این مطلب ۴۷۰۳ بار خوانده شده
سردار نقدي در اردوي علمي آيه هاي تمدن تاكيد كرد:

تحقق آزادي بشريت از يوق استكبار در گرو علم و دانش/ علم بدون اخلاق، ابزاري براي فساد و دوري از خدا

رييس سازمان بسيج مستضعفين گفت: ملت ايران پرچم آزادي بشريت از چنگال ظلم و استكبار را برداشته كه تحقق اين آرمان در گرو علم و دانش است و اگر مي خواهيم بشريت را آزاد كنيم ابتدا بايد دانش را از دست ظالمان برهانيم .
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج،  سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در اردوی علمی آیه های تمدن که با حضور چهارصد نفر از دانش آموزان برگزیده سال چهارم دبیرستان از سراسر کشور در دانشکده شهید مطهری بسیج برگزار شد ضمن تبریک سال جدید گفت: از خداوند می خواهیم این سال را سالی پر خیر و برکت برای همه بشریت و نظام اسلامی قرار دهد و سرتاسر آن توفیق انجام تکلیف الهی باشد.

سردار نقدی عدالت خداوند را در پرسش و پاسخ الهی از افراد به میزان آنچه که داده است دانسته و اظهار داشت: شما که افرادی با استعداد هستید یقینا کارتان سخت تر است چون ظرفیت الهی برای شما بیشتر بوده لذا باید تکلیف را بهتر ادا کنید.

وی به میدان مبارزه نظامی با استکبار در گذشته اشاره نموده و تصریح کرد: روزی جبهه ما مقابله ی نظامی بود لذا آنها که تنومندتر و آشنایی با سلاح و توانمندی های جسمانی بالاتری داشتند کارهای بزرگی کردند اما امروز اختصاصا میدان، میدان مبارزه علمی، فرهنگی و اقتصادی است که باید افراد مستعد از نیروهای انقلاب نقش اصلی را بازی کنند.

 

تحقق آزادی بشریت از یوق استکبار در گرو علم و دانش

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان حدیث امیرالمومنین علیه السلام که فرمود "العلم سلطان من وجده صال و من لم یجده صیل علیه"ادامه داد: ملت ایران پرچم آزادی بشریت را برداشته  و مدعی آزادی بشریت از چنگال ظلم و استکبار می باشد که تحقق این آرمان و هدف بزرگ در گرو علم و دانش است و اگر می خواهیم بشریت را آزاد کنیم ابتدا باید دانش را از دست ظالمان برهانیم تا قدرت را از جبهه استکبار گرفته و در اختیار بشر قرار دهیم.

وی به شکست های مکرر استکبار در مقابله با انقلاب اسلامی اشاره نموده و بیان کرد: نتیجه قدرت استکبار، جنگ ها و از هم پاشیدگی خانواده ها و کشتارها و وحشی گری ها می باشد و حتی ادعای راحتی بشریت توسط آنها نیز شکست خورده و وضعیت اسفبار اقتصادی غرب نمایان شده است پس باید کاری کرد تا آزادی خواهان، مدیریت عالم را بر عهده گیرند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج با بیان اینکه نسل گذشته فداکاری نمودند و امروز نسل جوان باید ایثار و فداکاری کند خاطرنشان کرد: شاید در روز باید بیست ساعت مطالعه کرد و گاهی باید دو ماه در کتابخانه یا آزمایشگاه ماند و مانند رزمندگان که چند ماه پدر و مادر را نمی دیدند، امروز هم باید در علم و دانش، جهاد کرد همانطور که نیروهای برون مرزی در دفاع مقدس گاه تا یک سال خانواده را نمی دیدند و برخی رزمندگان گاهی با حسرت شنیدن صدای گریه نوزادشان به شهادت می رسیدند.

وی به استفاده غرب از علم جهت شنود مکالمات خصوصی مردم و ساخت بمب برای کشتار بیگناهان اشاره نموده و تاکید کرد: با وجود تمام توطئه هایی که علیه ایران می شود، ایران رتبه اول را به لحاظ شتاب علمی دارد، با اینکه عده ای حقوق بگیر نظام سلطه هستند تا مستعدین کشور را ترور کرده یا به غرب بکشانند.

 

علم بدون اخلاق، ابزاری برای فساد و دوری از خدا

سردار نقدی در ادامه تصریح کرد: همانطور که در دفاع مقدس، رزمندگان اسلام با سلاح های کوچک مقابل پیشرفته ترین سلاح های دشمن می ایستادند یقینا اگر امروز نیز مجاهدت کنیم خداوند ما را پیروز می گرداند.

وی در پایان سخنان خود توامان شدن علم و اخلاق را سبب روسفیدی مقابل شهدا دانسته و خاطرنشان کرد: علم اگر با اخلاق همراه نشود، ابزاری برای فساد و دوری از خدا خواهد شد اما اگر علم با اخلاق همراه شود، در خدمت فضایل انسانی و نجات بشریت قرار می گیرد و در این صورت سعادت را در پی دارد.

 

انتهای پیام

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.