این مطلب ۱۵۵۷ بار خوانده شده

اختتامیه ششمین جشنواره شعر بسیج استان چهارمحال و بختیاری

ششمین جشنواره شعر بسیج استان چهارمحال و بختیاری با معرفی برگزیدگان ۱۸۸ اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره، پایان یافت.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)؛ مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان با اعلام این خبر گفت: ششمین جشنواره شعر بسیج در راستای رشد و بالندگی هرچه بیشتر و بهتر شعر متعهد و ترویج شعر فاخر مردمی، پیرامون پنج محور در سه گروه سنی(۱۲ تا ۱۸ سال، ۱۹ تا ۳۵ سال و ۳۶سال به بالا) برگزار شد.

محمدرضا سلیمانی افزود: بازخوانی ارزش ها و آرمان های انقلا اسلامی و دفاع مقدس، بیداری اسلامی و مقاومت ملل، انتظار _ امید و آرمانگرایی، مضامین آیینی اجتماعی و حماسه اقتصادی؛ موضوعات پنج محور این جشنواره بود که شاعران با هم به رقابت پرداختند.

وی، ادامه داد: بزرگداشت استاد شعر متعهد، زنده یاد خلیل عمرانی از دیگر بخش های ششمین جشنواره سراسری شعر بسیج بود.

سلیمانی گفت: ۱۸۸ اثر از سراسر استان به دبیرخانه جشنواره واصل شد که از این تعداد، خواهران ۱۰۱ و برادران ۸۷ اثر  ارسال داشتند.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری  افزود: در موضوع بازخوانی ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ زهرا امینی(هارونی)  شایسته تقدیر شد و در گروه سنی (ب)؛فرشته محمدی نافچی با شعر صفحه پاک شده،  مرجان بیگی از بروجن با شعر نرگس، و سلیم رزم آفرین از شهرکرد با شعر شهید باکری به ترتیب اول تا سوم شدند و در گروه سنی (ج) نیز مریم اسکندری گندمانی اول شد.

سلیمانی ادامه داد: در موضوع بیداری اسلامی؛ گروه سنی (الف) برگزیده نداشت و در گروه سنی (ب) نیز وحید اسکندری از فارسان با شعر بیداری اسلامی، محمود صالحی نیز از فارسان و مهدی عالی از بروجن با شعر مقاوم ملل ، مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند و در گروه سنی (ج) سید مهدی افضلی از شهرکرد مقام اول را کسب کرد.

وی اظهار داشت: فزانه میرزاخانی از هفشجان، سمانه اسکندری و آرزو سبزواری از فرخشهر در موضوع انتظار، امید و آرمان گرایی، توانستند به مقام های اول تا سوم دست یابند و بیگم نظری از فارسان در گروه سنی(ج) حائز رتبه اول این موضوع شد.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان گفت: در مضامین آیینی اجتماعی نیز مرضیه رزازی و مریم آرام از بروجن در گروه سنی (ب) حائز مقام های اول و دوم شدند.

وی افزود: احمدرضا صفایی از شلمزار شایسته تقدیر در بخش ویژه تجلیل از زنده یاد استاد خلیل عمرانی شد.

گفتنی است: در این جشنواره مقرر شد از شاعران پیشکسوت، غلامرضا نعمتی، اسماعیل تاجی و شمسعلی منصوری فر از خانمیرزای لردگان و سرکار خانم هایده جعفریان از فرخشهر به دلیل سرودن شعر کودک و نوجوان و خانم زهرا امینی به علت سن کم در برنامه اختتامیه استانی تقدیر گردند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.