این مطلب ۴۹ بار خوانده شده
دکترجعفری درهمایش حقوقدانان استان

پیروی از ولایت فقیه درهمراهی فکری باایشان است

اگر زورمندان عالم بخواهند جلوی دین ما بایستند جلوی تمام دنیای آنها می ایستیم که از مصادیق این جمله می توان به جنگ ۸ روزه فلسطین و اسرائیل و پذیرش شکست و قبول آتش بس خفت بار برای آنان اشاره کرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)؛ دکتر جعفری در همایش حقوقدانان بعد از گرامیداشت سالروز تصویب قانون اساسی و هفته بسیج، با تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین(ع) در جمع قضات، وکلا، کارشناسان حقوقی و مسئولان محترم دادگستری استان به بیان محورهای موجودیت بسیج پرداخت.

ایشان در ابتدا به روایت جنگ جمل پرداخته و بیان داشت: بعد از پیروزی مسلمین در جنگ جمل که اولین جنگ امام علی (ع) بود، یکی از صحابه خدمت امیرالمومنین (ع) رسید، به حضرت تبریک گفت و بیان داشت خیلی دوست می داشتم برادرم در این جنگ حضور داشت و این پیروزی شما را می دید و در این خوشحالی سهیم بود.

حضرت علی(ع) یک سوال از او پرسید که آیا افکار برادرت با ماست؟

جواب داد بله یا امیرالمومنین سپس امام فرمودند: "بدان که او در این پیروزی شریک است نه تنها برادرت با ماست بلکه با ما بوده اند مردمانی که هنوز متولد نشده اند و در آینده می آیند و ایمان توسط آنها قوی می گردد".

حجت الاسلام جعفری در ادامه به تفسیر داستان پرداخت و بیان داشت: حضرت علی (ع) دو مطلب را پیش بینی کرده که دو درس بزرگ می توان از این داستان گرفت : یکی "آزادگی" است که هر کس افکارش با یک قومی باشد از آنهاست یعنی اگر دلت با امیرالمومنین باشد جزء لشکر امام علی (ع) هستند و اگر افکارت اموی باشد حتی اگر کنار امیرالمومنین باشی جزء لشکر اموی هستی، و دومی آن است که آینده کسانی می آیند و توسط آنها ایمان قدرت می گیرد وهمان اشاره به تفکر بسیج دارد و بیان می کند که تفکر بسیج بر اساس  این روایت قوت می گیرد وهمین تفکر است که امروز تمام دنیای استکباررا به چالش کشیده است و فرهنگ استکبارستیزی رادر دنیا اشاعه داده است .

ایشان در انتها به جمله ای از امام خمینی (ره) اشاره کرده وگفت: اگر زورمندان  عالم بخواهند جلوی دین ما بایستند جلوی تمام دنیای آنها می ایستیم که از مصادیق این جمله می توان به جنگ ۸ روزه فلسطین و اسرائیل و پذیرش شکست و قبول آتش بس خفت بار برای آنان اشاره کرد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.