این مطلب ۲۰۴۲ بار خوانده شده
با برپایی بیمارستان صحرایی شهید رجایی:

افزون بر ۸هزار نفر از خدمات رایگان بسیج جامعه پزشکی بهره مند شدند

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان چهارمحال و بختیاری گفت: در مدت ۵ روز برپایی بیمارستان صحرایی در روستای گندمکار شهرستان اردل، هشت هزار و ۱۱۶نفر از خدمات رایگان پزشکی بهره مند شدند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)؛ سرهنگ دوم پاسدار مهراب شفیعی، با اعلام این خبر افزود: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه کمک به اهالی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و اقدام جهادی در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و روحیه جهادی و همچنین با توجه به فرارسیدن هفته دفاع مقدس،  بیمارستان صحرایی شهید رجایی در روستای گندمکار از توابع شهرستان اردل، برپا شد.

وی، افزود: در این بیمارستان صحرایی که اکیپ های تخصصی و عمومی پزشکی حضور داشتند، هشت هزار و ۱۱۶ نفر از خدمات رایگان پزشکی، در درمانگاه ها و بخش های مختلف؛ دندانپزشکی، زنان و زایمان، چشم،ENT، ارتوپدی، ، داخلی، عمومی، جراحی، رادیولوژی، سونوگرافی، اطفال، اورژانس خواهران و برادران بهره مند و بیماران نیازمند، داروی رایگان تحویل گرفتند.

شفیعی، ادامه داد: در این بیمارستان صحرایی ۴۹۱نفر از خدمات دندان پزشکی از قبیل معاینه، ویزیت و کشیدن دندان با حضور دکتر صادقی، قاسمی، محجوب، کبیری و نظری استفاده کردند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی، یادآور شد: در درمانگاه زنان نیز، ۵۳۱ بیمار مورد معاینه و ویزیت قرار گرفتند که در این درمانگاه، دکتر بابایی، زیبا نژاد و سپردار به ارائه خدمت پرداختند.

شفیعی، اضافه کرد: در دو بخش جراحی بیمارستان صحرایی شهید رجایی روستای گندمکار، با حضور دکترمهرداد کریمی، افضلی، مجیدی و محمدی؛ ۲۳۴ عمل جراحی در زمینه های خروج لیپوم، برداشتن خال و زگیل، ارجاع به مراکز بیمارستانی، جراحی کیست، ختنه و سوراخ کردن گوش انجام شد.

وی، خدمات ارائه شده در درمانگاه اطفال، را ۳۵۹مورد با حضور دکتر خوشدل، رستم پور، زمانی و اسدپور عنوان کرد.

گفتنی است: در درمانگاه ENT نیز دکتر رحمانی خواه، دکتر امانی و دکتر فریدنی موفق شدند ۲۷۴ بیمار را معاینه، ویزیت و درمان نمایند که علاوه بر شسشتوی گوش، بیماران نیازمند خدمات ادیومتری به مراکز درمانی شهری ارجاع شدند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان، افزود: درمانگاه چشم از دیگر بخش های این بیمارستان صحرایی بود که ؛ ۵۳۴بیمار مورد معاینه، ویزیت، کاتاراکت و تجویز عینک از سوی دکتر جعفرزاده، جعفری و رحمانی خواه قرار گرفتند.

شفیعی، خدمات ارائه شده در درمانگاه داخلی با حضور دکتر کریمی، اطهری و محمدی را تعداد یکهزار و ۳۲ نفر عنوان کرد.

این مقام مسئول، به خدمات ارائه شده از سوی دکتر حقیقی، خاکسار ، رحیمی، طهماسبی، اصغرزاده و جعفری در درمانگاه عمومی بیمارستان صحرایی شهید رجایی اشاره کرد و گفت: در این درمانگاه، ۵۴۶بیمار مورد معاینه و ویزیت قرار گرفتند.

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان چهارمحال و بختیاری ، افزود: در بخش رادیولوژی و سونوگرافی نیز با حضور دکتر میرفندرسکی و طاهری، ۱۹۹ مورد خدمات سونوگرافی به اهالی منطقه ارائه شد.

شفیعی از ۵۳۹ مورد  تزریقات آمپول و سرم برادران و خواهران در طول مدت برپایی بیمارستان صحرایی شهید رجایی خبر داد و گفت: سه هزار و ۱۰۶نفر از بیماران مراجعه کننده از خدمات دارویی رایگان این بیمارستان صحرایی بهره مند شدند.

وی، در پایان از همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، معاونت آماد و پشتیبانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم علیه السلام، استانداری، آموزش و پرورش، ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردل، ، سازمان بسیج سازندگی، سازمان بسیج طلاب، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، امور عشایری، بخشداری و فرمانداری اردل، مدیریت بحران استان و نهادها و سازمان هایی که با بسیج جامعه پزشکی در برپایی بیمارستان صحرایی شهید رجایی همکاری داشتند، تشکر کرد.

شایان ذکر است: بیمارستان صحرایی شهید رجایی از روز شنبه هشتم شهریور تا ۱۳ شهریور در روستای گندمکار از توابع شهرستان اردل استان چهارمحال و بختیاری برپا شده بود.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.