این مطلب ۱۰۹۵ بار خوانده شده
در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال

نخستین نرم افزار «نقش زنان در دفاع مقدس» رونمایی شد

مراسم رونمایی از نخستین نرم‌افزار نقش زنان در دفاع مقدس (نسخه ۲) با حضور مسئول بسیج جامعه زنان کشور امروز (۱۸ مهر) در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) به نقل از خبرگزاری بسیج، از نخستین نرم‌افزار نقش زنان در دفاع مقدس که شامل بررسی زنان شهیده اهل قلم و ایثارگر، کتاب شفاهی، عکس و آثار صوتی و تصویری، بررسی نقش زنان از نگاه فرماندهان دوران دفاع مقدس، بررسی نقش زنان در ستادهای پشتیبانی زن، بررسی اصناف زنان در دفاع مقدس، بررسی نقش زنان در مقابله با منافقین و گروهک‌ها و همچنین پاسخ به سؤالات پیرامون زنان در دفاع مقدس است، رونمایی شد.

مینو اصلانی، رئیس بسیج جامعه زنان کشور در این باره، اظهار داشت: طراحی و جمع‌آوری اطلاعات این نرم‌افزار پس از رونمایی نسخه اول آغاز شد و حدود یک‌سال و نیم به طول انجامید.

اصلانی افزود: اطلاعات زنان ایثارگر و شهدا و به خصوص زنان مهاجر بسیار پراکنده است. از سویی جمع‌آوری بخش‌های شفاهی با دعوت از فرماندهان از استان‌های مختلف بسیار زمان‌بر بود.

وی از نسخه بعدی این نرم افزار به صورت تخصصی‌تر خبر داد و گفت: در نرم‌افزار‌ بعدی تقسیم بندی به صورت تخصصی‌تر و شامل دسته‌بندی‌هایی از لحاظ سنی، شغلی، تحصیلی، شاغل در اصناف، دانش‌آموز، دانشجو و ... خواهیم داشت.

رئیس بسیج جامعه زنان خاطرنشان کرد: همچنین در حال تهیه نرم‌افزاری از ۱۱۰ زن شهید ترور که توسط گروهک‌ها و منافقین به شهادت رسیده‌اند هستیم.

در ادامه این برنامه از مستند‌ روایی «بالاتر از ابرها» به کارگردانی «الیاس بابااف» با روایتی از النا استروفسکا زن اکراینی که در زمان جنگ در آبادان توسط شهیده مریم فرهانیان به دنیا آمده است، رونمایی شد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.