این مطلب ۱۰۲۰ بار خوانده شده

بسیج سازندگی جبهه بی‌ادعای کار و تلاش

بسیج سازندگی که از شاهکارهای امام راحل ( ره) و مولود انقلاب است جبهه بی‌ادعای کار و تلاش است که می‌تواند ضامن توسعه و پیشرفت جامعه اسلامی ما باشد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) به نقل ازخبرگزاری بسیج، شکل‌گیری بسیج سازندگی در یک دهه گذشته با هدف محرومیت‌‌زدایی از مناطق محروم و روستایی در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موجی از حرکت سازنده را در کشور رقم زده و این مجموعه را به کانون تحول و محرومیت‌زدایی تبدیل کرده است.

انقلاب اسلامی ایران که هدف برقراری عدالت اجتماعی و رفع تبعیض را در مناطق مختلف در سرلوحه کارها قرار داده است در دوره جدید و با حرکت بسیج سازندگی می‌کوشد این اهداف را در قالب حرکتی جمعی و همگرای اجتماعی از سوی جوانان و نوجوانان رقم بزند که طرح اردوهای هجرت در همین راستا و به همت دولت خدمتگزار شکل گرفته است.

در استان اردبیل نیز بسیج سازندگی با یک حرکت مدبرانه و مستمر تلاش کرده است تا اقدامات تاثیر‌‌گذاری را در عرصه سازندگی و بهره‌گیری از توان جوانان در این عرصه به نمایش بگذارد که در تمام فصل‌ها بخصوص در فصل اوقات فراغت جوانان سعی کرده است با بهره‌گیری از توان و باور و اعتقاد آنها در عرصه سازندگی مناطق محروم و روستایی گام بردارد.

از همان روزهای نخستین فصل گرم تابستان نیروهای جوان با عزیمت به مناطق محروم و روستایی سعی کردند کارهای ماندگاری را با شور، امید و ایمان خود انجام دهند و بیش از گذشته به افتخارات این نظام بیفزایند.

حضور جوانان در روستاها در کنار همدلی، مهربانی و همزبانی با روستاییان و نشستن در کنار درددل‌های روستاییان زجر کشیده عزم و اراده آنها را برای کارهای عمرانی و محرومیت‌زدایی دو چندان کرده و سبب شد در تابستان امسال موجی از کار و سازندگی را در روستاها شاهد و ناظر باشیم.

ارزش خدمت به خلق در حرکت آغاز شده بسیج سازندگی که نمادی از اعتقاد راسخ بسیجیان به نصرت و پیروزی در سنگر مجاهدت و جنگ هشت ساله بود امروز در عرصه سازندگی نمودی متفاوت یافته و شاهد به ثمر نشست تمام این مجاهدت‌ها در سنگر کار و تلاش و سازندگی برای ساختن ایرانی آباد هستیم که پیشگام آن نیروهای فداکار و با اراده بسیج به عنوان گل سر‌سبد و با نشاط انقلاب می‌باشد.

بعد از برتری در عرصه جنگ بسیج مستضعفان امروز در ماموریتی جدید با حضور عزتمندانه در روستاها و مناطق محروم سعی کرده است تا بخشی ا ارزش‌های انقلاب اسلامی را که در آن اصل و اساس خدمت‌رسانی، محرومیت‌زدایی و عدالت محوری بود به شایستگی به نمایش بگذارد.

شاید کمتر کسی باور می‌کرد که بسیج در ماموریت خود در سنگر آبادانی و سازندگی با تکیه بر نیروی جوانان و آینده‌سازان این نظام مقدس بتواند به موفقیت‌های روز‌افزون دست یابد و پیروزی‌ها و کامیابی‌های دوران دفاع مقدس را تجدید کند.

در کنار حفظ روحیه انقلابی با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بسیج سازندگی امروز علاج رفع بسیاری از مشکلات کشور را در سازندگی و حفظ روحیه کار و تلاش می‌داند و معتقد است حضور موفق در این صحنه می‌تواند در کنار نشان دادن روحیه مجاهدت و حمیت عمومی بسیاری از توفیقات نظام را در عرصه داخلی و خارجی رقم بزند به طوری که بسیج سازندگی امروز در فراتر از رسالت و وظیفه خود در عرصه فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، تربیتی، آموزشی ، ورزشی و ... عمل کرده و به همه نشان دهد که بسیج سازندگی بسیج عملگرایی است که همچنان پیرو فرمان ولایت و خدمتگزار نظام و ملت است.

