این مطلب ۲۲۹ بار خوانده شده
۲۵ آبان ماه:

همایش بسیج، رسانه و گفتمان ولایت در استان چهارمحال و بختیاری

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام گفت: اولین همایش استانی "بسیج، رسانه و گفتمان ولایت"، ۲۵ آبان ماه در چهارمحال و بختیاری برگزار می شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)؛ سرگرد پاسدار نعمت الله عبدالهی، در جلسه هماهنگی با مدیران رسانه های استان برای برگزاری اولین همایش استانی بسیج و رسانه، ضمن تسلیت ایام محرم حسینی، به تشریح اهداف این همایش پرداخت و گفت: رسانه ها بیشترین نقش را در مقابله با جنگ نرم دشمنان دارند و از جایگاه بالایی در بصیرت افزایی جامعه برخوردار هستند.

عبدالهی، افزود: در این برهه از زمان که عصر اطلاعات نامیده می شود،‌ تعامل بسیج و رسانه های ارزشی جامعه می تواند تأثیرگذاری بیشتری در فرهنگ سازی و ترویج ارزش های والای اسلامی در اجتماع داشته باشد.

وی، تأکید کرد: در این همایش از رسانه هایی که بیشتر از سایرین به امر سپاه و بسیج و اقدمات و خدمات این نهاد مردمی در استان پرداخته اند و در یک کلام از بهترین های رسانه ای استان تجلیل می شود.

در ادامه این جلسه، مدیران خبرگزاری ها، روزنامه ها، هفته نامه ها و مسئولان مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و واحد اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز استان چهارمحال و بختیاری، مدیران بسیج رسانه و قرارگاه بصیرت سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام به ارائه نقطه نظرات خود پیرامون هرچه بهتر برگزار شدن همایش استانی بسیج و رسانه در چهارمحال و بختیاری پرداختند.

در این جلسه، رئیس خبرگزاری ایرنا در استان چهارمحال و بختیاری با تقدیر از فکر برگزاری همایش بسیج و رسانه بعنوان شروع اولین تجربه استانی ، گفت: از دو سال گذشته بسیج استان به صورت تخصصی تر وارد عرصه رسانه شده و این مهم جای تقدیر دارد.

شاملو، افزود: باید مطالبه گری را در استان بالاببریم و از این فرصت همایش برای واکاوی علت های توسعه نیافتگی استان با توجه به اینکه در همسایگی دو قطب بزرگ انرژی و صنعت کشور قرار دارد، بهره ببریم.

وی، ادامه داد: چرایی توسعه نیافتن استان چهارمحال و بختیاری با وجود امکانات بالا در زمینه های گردشگری، آب، و همسایگی با قطب های انرژی و صنعت، نیاز به فراخوان ملی دارد.

شریفی از روزنامه جمهوری اسلامی نیز دراین همایش، با تشکر از برگزاری همایش بسیج و رسانه در استان خواستار اقدامات کامل در بازه زمانی باقیمانده تا زمان همایش در ۲۵ آبان ماه شد و گفت: بهتر است مصادیق عناوین تقدیری برای ارسال سریع تر آثار اصحاب رسانه به دبیرخانه همایش اطلاع رسانی بیشتر شود.

زمانی از کیهان،‌نیز همایش بسیج و رسانه را یک حرکت مؤثر  و سازنده برای استان دانست و گفت: این همایش می تواند عاملی برای تحرک در توسعه استان چهارمحال و بختیاری شود.

وی، افزود: همایش های این چنینی می توانند در معرفی استان و توانمندی ها و ظرفیت های آن برای سرمایه گذاری مفید باشند.

زمانی، خواستار ایجاد غرفه مطبوعات در حاشیه همایش یک روزه بسیج و رسانه استان شد.

کریم، مدیر مسئول هفته نامه هم اندیشان، نیز با اشاره به برخی مشکلات مطبوعات استان، از سپاه و بسیج به خاطر برگزاری همایش بسیج و رسانه تشکر کرد و رصد رسانه هایی که فعالیت  ارزشی دارند را شایسته تقدیر دانست.

وی، پرداختن به مسایل روز جامعه و مشکلات استان در کنار این همایش به صورت تخصصی را خواستار شد و دقت در داوری آثار رسیده به دبیرخانه همایش بسیج و رسانه را دارای اهمیت عنوان کرد.

عظیمی از روزنامه ۷صبح نیز با بیان انتقاداتی به مسئولان فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه روند واگذاری آگهی های تبلیغاتی به روزنامه ها از برگزاری همایش بسیج و رسانه تقدیر کرد و خواستار حضور همه اصحاب رسانه و مطبوعات استان در این همایش شد.

حسن زاده، مسئول مطبوعاتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز با ابراز خرسندی از برگزاری همایش بسیج و رسانه در چهارمحال و بختیاری، خواستار جلسات مستمر کمیته های تخصصی و ارائه گزارش از روند اجرایی برنامه های همایش شد و دعوت از داوران خارج از استان برای افزایش رضایت شرکت کنندگان در همایش شد.

وی، با اشاره به ارجحیت خبرهای تولیدی برای ارزیابی در این همایش و تقدیر از آنها، گفت: روند مسئله آگهی های روزنامه ای که محل درآمد نشریات می باشد در آینده نزدیک با ارائه ابلاغیه از سوی استاندار حل می شود.

حسن زاده، پرداختن به مسایل استانی مهم از قبیل؛ آب ، توسعه و سرمایه گذاری در حاشیه این همایش رسانه ای را خواستار شد و معرفی استان و ظرفیت های آن به سرمایه گذاران را از رسالت های مطبوعات و اصحاب رسانه برشمرد.

سعیدی، معاون اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز استان چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه، با تقدیر از تفکر برگزاری همایش بسیج و رسانه در استان، اعلام داشت: صدا و سیمای استان به صورت کامل این همایش را از بخش های مختلف خبری رادیو و تلویزیون پوشش رسانه ای می دهد.

وی، خواستار پرداختن به توانمندی های بسیج و سپاه و خدمات ارائه شده از سوی نخبگان بسیجی در راستای توسعه و عمران مناطق مختلف به ویژه محروم استان شد.

سعیدی، با اشاره به اینکه این همایش با عنوان بسیج و رسانه برگزار می شود، اظهار داشت: این همایش فرصت مناسبی است تا فعالیت های مختلف بسیج و سپاه در استان و کمک های این نهاد مردمی به رفع محرومیت های منطقه ای تبیین گردد.

علوی، مدیر بسیج رسانه استان چهارمحال و بختیاری  نیز در این جلسه به تشریح اهداف، منظورها و سیاست های کلی همایش بسیج و رسانه پرداخت و در ادامه سیفی، مسئول قرارگاه بصیرت سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام نیز در خصوص کمیته های ارزیابی و  علمی و محتوایی همایش بسیج و رسانه، نکاتی را بیان کرد.

گفتنی است: در این جلسه اعضای کارگروه های تخصصی مشخص شدند و مقرر شد، اصحاب رسانه استان، حداکثر تا ۱۶ آبان، آثار خود در زمینه های بهترین عکس، خبر، تیتر، مصاحبه و  گزارش، حول محورهای همایش را تحویل دبیرخانه همایش بسیج و رسانه دهند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.