این مطلب ۴۷۴ بار خوانده شده

خضوع کنندگان در برابر استکبار فاقد باور توحیدی هستند

نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه قمر بنی هاشم(ع) به نقل از خبرگزاری بسیج؛ همایش بزرگداشت سالروز شهادت شهید مصطفی چمران و روز بسیج اساتید با حضور نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه شهرکرد، روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و اساتید بسیجی در تالار امام خمینی(ره)‌دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد، برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مصطفی چمران، این شهید را عارف فرزانه، اسطوره مقاوم و الگوی ارزشمند دانست و گفت: اساتید بسیجی در این جا گردهم آمده اند تا بگویند؛ راه شهید چمران را ادامه می دهند؛ زیرا با ادامه راه اینچنینی ، خدایی می شویم و به حق می پینودیم و در درگاه خداوند روسفید می شویم.

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری، با اشاره به موقعیت علمی شهید چمران، تصریح کرد: این شهید با امتیاز عالی تمام سطوح تحصیلی را پشت سر گذاشت و در دانشگاه های معتبر جهانی مدرک دکترا گرفت؛ ولی هیچ یکی از اینها وی را از ادامه مسیر بازنداشت.

وی، ایمان و باور توحیدی شهید چمران را عامل ثبات قدم وی در ادامه مسیر عنوان کرد و افزود: شهید چمران، قبل از انقلاب بعنوان مجاهد تمام عیار در مبارزه با نفس و نبرد با دشمن مطرح بود.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام، شهید چمران را مظهر کمالیات اخلاقی برشمرد و گفت: در سایه باور توحیدی بود که این شهید به درجات بالای معنوی و اخلاقی رسید.

استاد شجره طیبه صالحین استان، ادامه داد: فتنه های بنی صدری و ملی مذهبی ها نتوانست شهید چمران را فریب دهد و همواره نگاه این شهید به کلام امام و ولی امر مسلمین بود.

امام جمعه شهرکرد، در این مراسم به فضیلت های ماه مبارک رمضان نیز اشاره کرد و گفت: یکی از فلسفه های ماه صیام، کوشش برای از بین بردن ظلمتهای قلب و جان است که از ضرورت های مهم در این ماه، ظلمت زدایی است.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام، افزود: هر انسانی برای خودش،‌شخصیت می سازد و شخصیت های مختلف خانوادگی، اجتماعی، سیاسی و .... را انسان با اعمال خودش ساخته است.

وی، ماه مبارک رمضان را فرصت بسیار مناسبی برای شخصیت سازی انسان دانست و ادامه داد: توجه به باور ایمانی است که می تواند انسان را به قله برساند و غفلت از آن انسان را به حضیض ذلت می افکند.

نماینده ولی فقیه در استان، ایمان و باور توحیدی را از نکات مهم در مجموعه ادعیه به ویژه دعاهای ماه مبارک رمضان برشمرد و اظهار داشت: دعا مغز عبودیت است . دعا فقط برای زمزمه نیست. باید سر سفره دعا نشست و خود را ساخت و جهاد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام، تاکید کرد: قدرت های پوشالی جهان در برابر اراده الهی و انسانی که باور و ایمان توحیدی دارد، هیچ است و مؤمن می تواند با باور توحیدی در برابر دنیای استکبار ایستادگی نماید.

وی، با اشاره به فرازهایی از دعای سحر، گفت: خضوع در برابر دنیای استکبار برای پررنگ و لعاب شدن سفره ها، به خاطر این است که باور ایمانی و توحیدی شکل نگرفته است.

 

اعطای حکم مسئولیت مسئولان کانون های بسیج اساتید استان ، ادای احترام به مقام والای شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد، اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء و صرف افطاری از دیگر برنامه های این همایش بود.

انتهای پیام/