این مطلب ۳۰۷۵ بار خوانده شده
حجت‌الاسلام پناهیان در دانشگاه تهران:

قدرت روحی رزمندگان افتخارات دفاع مقدس را به وجود آورد

استاد حوزه و دانشگاه گفت: قدرت روحی رزمندگان افتخارات دفاع مقدس را به وجود آورد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) به نقل از خبرگزاری دانشجو، یادواره چهل تن از شهدای پردیس علوم دانشگاه تهران با حضور سردار علی فضلی حجت‌الاسلام پناهیان و جمعی از خانواده‌های شهدا در دانشگاه تهران برگزار شد.

 

حجت‌الاسلام پناهیان با اشاره به دین و اعمال دینی که انسان باید به آن عمل کند گفت: وقتی انسان دین اسلام را پذیرفت باید به تمام موازین آن هم عمل کند که این عمل باعث می‌شود انسان از نظر روحی قوی شده و در مقابل مصائب و بلاهای دنیا استقامت کند و اگر کسی چنین اتفاقی برایش نیفتاد یعنی با وجود دین‌داری نتوانست در مقابل سختی‌ها مقابله کند و یا لذت دین را بچشد باید در ایدئولوژی و نحوه تفکرش شک کند.

 

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: شهید چمران از نمونه‌ انسان‌هایی بود که دین وی را محکم و استوار کرده بود تا جایی که حضرت امام می‌فرمودند دل من برای چمران تنگ شده و او را نزد من بیاورید در حالی که حضرت امام به این سادگی‌ها به کسی ارادت پیدا نمی‌کردند.

 

وی با اشاره به یکی از خاطرات شهید چمران گفت: ‌شهید چمران می‌گوید در یکی از عملیات‌ها متوجه شدم یکی از گردان‌های کماندویی عراق می‌خواهد یکی از یگان‌های بسیجیان را دور زده و به آنها حمله کند من متوجه شدم و تنهایی به آنها حمله کردم تا جایی که آخرین ماشین آنها را به غنیمت گرفته و برای مداوای زخم خودم به بیمارستان رفتم.

 

پناهیان به این نکته اشاره کرد و گفت: زمانی که شهید چمران در آن درگیری زخمی شده بود و خونش بر اثر پارگی یکی از رگ ها از وی می‌رفت خطاب به رگ و خون خود گفت از رفتن و فواره زدن بایستید که من قوت جسمانی‌ام را لازم دارم و در نهایت خون از جریان ایستاد و سر رگ هم بسته شد،‌ این قدرت معنوی یک انسان مومن است.

 

وی گفت: همین قدرت روحی را رزمندگان ما هم داشتند که باعث شد این همه افتخارات در طول دفاع مقدس رخ دهد و امیدوارم دینی داشته باشیم که به ما قدرت ببخشد تا بتوانیم در مقابل حوادث روزگار محکم بایستیم.

 

پناهیان در خصوص وقایع اخیر منطقه گفت: ما امروز آمده‌ایم و برای تعدادی از شهدا یادواره گرفته‌ایم و مهمترین هدف ما باید شناخت شهدا در این یادواره‌ها باشد اما می‌بینیم که دشمن هر روز برای شناخت شهدا و نوع تفکر آنها به بحث و بررسی می‌پردازد و همیشه آنها را مورد تجزیه و آنالیز قرار می‌دهد.

 

وی گفت: دشمنان اکنون دریافتند قدرت معنوی چه تاثیری در انسان می‌گذارد و برای همین توانستند نوعی دین تقلبی یا به نوعی اسلام قلابی را در میان برخی از مردم ترویج دهند که با آن به جنگ با اسلام واقعی بیایند.

 

پناهیان اظهار داشت: دشمن به نوعی به ما بدل زده یا به قولی پاتک خورده‌ایم وقتی مصاحبه‌ها و بازجویی های تروریست ها را می‌بینیم مشاهده می‌کنیم که به راحتی می‌گویند من سر هشتاد نفر را بریدم و آنها به راحتی و با قاطعیت از آن صحبت می‌کنند و این را به نام دین به خورد جوامع مسلمین می‌دهند.

 

پناهیان در ادامه گفت: تروریست‌های وهابی از همین نوع دین‌داران و فریب‌خوردگان هستند و امیدوارم که بتوانیم با گرفتن یادواره‌های شهدا و انجام دقیق و کامل به فرایض دینی قدرت واقعی و حقیقی پیدا کرده و در برابر قدرت‌های پوشالی و حتی اسلام قلابی که مستکبران برای ما به وجود آورده‌اند بایستیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.