این مطلب ۲۰۱۴ بار خوانده شده

بسیج سازندگی جلوه تحقق اراده مردمی است

نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه قمر بنی هاشم(ع) به نقل از سپاه نیوز؛ ابراهیم عزیزی رییس سازمان بسیج سازندگی در همایش هم اندیشی آموزشی و منطقه ای بسیج سازندگی در اردوگاه صالحین استان گلستان ، بابیان اینکه امروز بسیج سازندگی باید حلال موانع باشد، افزود: تبیین یک الگوی مشخص از اقتصاد مقاومتی یک ضرورت است.

وی افزود : جوانان مخترع و مبتکر فراوانی در کشور وجود دارند که استعدادهای آنها ناشناخته مانده است و معرفی و شناخت این جوانان و رفع موانع فعالیت آنها یکی از وظایف بسیج سازندگی است .

رییس سازمان بسیج سازندگی هدایت مردم به سوی سرمایه گذاری و ارائه الگوهای موفق به جامعه را یکی دیگر از وظایف مسوولان بسیج سازندگی مناطق کشور دانست و گفت: بسیج سازندگی باید الزامات اقتصاد مقاومتی را بصورت اساسی تبیین کند.

عزیزی توجه به استعدادهای منطقه ای را یکی دیگر از وظایف مسوولان بسیج سازندگی خواند و بیان کرد: در برنامه ریزی ها باید این توانمندی ها مد نظر قرار گیرد و بر مبنای ظرفیت آنها تصمیم گیری شود.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی باید آنچنان در جامعه ترویج شود که بتواند نظام اسلامی را از مشکلات و تحریم های دشمنان مصون نگه دارد.

رییس سازمان بسیج سازندگی توجه مدیران ارشد کشوری به تولیدات داخلی را خواستار شد و گفت: در شرایطی که محصولی در داخل تولید می شود نباید مشابه آن از خارج وارد شود.

عزیزی همچنین خواستار تجدید نظر در فرهنگ کار و تلاش در ایران شد و افزود: با این اقدام باید مانع از انفعال جوانان و انزوای آنها شویم .

وی بر شناخت زمینه های تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: آسیب شناسی و رفع موانع رسیدن به اهداف این سیاست باید بصورت جدی از سوی مسوولان استانی پیگیری شود.

رییس سازمان بسیج سازندگی افزود: همانطور که بسیج در دفاع مقدس نقش شایسته ای ایفا کرد ، در تقابل اقتصادی دشمنان نیز همانند یک نیروی واکنش سریع باید عمل کند و در هر جایی که مردم به آن نیاز داشتند ، وارد شده و مشکلات را برطرف کند.

طی سه سال گذشته ۳۵ هزار واحد اقتصاد مقاومتی توسط بسیج سازندگی در کشور راه اندازی شده و پیش بینی می شود در سال ۹۴ حدود ۴۶ هزار واحد دیگر راه اندازی شود.

انتهای پیام/