تربیت بدنی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) گفت: ورزش همگانی پایه مهم ورزش قهرمانی است و همچنین این دو لازم و ملزوم همدیگر هستند. ورزش و ورزش کردن طی سالیان گذشته از قالب یک تفریح و سرگرمی به قالب یک حرفه و فعالیت در بین بسیجیان درآمده ‌است.

ایشان در ادامه با اشاره به کافی نبودن امکانات و بودجه های لازم و زیر ساخت های و سالن های ورزشی گفت: با در دست ساخت بودن سالن های ورزشی صالحین و نه دی و سالن تیراندازی امیدواریم که وضعیت تربیت بدنی در استان ارتقاء یابد. ما در زمینه تربیت بدنی برای بسیجیان برادر و خواهر با امکانات موجود برنامه ریزی هایی انجام داده ایم تا شاهد پیشرفت و ترقی این قشر در زمینه ورزش های همگانی و قهرمانی باشیم. در زمینه ورزش همگانی برادران می توان: اعزام تیم بومی محلی به مسابقات کشوری بسیج و اعزام تیم هفت سنگ به مسابقات استانی و کسب مقام دومی و همچنین صعود تیم کوهنوردی بسیج به ارتفاعات استان لرستان را داشته ایم و با توجه به اینکه در ورزش همگانی بسیج در حوزه ها و نواحی در قالب برنامه های پیاده روی، کوهپیمایی، تنیس روی میز و تیر اندازی برگزار می شود.

رفیعی در مورد نحوه انتحاب تیم های منتخب برای شرکت در مسابقات کشوری گفت: با برگزاری مسابقات بین تیم های پایگاهها و حوزه ها و نواحی تیم برتر برای اعزام به مسابقات کشوری انتخاب می شود.

وی برگزاری مسابقات قهرمانی بسیج استانی را در رشته های والیبال، فوتسال، تکواندو، کاراته ، جدو، کشتی و شنا و ...اعلام کرد و گفت: برگزاری اردوهای تدارکاتی برای تیم های منتخب در رشته های کاراته، تکواندو، والیبال و فوتسال به مدت یک هفته و اعزام حدود ۱۳ تیم به مسابقات قهرمانی کشور را در سال جاری داشته ایم و راهیابی تیم والیبال و فوتسال به لیگ بسیج کشور و میزبانی مسابقات بسیج کشوری بسیج در قالب جشنواره میلاد ثارالله در رشته های کشتی، کاراته ، جدو، با حضور ۸۵۰نفر از ورزشکاران بسیجی سراسر کشور و ایجاد پایگاه استعداد یابی در طول سال جاری در رشته های فوتسال را از افتخارات تربیت بدنی سپاه استان در سال جاری دانست.

مسئول تربیت بدنی سپاه استان در مورد ورزش خواهران گفت: در زمینه ورزش همگانی: اعزام تیم کوهنوردی خواهران بسیجی به استان یزد و کسب مقام دوم بسیج کشوری، اعزام تیم خواهران بسیجی به مسابقات جام کوثر در رسته های شنا و آمادگی جسمانی، شنا و کسب مقام اولی در زمینه شنا، اعزام تیم بومی محلی خواهران به مسابقات کشوری بسیج زنجان در رشته طناب کشی و هفت سنگ و لی لی که در رشته لی لی مقام دوم کشوری را کسب کردند. در زمینه قهرمانی: برگزاری مسابقات ورزشی استان در رشته های شنا، کاراته، تیراندازی و میزبانی مسابقات کشوری جام کوثر در رشته های دو و میدانی، تیر اندازی و تیر کمان با حضور ۶۰۰نفر از خواهران بسیجی سراسر کشور است.

ایشان در مورد نحوه عضویت و شرکت بسیجیان در تیم ها و شرکت در مسابقات اظهار داشتند برگزاری مسابقات از طریق نواحی اطلاع رسانی می شودو به هر ناحیه سهمیه ای تعلق می گیرد که می توانند بر اساس این سهمیه شرکت کنند. در پایان رفیعی بع کافی نبودن امکانات و بالا بودن هزینه ها و کمبود زیر ساختها در استان اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد که با ساخته شدنسالن های ورزشی صالحین و نه دی و سالن تیر اندازی وضعیت تربیت بدنی در استان ارتقا یابد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.