این مطلب ۴۰۱۸ بار خوانده شده

دانشجویان نسبت به توطئه‌ها و فتنه‌های دشمن بیش از گذشته هوشیار باشند

مسئول بسیج اساتید چهارمحال و بختیاری گفت: دانشجویان نسبت به توطئه‌ها و فتنه‌های دشمن بیش از گذشته حساس و هوشیار باشند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)؛ دکتر احمدرضا بسیج در جمع دانشجویان دانشگاه شهرکرد با گرامیداشت روز دانشجو، اظهار داشت: دانشجو به عنوان قشری تحصیل‌کرده و متفکر مرجع بسیاری از اندیشه‌های پویا و تحولات مثبت در کشور است.

وی با اشاره به نامگذاری روز دانشجو در کشور، گفت: نامگذاری روز دانشجو به موجب تکریم و ارج نهادن به جان‌فشانی و شهامت سه تن از دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون معاون رئیس جمهور وقت آمریکا به ایران در سال ۱۳۳۲ است.

دکتربسیج به نقش دانشجویان در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: یکی از مواردی که در آن اوج تکاپو و پویایی سیاسی اجتماعی دانشجویان را می‌توان مشاهده کرد انقلاب اسلامی ایران است که با همراهی و همدلی با سایر اقشار جامعه و با تحرکات و فعالیت‌های سیاسی و ضدطاغوتی خود منجر به پیروزی این انقلاب شدند.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهرکرد تصریح کرد: در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز دانشجویان در برهه‌های حساس و مهم کشور به ویژه در سال‌های جنگ تحمیلی نقش و رسالت خود را به خوبی ایفا کردند و منجر به اقتدار و عزت این مرز و بوم شدند.

دکتربسیج، تلاش علمی را از مهم‌ترین رسالت‌های دانشجویان برشمرد و گفت: با توجه به اینکه تبدیل کشور به کشوری قدرتمند در جهان نیازمند پیشرفت در زمینه‌های علمی است برهمین اساس دانشجویان رسالت و نقش بسیاری مهم در تحقق این مهم برعهده دارند.

وی بر ضرورت وحدت و همدلی دانشجویان با سایر اقشار جامعه تاکید کرد و گفت: با وحدت و همدلی و همکاری در امور می‌توان برنامه‌ها و اهداف کشور را بیش از پیش به جلو سوق داد.

مسئول بسیج اساتید چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه دانشجویان باید نسبت به وقایع و مسائل روز حساس باشند، خاطرنشان کرد: دانشجویان باید در زمان حاضر بیش از گذشته آگاه و هوشیار باشند و با تلاش‌های علمی و فرهنگی خود کشور را در برابر توطئه‌های دشمن مصون نگاه دارند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.