این مطلب ۱۳۴۷ بار خوانده شده
دبير ستاد مركزي راهيان نور كشور:

راهیان نور از اولویت های برنامه های بسیج است

دبير ستاد مركزي راهيان نور كشور گفت:با توجه به همه کمبودهایی که در اجرای راهیان نور موجود است اما بسیج بیشترین حجم اعزام ها را بر عهده دارد و همواره بر اجرای هر چه بهتر این برنامه فرهنگی تاکید دارد
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)به نقل از بسیج؛ سرهنگ پاسدار نادر اديبي دبير ستاد مركزي راهيان نور كشور با بيان اينكه در حوزه روايتگري اقدامات زيادي توسط نيروي هاي مسلح انجام شده است، گفت: هم اكنون در زيارتگاه هاي دفاع مقدس تعداد ۲۰۰ راوي در محل هاي تعيين شده مشغول روايتگري هستند؛ راوياني كه خود زماني جزو رزمندگان بودند و در حال حاضر به جمع راويان پيوستند تا بدين شكل مشاهدات و تجربيات خود را به نسل جديد و آن هايي كه دفاع مقدس را از نزديك درك نكردند انتقال دهند.
وي با اشاره به اينكه در همين رابطه سكوهاي روايتگري در مناطقي مانند طلاييه، شرهاني، شلمچه و فتح المبين ايجاد شده، درباره سامانه امداد ياور اظهار داشت: سامانه امداد ياوربراي ايجاد هماهنگي بين دستگاه هاي خدمات رسان به راهيان نور پيش بيني شده و وظيفه سازمان دهي بخش امداد و درمان در راهيان نور را بر عهده دارد. به عبارت ديگر كنترل سوانح و حوادث جاده اي و خدماتي كه زائران به آن ها نياز دارند مانند اسكان، تغذيه و تعميرات خودروها را ارائه مي دهد.
دبير ستاد مركزي راهيان نورافزود: از اين رو زائران مي توانند در صورت نياز با شماره تلفن ۳۱۳۰ در خوزستان تماس بگيرند و درخواست ها و شكايات احتمالي خود را از اين طريق مطرح سازند تا پيگيري شود.
وي با تأكيد بر اينكه تا كنون حادثه جاده اي در راهيان نور نداشتيم، تصريح كرد: بخش ديگري از خدماتي كه توسط اين سامانه ارائه مي شود، رسيدگي به وضعيت زائران بيمار يا حادثه ديده است؛ بدين شكل كه در صورت تماس با اين سامانه عزيزاني كه نياز به مراقبت هاي پزشكي دارند به نزديك ترين مركز درماني اعزام مي شوند تا بصورت رايگان مورد درمان و معاينه قرار گيرند.
سرهنگ پاسدار اديبي درباره غوغاسالاري رسانه هاي بيگانه در پرداختن به راهيان نور نيز عنوان كرد: رسانه هاي بيگانه چون از تأثيرات مثبت اين حركت بزرگ فرهنگي آگاهي دارند همواره سعي مي كنند تا با بهره گيري از تمام ظرفيت هاي شان دراين بخش، خدشه اي به جريان مثبت و تأثيرگذار فرهنگي راهيان نور وارد كنند اما مردم فهيم ما بواسطه عشق و علاقه اي كه به حماسه سازان دوران دفاع مقدس دارند، هيچ گاه تحت تأثير اين قبيل حركات دشمنان قرار نمي گيرند.
وي با اشاره به اينكه در حوزه خادمين راهيان نور كه اغلب آن را بسيجيان داوطلب تشكيل مي دهند، تأكيد كرد: حركت راهيان نور بايد در طول سال تقويت شود و اين مستلزم حمايت همه بخش هاي كشور از اين جريان بزرگ فرهنگي است.
دبير ستاد مركزي راهيان نور خاطر نشان كرد: بسيج مبنا و پايه اي براي استواري انقلاب در آينده است. لذا اميدواريم تلاش هاي كه در رابطه با راهيان نور انجام مي دهد، روز به روز گسترش يابد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.