مقام معظم رهبری با اشرافی که به مسائل جامعه دارند اولویت خدمات‌رسانی به مردم با همت و اراده تمام دلسوازان را برطرف ساختن سه مسئله فقر، ناامنی و بیسوادی اعلام کرده که بسیج سازندگی امروز با نیتی پاک و خالصانه وارد کارزار شده تا با رفع چهره فقر عدالت اجتماعی را تامین و مستقر کند و با رفع برخی از آسیب‌ها و تهدیدات احتمالی در کنار تامین روحیه انقلابی در مردم صلابت و چهره با عظمت و هیبت با شکوه انقلاب را نمایان کند.

احداث پل، مشارکت در طرح‌‌های آبرسانی، مدرسه‌سازی، تعمیر و تجهیز مدارس، ساخت خانه عالم روستایی، ساخت خانه برای محرومان، ساخت غسالخانه و ده‌ها پروژه دیگر از جمله طرح‌هایی بوده که جوانان بسیجی و عاشق نظام و امام و رهبری تلاش کردند آنها را در استان محروم اردبیل اجرایی کرده و اهالی روستاها را از این شیرینی اجرا و عملیاتی شدن بهره‌مند سازند.

این جوانان که دغدغه‌ای جز محرومیت‌زدایی و خدمت صادقانه به همنوع را ندارند با بر پا کردن اردوهای چند روزه در روستاها کار سازندگی و عمران و آبادانی را آغاز می‌کردند تا به همه نشان دهند مه امروز تفکر بسیجی می‌تواند این کشور را از سختی‌ها و گردنه‌های صعب‌العبور نجات دهد.

در ۱۰ سال گذشته هزاران نفر از ساکنان مناطق محروم در مناظق روستایی استان اردبیل به طور مستقیم از خدمات عمرانی، بهداشتی، رفاهی و تربیتی اردوهای بسیج سازندگی بهره برده‌اند و این نوع سازندگی می‌تواند به عنوان منظره جدیدی در الگوهای توسعه جامعه به شمار آید که روز به روز مطالبات و تقاضاهای مردم افزون‌تر و متنوع‌تر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، یکی از ویژگی‌های طرح اردوهای هجرت و سازندگی در مناطق محروم و روستایی انجام کارهای اساسی و زیر‌بنایی بی‌ادعاست که دانش‌آموزان و دانشجویان به کمترین امکانات اما با اراده‌ای آهنین پروژه‌هایی را به ثمر می‌رسانند که بیان آنها در این مجال خالی را لطف نیست.

صداقت رفتار و بی‌ادعا بودن در عرصه عمل و کار شاخصه دیگر بسیج سازندگی است که امروز سازندگی امیدواری را در کشور رقم زده به طوری که اغلب جوانان عضو سازمان بسیج سازندگی همت خود را به کار گرفته‌اند تا صادقانه در عرصه سازندگی حاضر باشند و بسیاری از دغدغه‌های روستاییان و ساکنان مناطق محروم را از بین برده و به جای آنها آرامش و اطمینان و اعتماد را گسترش دهند.

سازمان بسیج سازندگی دو فعالیت را محور کارهای خود قرار داده است که مهمترین این محورها آماده کردن شرایط برای مشارکت جوانان در سازندگی کشور تحت عنوان اردوهای طرح هجرت است که همه ساله با برنامه‌های مفصل و جذاب در سراسر کشور انجام می‌شود که در دولت نهم و دهم به این مهم توجه ویژه‌ای شده است و این امر با تبدیل به یک طرح ملی تمام دستگا‌ه‌های دولتی سهم بسزایی در اجرایی کردن این کار دارند.

هر چند در دوران دولت‌های گذشته نیز گروه‌های جهادی شکل گرفته و فعال بودند اما امروز گروه‌های جهادی و تیم‌های بسیج سازندگی در اشکال منسجم‌تر و افزون‌تر از گذشته برای آبادانی و عمران مناطق محروم حضور یافته‌اند به طوری که این گروه‌ها و تیم‌های اردویی در رشته‌های مختلف به مناطق محروم کشور عزیمت کرده‌اند و در بسته‌های خدماتی به ساکنان مناطق محروم و روستایی در قالب گروه‌های تربیتی، عمرانی، منابع طبیعی و فرهنگی ارائه خدمات کرده‌اند.

