این مطلب ۲۰۱۸ بار خوانده شده

نامه دانش آموزان استان چهارمحال و بختیاری به هم سن و سالشان در آمریکا

درنامه جمعی از دانش آموزان استان چهارمحال و بختیاری از دوستان هم سن و سالشان در آمریکا خواستند که با آنان همصداشوند و تمام جهان را به صلح و آشتی وپرهیز از جنگ در سوریه دعوت کنند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)؛ در این نامه آمده است: سلام برتمام دوستداران صلح در جهان.
ما دانش آموزان استان چهارمحال و بختیاری از کشور صلح و آشتی،ایران ،از این که هم سن و سالانمان در برخی کشورها چون فلسطین نمی توانند مانند ما در آرامش درس بخوانند و بزرگ شوند بسیار غمگین هستیم.
ما از اینکه دوستانی در تمام دنیا داریم که از نعمت درس خواندن و داشتن خانواده محرومند ناراحت هستیم و از این که دوستانمان در کشورهای دیگر بی گناه ومعصومانه کشته می شوند رنج می بریم.
درست است که شاید ما از مسائل بین المللی و سیاسی چیزی ندانیم ،اما این را می دانیم که جنگ نابود می کند، ویرانی ،بی خانواده شدن ،فقر ،گرسنگی وبی سوادی می آورد و...
ما می دانیم که اگر در سوریه هم جنگ شود دوستان سوریمان هم مانند دوستان فلسطینیمان نخواهند توانست مدرسه بروند،درس بخوانند،پیشرفت کنند و کشورشان را آباد کنند .
ما می دانیم که گلوله های توپ و تانک کوچک و بزرگ نمی شناسد و می کشد و ویران می کند.دوستانمان را یا بی خانه و خانواده می کند و یا بیرحمانه به آغوش مرگ می کشاند .
ما این را می دانیم که جنگ شاید فرزند اختلاف باشد اما قطعا فرزند خلفی برای آن نخواهد بود،چرا که خشم و کینه دوستداران سلح را علیه جنگ افروزان برمی انگیزد و آه جان سوز قربانیان را به جان آنها می اندازد .
پس ما با تمام وجود از تمام جهان می خواهیم نگذارند این فرزند ناخلف آتش ویرانی را برکشوری و شعله کینه ای را بردل تمام جهان بنشاند .
ما از تمام دوستان و همسالانمان در آمریکا می خواهیم با پیوند قلبهایشان به قلبهای ما و کودکان سوری و با یکصدا شدن با یکدیگر قدمی برای جلوگیری از خونریزی های جنگ در سوریه بردارند،تا همه با هم به رشد و بالندگی برسیم و روزی نوای صلح و آشتی در جهان سردهیم و جنگ و جنگ طلبی را به گورستان تاریخ بسپاریم.
سال تحصیلی جدید در کشور ما در حال آغاز شدن است ،ما با امید به آن که دوستان ما هم مانند ما بتوانند در آرامش و امنیت به مدرسه بروند و درس بخوانند سال تحصیلی جدید را آغاز می کنیم و دست مهر به سوی تمام دوستانمان در تمام دنیا دراز می کنیم.
به امید صلح پایدار در جهان
دانش آموزان ایرانی استان چهارمحال و بختیاری

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.