این مطلب ۹۹ بار خوانده شده

جلسه طرح مشکوه با موضوع حجاب در سامان

همزمان با ایام الله دهه فجر، جلسه طرح مشکوه با موضوع "شناخت آسیب ها و مهارت های ارتباط" و "حجاب" به همت کانون بسیج فرهنگیان سامان در دبیرستان نجمه این شهرستان برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع)؛ یکی از اساتید دانشگاه در این مراسم با موضوع "شناخت آسیب ها و مهارت های ارتباط و آموزش" به ایراد سخن پرداخت.

رئیس بسیج اساتید استان چهارمحال و بختیاری، ارتباط را فرايندي مشترک بین موجودات زنده عنوان کرد و به تشریح عناصر ارتباط پرداخت.

دکتر احمدرضا بسیج، گفت: ارتباط از سه عنصر فرستنده، پيام و گيرنده تشکیل می شود و از روش های مختلف؛ كلامي ، تصويري ، غيركلامي و نوشتاري به مرحله اجرا می رسد.

وی، ادامه داد:  اغلب چنين تصور مي شود كه ارتباطات فقط بين دو نفر و بيشتر از دو نفر شكل مي گيرد اما واقعيت امر چنين نيست، ارتباط در شرايط مختلف و با افراد و گروه‏هاي مختلف شكل مي گيرد و گاهي ما با خود ارتباط برقرار مي كنيم و زماني با انسان ديگر و در زماني ديگر با تعداد كثيري از انسانها برقرار می‏شود.

این استاد دانشگاه، یادآور شد: تعداد افراد حاضر در یک فرآیند ارتباطی، منظور ارتباط و هدف ارتباط از عوامل مؤثر در تقسیم بندی ارتباط محسوب می شوند و باید برای بالابردن درجه ثبات ارتباط و بازخورد مثبت به بررسی و شناخت آسیب های فراروی این فرآیند بپردازیم.

وی، وجود نقص در عناصر ارتباط و معیارهای آن را از آسیب های جدی عنوان کرد و تقویت مهارت های ارتباط به همراه آموزش و تمرین و ممارست را راهکاری برای رفع مشکلات در این مسیر دانست.

گفتنی است: سخنرانی جواد تاجی از دیگر اساتید دانشگاه پیرامون نقش حجاب در سلامت روانی افراد و جامعه از دیگر بخش های این مراسم بود.

وی، گفت: حجاب امری ظاهری و عفاف، امری درونی است، بر همین اساس رسیدن به درک و بینش درونی نسبت به ارزش‌های اسلامی و دینی زمینه و بستر لازم را برای حجاب و پوشش ظاهری فراهم می‌کند.

تاجی، افزود: حجاب و عفاف مختص زنان نیست بلکه مردان نیز باید بر اساس تکلیف الهی به این امر مهم توجه داشته باشند.

وی با اشاره به تفاوت های میان نگاه به زن در فرهنگ اسلامی با فرهنگ غربی، گفت: اسلام برای زن جایگاه و ارزش والایی در نظر گرفته و برای آن هویت و نقشی مستقل از مرد قرار داده است.در حالی که فرهنگ غربی، نگاه ابزاری به زن دارد.

انتهای پیام /

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.