امسال اجرای این طرح اساسی و با هدف محرومیت‌زدایی از چهره روستاها، احداث و تکمیل ۱۶ باب غسالخانه، سه باب مسجد، دو باب خانه بهداشت، یک باب مدرسه، آبرسانی به دو روستای محروم و احداث خانه محرومان در دستور کار قرار گرفت که تعدادی از این پروژه‌ها تکمیل و افتتاح شده و تعدادی نیز به مناسبت‌های مختلف از جمله هفته بسیج به بهره‌برداری رسیده و در اختیار روستاییان قرار می‌گیرد.

آبرسانی به ۹ روستای محروم ثمره مجاهدت در سنگر سازندگی بی‌ادعا

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، طرح آبرسانی به ۹ روستای محروم با اعتبار ۶۹۰ میلیون تومان از محل اعتبار استانی و در قالب طرح عمرانی با هدف تامین، انتقال و توزیع آب آشامیدنی به روستاهای واقع در مسیر اردبیل – ارجستان – سرعین اجرایی شد.

در قالب این طرح که به همت نیروهای پر‌تلاش و بی‌ادعای بسیج سازندگی در دو مرحله اجرایی شد ساکنان روستاهای اندر‌آب، اردی‌موسی و کنزق با جمعیت ۵۰۷ خانوار در مرحله اول طرح از نعمت آب برخوردار شدند.

در یک همت والاتر و در فاز دوم اجرای طرح آبرسانی به روستاهای محروم استان اردبیل اهالی شش روستای باقیمانده در این مسیر نیز از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند که این فعالیت‌ها در سایه کار جمعی و اراده و باور جوانان بسیجی در رسیدن به اهداف و آرمان مقدس نظام جمهوری اسلامی، عدالت محوری و محرومیت‌زدایی انجام شد.

طرح آبرسانی مجتمع شهید برزگر اردبیل که با هدف تامین، انتقال و توزیع آب آشامیدنی ۹ روستای عموقین، اردی‌موسی، کلور، در‌آباد، شمس‌آباد، اندر‌آب، کنزق، نوران و حسن‌باروق در حال اجراست با بهره‌برداری کامل از این مجتمع ۸ هزار و ۷۴۷ نفر در قالب ۲ هزار و ۶۵ خانوار از نعمت آب شرب بهره‌مند می‌شوند.

با اجرایی شدن این طرح به همت بسیج سازندگی در فاز دوم نیز عملیات آبرسانی به روستاهای کلور و در‌آباد به صورت پمپاژ و ثقلی انجام می‌شود که با اجرای آن آزاد‌سازی اراضی کشاورزی به طول ۱۰ کیلومتر و زمین مخازن آب به متراژ یک هزار متر‌مربع با همکاری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل انجام شده که همراهی خوب روستاییان در این قدم مثبت سازندگی ستودنی است.

در کنار اجرای این طرح‌ بزرگ به همت جوانان بسیجی در قالب طرح اردوهای هجرت سازندگی پل دسترسی به روستای کوزه‌تپراقی به طول ۳۰ متر و به عرض ۹ متر و با اعتبار اولیه ۱۶۰ میلیون تومان بر روی رودخانه قوری چای در بخش هیر شهرستان اردبیل در حال اجراست که هم اکنون با پیشرفت مناسب مراحل تکمیل و پایانی را سپری می‌کند.

احداث یادمان شهدای گمنام پارس‌آباد نیز از دیگر پروژه‌های طرح بسیج سازندگی است که با هدف پاسداشت مقام ایثار و شهادت و تجلیل از شهدا و فرهنگ همیشه جاوید شهادت‌طلبی و ایثارگری در شهرستان پارس‌آباد در حال اجراست که برای اجرای این پروژه نیز با پیشرفت ۶۰ درصد تاکنون ۱۶۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی هزینه شده و در حال انجام است.

