این مطلب ۲۰۱۷ بار خوانده شده

ترس آمریکا از تامین امنیت ما دورتر از مرزهایمان است

نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه قمر بنی هاشم(ع) به نقل از سپاه نیوز؛ سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه در نشست بررسی ابعاد تقابل ایران و آمریکا در دفاع مقدس که با حضور دانشجویان دانشکده رسانه فارس در این دانشکده برگزار شد، اظهار داشت: گفتمان جمهوری اسلامی ایران برمبنای قرآن کریم است.

وی افزود: همگان می‌دانند که وجود سلاح‌های پیشرفته و قوی نمی‌تواند به تنهایی عاملی برای قدرت باشد. کما اینکه دیدیم در شوروی با آن توان نظامی چه اتفاقی افتاد اما در کشور ما توان و اقتدار نظامی در سایه قرآن کریم است.

سردارشریف اظهار داشت: اینکه در ایران اعلام می‌شود امنیت را دورتر از مرزهای کشورمان تامین می‌کنیم نکته‌ای است که باعث ترس دشمنان و آمریکا شده است.

مسئول روابط عمومی سپاه با اشاره به تحریم‌ها نیز اظهار داشت: حداکثر فشار ناشی از تحریم‌ها همین است که اتفاق افتاده و دشمن اگر می توانست کار دیگری انجام دهد تاکنون دریغ نمی‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: اینطور نیست که در دنیا خیلی‌ها همراه آمریکا در تحریم ایران باشند بلکه همه افکار عمومی دنیا در این موضوع علیه آمریکایی‌ها هستند.

سردارشریف تاکید کرد: هرچه تحریم‌ها بیشتر شود فشار بر آمریکایی‌ها بیشتر می‌شود نه بر ما.

مسئول روابط عمومی سپاه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای نیز گفت: یکی از موضوعاتی که در کشورمان روی آن وفاق بوده موضوع هسته‌ای است.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها و غربی‌ها می‌گویند از اینکه اهرم فشار را بر روی موضوع هسته‌ای گذاشتیم اشتباه کردیم. این خطایی است که خودشان هم به آن اعتراف می‌کنند. با این حال آنها در تلاشند تا از داخل کشور ما دو نوع صدا شنیده شود.

سردارشریف تاکید کرد: لذا همه باید مستحکم و با گفتمان واحد در جهت رفع تحریم‌ها و استمرار گفتمان هسته‌ای تلاش کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مطرح شدن موضوع ۱۷۵ غواص شهید و حجم وسیع پرداختن به این موضوع گفت: عملیات کربلای ۴ عملیاتی است که همه فرماندهان اذعان دارند که لو رفته بود و گفته می‌شود که آواکس‌های ‌آمریکایی اطلاعات را به بعثی‌ها داده‌ بودند و شاید اولین عملیاتی بود که به سرعت برای کم شدن تلفات انسانی دستور عقب‌نشینی داده شد.

وی افزود: اما در خصوص پرداختن رسانه‌ای به این موضوع باید گفت استقبال سراسیمه فضای مجازی از این خبر و تبدیل کردن به دو هزار و ۵۰۰ تراکنش در لحظات اولیه نشان می‌داد که باید یک شگرد رسانه‌ای پشت آن باشد.

سردارشریف ادامه داد: وقتی که در ابتدا خبر آمد همه کاربران فضای مجازی اظهار همدردی کردند و ما احتمال یک شیطنت را دادیم زیرا تاکنون شهدای زیادی در تعداد، ترکیب و مظلومیت این شهدا به کشور آمده بود اما دقیقا پس از ۲۴ ساعت شگرد رسانه‌ای آنها آغاز شد که دو محور داشت یکی ناکارآمد نشان دادن فرماندهان نظامی آن دوره و دیگری بحث ضدیت ایرانی- عربی.

مسئول روابط عمومی سپاه تصریح کرد: این موضوع زمانی مطرح می‌شود که ما در حال مبارزه با داعش هستیم و یک نظام شیعی در عراق مستقر شده است لذا باید مواظب باشیم در دایره عملیات روانی دشمن بازی نکنیم.

سردارشریف با اشاره به مسئولان دیپلماسی کشور و مذاکره‌کنندگان گفت: توصیه عمومی ملت ما از هر بخش جامعه و با هر مدل فکری و شخصیتی این است که این افراد موجبات عزت و سربلندی ما را فراهم کنند.

وی در پایان با اشاره به رفتار آمریکایی‌ها در قبال عراق و لیبی گفت: همه مشاهده کردیم که آمریکایی‌ها با عراق و لیبی چه کردند و شاید بگویید که ایران نه لیبی است و نه عراق اما باید بگوییم که آمریکا همان آمریکا است.

انتهای پیام/