این مطلب ۳۷۷۹ بار خوانده شده
با حضور خواهران مداح بسیجی:

نشست علمی بصیرتی خواهران مداح بسیجی در شهرکرد

نشست علمی بصیرتی پیرامون موضوع افزایش جمعیت و آشنایی با آسیب های ماهواره، با حضور یکصد نفر از خواهران مداح بسیجی در حسینیه آیت الله بهاءالدینی سپاه حضرت قمر بنی هاشم علیه السلام استان برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)؛ در آغاز این نشست، معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان ضمن خیر مقدم و تبریک دهه کرامت به تشریح نقش و جایگاه مداحان و ذاکران خاندان اهل بیت(علیهم السلام) در ترویج سبک زندگی اسلامی پرداخت.

حمیدرضا توسلی، وظیفه مداحان را نوکری خالصانه در دستگاه اهل بیت علیهم السلام بیان کرد و ایجاد پیوند عمیق قلبی بین مردم و خاندان عصمت و طهارت را رسالتی خطیر دانست.

رئیس شورای قشر بسیج مداحان استان، در ادامه به شیوه های مقابله دشمنان با نظام مقدس جمهوری اسلامی و راه های تضعیف باورهای اعتقادی مردم پرداخت و شبکه های ماهواره ای را یکی از ابزار دشمن در جنگ نرم برشمرد.

وی، ادامه داد: مداحان می توانند نقش بسیار مهمی را در آگاه سازی و روشنگری مردم پیرامون موضوع ماهواره و آسیب های فرهنگی اجتماعی آن در سست کردن بنیان خانواده، داشته باشند.

در ادامه این نشست، سرکار خانم حامدی از اساتید حوزه به ایراد سخنرانی پرداخت و در مقدمه سخنان خود با اشاره به موضوع ماهواره و برنامه های مخرب آن گفت: دشمن در صدد اختلاف انگیزی و از بین بردن عقاید و اعتقادات مردم از طریق جنگ مسلمان علیه مسلمان است که در این راستا سایتها و شبکه های ماهواره ای با نام اهل بیت علیهم السلام را راه اندازی می کنند و  به این اختلافات دامن می زنند. 

حامدی، در بخش دیگری از سخنان خود که پیرامون افزایش جمعیت بود، گفت: هم اکنون نگرانی  خانواده ها را مسائل اقتصادی، بیکاری و تربیت فرزند تشکیل می دهد و اکثر خانواده ها به علت این مشکلات که تا حدود بسیار زیادی صحیح نمی باشد از تولید نسل و فرزند آوری خودداری می کنند.  

وی، در ادامه بیان داشت: کشورهای اروپایی با تشویق مادی و معنوی مردم و خانواده ها در پی ازدیاد و افزایش نسل می باشند و به سمت افزایش جمعیت پویا و زنده نگه داشتن جامعه در حال پیشروی می باشند.

حامدی، ادامه داد: کشورهای اروپایی هدفشان افزایش جمعیت خود و کاهش جمعیت و عدم کارایی کشورهای نسل سوم و آسیایی می باشد.

وی، با اشاره به طرح کنترل جمعیت در ایران که از سال ۶۸ آغاز شد، اشاره کرد و گفت: در تدوین برنامه توسعه اول قرار بود کنترل جمعیت تا سال ۱۳۹۰ به طول بینجامد که پایان سال ۱۳۷۲ یعنی حدود ۴ سال این طرح عملیاتی شد و بعد از آن تا کنون مباحث مربوط به جمعیت راکد شد و در نهایت با ورود مقام معظم رهبری به این بحث، در سال های اخیر مسئولین به دنبال افزایش جمعیت و کاهش آسیب های آن شده اند.

استاد حوزه، تصریح کرد: کشور تا سال ۱۴۲۰ به سمت سالمندی می رود که مشکلات و آسیب هایی را به دنبال خواهد داشت از جمله: کاهش نیروی کار- کاهش نیروی مولد و زنده جامعه (نخبگان )- بالا بودن هزینه های نگهداری سالمندان – وارد کردن نیروی کار جوان و از دست دادن سرمایه ملی- سلامتی سالمندان و هزینه های آن...

در این جلسه حدود ۱۰۰ نفر از خواهران بسیجی مداح از سرتاسر استان حضور داشتند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.