این پروژه که به نیت سه شهید گمنام و در نمای فردوس احداث می‌شود یادآور اوج عظمت و سربلندی ملت ایران است که فرزندان آنها بی‌ادعا در مقابل استکبار استقامت کرده و امروز ساخت این یادمان کوچکترین ادای وظیفه به مقام شامخ آنهاست که فعالان عرصه بسیج سازندگی کمر به احداث آن بستند.

اجرای طرح‌های بسیج سازندگی مهاجرت معکوس را سبب شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، با اجرای طرح‌های مختلف محرومیت‌زدایی با حمایت و همراهی مسئولان استان اردبیل به ویژه در مناطق روستایی و اراده مسئولان و کارکنان بسیج سازندگی اردبیل خیز عظیمی را در مهاجرت‌های معکوس به روستاها و تثبیت سکونت در این مناطق شاهد و ناظر بودیم به طوری که اجرای طرح‌های مختلف با هدف محرومیت‌زدایی در عرصه کشاورزی، حفظ و احیای منابع طبیعی، صیانت از منابع ارزشمند زیست محیطی، مشارکت در برنامه‌های حمایتی و عام‌المنفعه از محرومان، مشارکت در برگزاری کلاس‌های فنی و حرفه‌ای، مرمت و زیبا‌سازی مدارس و ... سبب شده است تا بسیج سازندگی به عنوان مجموعه‌ای موفق در صحنه سازندگی کشور حضور پیدا کرده و عرصه کار و فعالیت و پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان را به شکل صحیح رقم بزند.

در یک دهه گذشته بسیج سازندگی با همراهی خوب جوانان اعم از دانش‌آموزان و دانشجویان با ورود عالمانه به عرصه‌های مختلف سازندگی آنها را ترغیب به انجام وظایف و مسئولیت‌هایی کند که دیر زمانی بوده بعد از ادغام جهاد سازندگی با جهاد کشاورزی در عرصه کار و سازندگی کشور حرکتی تحولی همچون طرح‌های هجرت به وقوع نپیوسته بود.

این مجموعه امروز با همراهی خوب آموزش و پرورش، فنی و حرفه‌ای، جمعیت هلال احمر، نوسازی مدارس، دانشگاه‌های مختلف، جهاد کشاورزی و برخی دستگاه‌های دیگر میدان عمل و کار را برای دانش‌آموزان و دانشجویان فراهم کرده است تا در عرصه منابع طبیعی و کشاورزی، آموزش و سلامت، ‌زیست محیطی، پیشگیری اولیه از اعتیاد، اردوهای جهاد دانشگاهی، فنی و حرفه‌ای، بهسازی، مرمت و زیبا‌سازی مدارس،‌ برگزاری کلاس‌های تقویتی و مشاوره‌ای و امداد و نجات حضوری موفق را تجربه کند.

بسیج سازندگی کلاس‌های جبرانی برای دانش‌آموزان برگزار کرده و تلاش کرده‌اند تا امر تعلیم و تربیت به شکل صحیح اتفاق افتاده و با ورود موفق به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این مناطق تلاش کرده‌اند تا جوانان روستایی بیکار با شرکت در این کلاس‌ها مدرک معتبر دریافت کرده و زمینه اشتغال برای آنها فراهم شود.

حضور پزشکان در روستاها با ویزیت رایگان

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، تصور حضور پزشکان جوان اعم از مرد و زن در مناطق محروم روستایی با ویزیت و درمان رایگان محرومان نکته‌ای بود که گاه احساس می‌شد که با پرستیژ و جایگاه پزشکان همخوانی نداشته باشد اما آنها آستین بالا زده و داوطلبانه در قالب تیم‌های عمومی و تخصصی به مناطق محروم روستایی استان اردبیل عزیمت کرده و مشتاقانه سالخوردگان، کودکان و میانسالان را که از بیماری‌های مختلف رنج می‌برند معاینه کرده و با مداوای آنها و دعای خیر بیماران را بدرقه مسیر متعال خدمت‌رسانی خود کرده و آرامش را به آنان بازگردانده‌اند.

حضور این اکیپ‌ها در روستاهای مختلف اردبیل به ویژه مناطق دور‌افتاده از قبیل پارس‌آباد، نمین، نیر و ... با روحیه خدمت‌رسانی و ترغیب به حفظ بهداشت سبب شد که روستاییان در محل حضور این اکیپ‌ها به صف شده و از ویزیت و درمان رایگان بسیج جامعه پزشکی بهره‌مند شوند.

