این مطلب ۲۶۵۶ بار خوانده شده
معاون فرهنگی اجتماعی سپاه ناحیه بروجن:

ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی از اهداف شبکه های ماهواره ای است

کارگاه آموزشی آشنایی با اثرات و آسیب های ماهواره، با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از بانوان بروجنی در مسجد حاج کرامت بروجن برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع)؛ بیش از ۵۰۰ نفر از بانوان بسیجی بروجنی با مضرات و آسیبهای ماهواره در حوزه های دینی – اجتماعی – فرهنگی هنری و اقتصادی و ... در سه کلاس جداگانه بصورت حضوری آشنا شدند .

خداکرم نادری، معاون فرهنگی اجتماعی ناحیه مقاومت بروجن در جمع شرکت کنندگان در این نشست به نمونه هایی از آسیب ها و مضرات ماهواره در حوزه های مختلف اشاره کرد و گفت: برخی آسیب های ماهواره در حوزه دینی؛ ترویج خرافه پرستی – شیطان پرستی – کم رنگ جلوه دادن ارزش های دینی – بی توجهی به واجبات – دوری از اصول – انسان محوری به جای خدا محوری و دئیسم ( خدای بازنشسته ) می باشند.

نادری، به آسیب های ماهواره در حوزه فرهنگ نیز اشاره کرد و افزود: تغییر پوشش جوانان – تغییر مذاق اجتماعی و فرهنگی – تغییر سبک لباس و حرکات و برخوردهای افراد، برخی از اثرات ماهواره در این حوزه به شمار می روند.

وی، همچنین در حوزه اجتماعی به گسترش چشم و هم چشمی – تبلیغ کالاهای خارجی – عدم توجه به توان داخلی – پرهیز از صله رحم – بی احترامی به والدین – رعایت نکردن حقوق شهروندی – عصبی بودن در برخوردهای اجتماعی – نحوه خرید و معاشرت، اشاره کرد و یادآور شد: شبکه های مخرب ماهواره ای این موارد را تبلیغ می کنند و متأسفانه در زندگی روزمره هم تأثیر گذار بوده و با آن روبرو هستیم .

معاون فرهنگی اجتماعی ناحیه مقاومت بروجن، ادامه داد: ترویج خشونت در بازی های کودکان و برنامه خردسالان – موسیقی مبتذل و ترویج لا ابالی گری و برهنگی از دیگر خطرات ماهواره هستند که باید خانواده ها در این زمینه مراقبت لازم را داشته باشند.

نادری، در حوزه اقتصادی نیز توجه به خارج و کالاهای خارجی و بی اعتمادی به توانمندی داخلی را از اهداف شبکه های ماهواره ای دانست و گفت: این شبکه ها سعی دارند تا  ناکار آمدی نظام را ترویج کنند و به دنبال نتیجه گیری از برنامه های خود هستند.

وی، در پایان به آحاد مردم در زمینه هوشیاری در برابر  گردانندگان پشت پرده این شبکه ها در مواجهه با گفتمان اسلامی و دینی هشدار داد و توجه و توجیه همگان را در این حوزه خواستار شد.

انتهای پیام /

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.