این مطلب ۲۵۵۳ بار خوانده شده
زندگينامه شهيد محمد دائي جواد:

عازم جبهه شدن يک تکليف الهي است

وي در زمان تحصيل خود در پايگاه هاي بسيج بسيار رفت و آمد مي کرد و با آنها همکاري داشت به خصوص در زمان جنگ عاشق رفتن به جبهه بود و دائم از يک تکليف الهي با پدر و مادر خود صحبت مي کرد که سرانجام به حرف خود عمل کرد و به آرزوي بلند مرتبه خود رسيد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) به نقل از مشکات برين، شهداء از چشمه سار زلال عشق وضو گرفته و در دم بر هر چه جز او تکبير زدند و بي قرار و بي تاب، شراب ظهور انوار عالم قدس در کشيدند و به طواف جمال حضرت معشوق شتافتند.

در ادامه گزيده اي از زندگينامه شهيد محمد دائي جواد را مي خوانيد:

تولد، نوجواني و جواني
شهيد محمد دائي جواد در روز بيست و نهم آبان ماه سال ۱۳۴۴ در اصفهان ديده به جهان گشود. وي تحصيلات مقطع ابتدائي خود را در دبستان فريد چالشتر به پايان رساند و پس از عزيمت به شهرکرد مقطع متوسطه خود را در دبيرستان سيد جمال الدين اسد آبادي به پايان رسانيد. بعد از مقطع دبيرستان وارد مرکز تربيت معلم شهيد رجائي گرديد و در رشته آموزش ابتدائي شروع به تحصيل نمود وي به مدت دو سال تحصيلات خود را در اين مرکز سپري کرد.

شهيد و دفاع مقدس
وي در سال ۱۳۶۴ براي گذراندن آموزش نظامي به اهواز منتقل گرديد و بعد از آن در سال ۱۳۶۵ عازم جبهه نبرد حق عليه باطل شد و سرانجام در روز ۲۷ تير ماه سال ۱۳۶۵ در انرژي اتمي به درجه رفيع شهادت نائل گرديد.

خصوصيات برجسته شهيد
وي از لحاظ خصوصويات اخلاقي بسيار رئوف و مهربان بود و به کساني که از لحاظ سني کوچکتر بودند هميشه احترام مي گذاشت و هميشه در سلام کردن پيش قدم بود و با دوستان و همکلاسيهاي خود بسيار خوش خلق بود و در مقابل بزرگترها بسيار مودب و فروتن بود.

فعاليتهاي سياسي – مذهبي
وي در زمان تحصيل خود در پايگاه هاي بسيج بسيار رفت و آمد مي کرد و با آنها همکاري داشت به خصوص در زمان جنگ عاشق رفتن به جبهه بود و دائم از يک تکليف الهي با پدر و مادر خود صحبت مي کرد که سرانجام به حرف خود عمل کرد و به آرزوي بلند مرتبه خود رسيد. روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.