این مطلب ۴۰۲۲ بار خوانده شده
سردار نقدي در هيئت عاشقان ولايت بسيجيان شيراز:

انساني كه با مكتب عاشورا زندگي كند، شكست ناپذير مي شود

رئيس سازمان بسيج مستضعفين: آنچيزي كه مقاومت و صبر بر شهادت فرزندان و پدران و مادران را براي خانواده هاي شهدا و تحمل سال ها درد و رنج را براي جانبازان و خانواده هاي آنان آسان مي كند فرهنگ عاشورا است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه قمر بنی هاشم(ع) به نقل از پایگاه انترنتی بسیج، رئيس سازمان بسيج در هيئت عاشقان ولايت بسيجيان نواحي مقاومت شيراز كه در سالن اجتماعات امام علي (ع) برگزارشد گفت: ريشه اصلي انقلاب اسلامي درعاشورا و قيام امام حسين (ع) است.


سردار نقدي به توطئه هاي تاريخي دشمن عليه قيام امام حسين (ع) و نقشه هاي شوم آن براي براندازي انقلاب و نظام اسلامي اشاره نموده و تصريح كرد: از جمله توطئه هاي دشمن سمت و سو دادن فرهنگ عاشورا به تحجر و خرافه است؛ گو اينكه اين قيام فقط اشك، تشنگي، جنگ و كشتار بوده و پيام ديگري نداشته است.


وي اختصاص تعابير شاهانه به شهداي كربلا در شرايط دنياي امروز را از ديگر توطئه ها خوانده و اظهار داشت: دشمن جنبه غير قابل دفاع و خشونت آميز برخي جريانات افراطي را درعزاداري امام حسين(ع) ترويج و تبليغ گسترده مي كند و با انتشار وسيع تصاوير قمه زني، زنجير تيغ دار و ... در دنيا، عده اي را بر اين كار تشويق و عده ديگري را براي مقابله با اين افراطي گري ها تحريك مي كند.


رئيس سازمان بسيج مستضعفين به مبتذل شدن عزاداري ها به وسيله سبك ها و موسيقي هاي نامربوط و حركت خانم هايي با ظاهر نامناسب پشت دسته هاي عزا داري اشاره كرد و ادامه داد: از ديگر توطئه هاي دشمن ترويج بحث هاي به ظاهر روشنفكرانه و عجيب، پيرامون عقل و عرفان در فرهنگ عاشوار است و به اين وسيله با ايجاد حاشيه و نسبت دادن اين قبيل مسائل نامربوط در قيام امام حسين (ع) و شبهه افكني و آن را تخطئه مي كند.


سردار نقدي ادامه داد: دشمن با بمب گذاري و انفجار و ترور عليه عزاداران حسيني در پاكستان، عراق، شيراز، چابهار، زاهدان و ... اين جريان تروريستي و تفرقه افكنانه را دنبال و عليه اسلام توطئه مي كند.


ايشان تأثير مكتب عاشورا را دليل اصلي دشمني استكبار عليه اين فرهنگ اصيل و ارزشمند، عنوان كرد و تشريح كرد: انساني كه در مكتب عاشورا و با فرهنگ حسيني زندگي كند، شكست ناپذير مي شود؛ در حماسه آفريني هاي جوانان مؤمن و عاشورايي ملت ايران در دوران دفاع مقدس مي بينيم كه زيارت عاشورا در شروع عمليات ها، بدرقه رزمندگان و استقبال از شهدا خوانده مي شد و در همه حالات مكتب عاشورا درس گرفتند.


جانشين فرمانده كل سپاه در امر بسيج بر وحشت دشمن از جامعه رشد يافته در مكتب عاشورا تأكيد كرد و افزود: آنچيزي كه مقاومت و صبر بر شهادت فرزندان و پدران و مادران را براي خانواده هاي شهدا و تحمل سال ها درد و رنج را براي جانبازان و خانواده هاي آنان آسان مي كند فرهنگ عاشورا است.


وي به تلاش هاي استكبار عليه هر يك از عناصر فرهنگ ديني اشاره نمود و ادامه داد: هدف اصلي اين دشمني ها شكست انقلاب اسلامي و به زانو دراوردن ملت مسلمان ايران است.


سردار نقدي شكست ترويج مسائل التقاطي و اعتقادي توسط گروهك ها را روش دشمن دانست و گفت: دشمن در زمينه مواد مخدر، مشروبات الكلي، آموزش افراد براي ترويج فساد در جامعه و ...  در سال هاي گذشته تمام تلاش خود را انجام داد، كه هيچ كدام به دليل غيرت ديني و تاريخي ملت ايران به صورت گسترده فراگير نشد.


وي با بيان اينكه آمريكا تا سال ۸۵ در حال آمادگي براي حمله نظامي به ايران بود، اظهار داشت: محاسبات آنها نشان داد كه در عرصه نظامي ناتوان هستند و امروز با تقويت گسترده تهاجم فرهنگي به وسيله شبكه هاي ماهواره اي و اجتماعي از طريق ابزارهاي رسانه اي، براي تغيير سبك زندگي ملت ايران و تخريب اعتقادات و ايمان مردم تلاش مي كند.  

 

انتهای خبر/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.