این حضور در کنار افزایش امید به آینده شوقی را در چشمان روستاییان ایجاد کرده بود تا بتوانند طعم شیرین عدالت و رفع تبعیض در روستاها را لمس کرده و آن را بچشند که شاید تحقق چنین آرزویی را در خواب نیز نمی‌دیدند که امروز به برکت انقلاب و آرمان‌های امام خمینی (ره) شاهد تحقق عدالت اجتماعی، کم شدن فاصله طبقاتی، رفع تبعیض ظالمانه، حمایت از محرومان و فقر ستیزی هستند که آرمان مکتب امام و شهدا و پر جاذبه‌ترین شعار انقلاب است.

امروز به هر آبادی و روستایی در اردبیل سر می‌زنیم شماری از طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و سازندگی را در آن می‌بینیم که نور امیدواری را در چشم‌های محرومانی روشن کرده است که هیچ وقت تصور هم نمی‌کردند روستای آنها صاحب پلی باشد که با گذر از آن بتوانند محرومیت‌را پشت سر گذاشته و در تعامل با سایر مناطق مطالبات و خواسته‌های خود را در زمینه‌های مختلف جامه عمل بپوشانند.

روستایی را سراغ داریم که به دلیل نبودن پل ارتباطی بچه‌های آن برای دسترسی به مدرسه روستای همجوار با مشکل مواجه بوده و با بیسوادی و جهل دست به گریبان بودند که با یک همت و یا علی از سوی جوانان این مرز و بوم امکان تحصیل و دوری از تاریکی و جهالت برای آنها فراهم شد.

نبض سازنده روستاهای ما توجه به کشاورزی و بهره‌گیری از شیوه‌های جدید در آبیاری، حفاظت از آب و خاک و برداشت مکانیزه بوده است که امروز با ورود جوانان به عرصه سازندگی روستاییان ما امکان تولید مناسب و کیفی پیدا کرده و در عرصه کشاورزی اعم از زراعت، باغبانی، دام و منابع طبیعی توانسته‌اند احیاگر مطالبات و پیشرفت‌های روز‌افزون باشند.

دامداری را در روستایی محروم سراغ داریم که به دلیل آگاهی نداشتن به رعایت موارد ایمنی در نگهداری دام و سمپاشی به موقع اماکن دام هر ساله با تلف شدن دام‌ها دچار ضرر و زیان مادی فراوانی می‌شد که با حضور اکیپ‌های دامپزشکی جهاد سازندگی این عیوب برطرف شده و سلامت دام‌ها تامین و تضمین شده است.

جوانان دانشجو و با اراده‌ای را در روستای آقاباقر اردبیل سراغ داریم که با مشاهده محرومیت یک زن و مرد سالخورده و ساکن در بیغوله‌ای چنان غصه‌دار شدند که یک ماه از بهترین دوران خود را با شکل دادن اردوی جهادی در آن روستا به ساخت خانه‌ای برای این پیر‌مرد و پیرزن فرتوت اختصاص دادند تا آنها را از غمگینی و بی‌سرپناهی نجات داده و چراغی را برای منزل آنها بیفروزند.

جوانان عاشق به خدمتی را به انقلاب و این مام سرافراز سراغ داریم که با مشاهده زنان روستایی که با تحمل سختی‌ها و مشقت‌های فراوان روزانه با طی کردن چند کیلومتر در درون دره‌های صعب‌العبور و جاده‌های پر‌پیچ و خم آب شرب روزانه خود را تامین می‌کردند با همتی سترگ و با اجرای طرح آبرسانی به این روستا زمینه آسایش و کم شدن دغدغه آنها را سبب شدند.

و سرانجام این که در گوشه گوشه آبادی‌ها و محروم‌ترین مناطق گروه گروه جوانان ساده و بی‌آلایش برخاسته از روستاها و مناطق محروم چنان اراده کرده‌اند تا این کشور را با سرود عشق و دلدادگی خود بسازند و به مهر این وطن را آباد، جاودانه و پر‌آوازه‌تر از دیروز و روزهای گذشته شهره آفاق و جهانیان سازند و این جهاد ادامه دارد.

خدمت با عشق شاخصه بسیج سازندگی

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل در خصوص خدمات بسیج سازندگی گفت: اردوهای جهادی از سال ۸۴ در کشور رونق مضاعف گرفته و یک حرکت ابتکاری و مفید در توسعه عمران و آبادانی کشور به شمار می‌رود.

اکبر اسفندیاری امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: در سال گذشته ۸۰۰ هزار نفر روز برنامه در قالب اردوهای هجرت جهادی در مناطق محروم و روستایی به انجام وظیفه مشغول شدند که در سال جاری با برنامه‌های پیش‌بینی شده و ظرفیت جهادی استان اردبیل با توجه به استقبال خوب دانشجویان و دانش‌آموزان این رقم به یک میلیون نفر روز خواهد رسیده است.

وی خاطرنشان کرد:‌ تاکنون این اردوهای جهادی با عهوان طرح هجرت سازماندهی و برنامه‌ریزی شده است که برای بررسی نتایج اجرایی این طرح همایش یک روزه طرح هجرت با هدف الگوگیری و برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی طرح هجرت چند وقت پیش برگزار شد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل یادآور شد: با اعلام وزات کشور امسال طرح‌های زود‌بازده به بسیج سازندگی واگذار شده که ما تلاش می‌کنیم به ارزش ۶ میلیارد ریال طرح عمرانی در مناطق روستایی اجرا کنیم.

اسفندیاری افزود:‌ در یک سال گذشته ۳۲ پروه محرومیت‌زدایی، ۱۷ غسالخانه، پنج پروژه تکمیل مسجد، چهار پروژه آبرسانی و بهسازی چشمه، یک طرح یادمان شهدای گمنام، دو خانه محرومان و دو واحد خانه بهداشت و چندین پل ارتباطی روستایی اجرایی شده است.

این مسئول در پایان سخنان خود تصریح کرد: آموزش دانش‌آموزان بی‌بضاعت و برگزاری کلاس‌های مذهبی و عقیدتی از طرف طلاب از برنامه‌های فرهنگی انجام شده در مناطق محروم استان است.

بسیج سازندگی اهداف متعالی نظام را محقق می‌کند

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل نیز بیان داشت: بسیج سازندگی به توکل به نیروهای پر‌نشاط جامعه اهداف متعالی نظام اسلامی را در تحقق عدالت اجتماعی محقق می‌کند.

سردار جلیل بابازاده در این زمینه گفت: با تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام راحل‌(ره) سعی شد ضمن برطرف شدن محرومیت پیشرفت و توسعه برای مردم به ارمغان آورده شود تا در سایه کار، تلاش و مجاهدت حرکت به سمت خوداتکایی واقعی سوق پیدا کند.

وی تصریح کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری حضور جهادگران سازندگی در نقاط محروم را آیه مجسم قرآن کریم یاد کردند چهار عنصر عشق، ایمان، بصیرت و اراده جوهره بسیج سازندگی است.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل تجربه سازنده بسیج عمومی برای عمران و آبادانی کشور را الگوی مناسب برای طرح هجرت بسیج سازندگی اعلام کرد که این حرکت موثر علاوه بر ایجاد حس خودباوری در جوانان زمینه الگوگیری مناسب و شایسته ٱنها را نیز فراهم می‌آورد.

تربیت مدیران فردا با اردوهای جهادی امروز

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز در خصوص اهمیت اردوهای جهادی اظهار داشت: یکی از مهمترین روش‌هایی که جوانان خط امام پس از پیروزی انقلاب با هدف محرومیت‌زدایی از روستاها و مناطق محروم در پیش گرفته‌اند جهاد سازندگی بوده که پس از جنگ شور و اشتیاق این گروه‌ها برای سازندگی مناطق محروم و ویرانی‌های ناشی از جنگ افزایش یافت و در قالب تشکلی به نام بسیج سازندگی نمود پیدا کرد.

مسعود گنجی ضرورت حفظ روحیه جهادی در جوانان امروز را یادآور شد و افزود:‌ درک نیازهای مردمی از سوی جوانان سبب شد تا مقام عظمای ولایت دستور اجرای طرح جهادی هجرت برای سازندگی را صادر کنند به طوری که امروز در دورترین مناطق بوی عمران و آبادانی به مشام می‌رسد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.