این مطلب ۳۶۲۵ بار خوانده شده
سرپرست اسناد آستان قدس رضوی:

نمایشگاه دائمی نسخه های خطی رضوی در شهرکرد راه اندازی می‌شود

سرپرست اسناد رسمی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه نسخه ها و کتب قدیمی کشور باید در بهترین شرایط حفظ و نگهداری شوند, گفت: به زودی نمایشگاه دائمی آرایش نسخه های خطی آستان قدس رضوی در کتابخانه مولوی شهرکرد راه اندازی می شود .
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) به نقل از تسنیم، سالم حسین زاده امروز در حاشیه بازدید از کتابخانه مولوی شهرکرد با بیان اینکه اسناد رسمی و نسخه های قدیمی یکی از مهم ترین آثار فرهنگی و گرانبها در کشور ما می باشند اظهار کرد: ما باید این نسخه های قدیمی که جزئی از میراث گرانبهای کشور ما می باشند را در بهترین شرایط نگهداری و حفظ کنیم .

وی با بیان اینکه اسکن از نسخه های قدیمی یکی از راه های نگهداری این آثار می باشد گفت:بسیاری از اسناد و نسخه های قدیمی در بسیاری از خانه ها وجود دارند که این میراث های فرهنگی باید توسط موسسات آرشیو کشور, آرشیو نگهداری شوند .

حسین زاده با بیان اینکه جمع آوری میراث فرهنگی ,ملی و مذهبی ایران از مهم ترین اهداف این نهاد می باشد افزود: این اسناد و نسخه های قدیمی در این نهاد به صورت آرشیو ترکیبی استفاده می شوند .

وی با اشاره به اینکه حفظ نسخه های قدیمی به صورت اسکن شده از وظایف این نهاد می باشد خاطرنشان کرد: در صورت رضایت خانواده ها این نهاد می تواند از این میراث ها فرهنگی به صورت اسکن شده نگهداری کند .

سرپرست اسناد آستان قدس رضوی اظهار کرد:  نگهداری از اسناد قدیمی شرایط خاصی را می طلبد که و افراد باید برای نگهداری از این اسناد این شرایط را دارا باشند .

وی خاطرنشان کرد: تا کنون سیستم دیجیتالی حفظ منابع خطی کشور در استان های اصفهان و فارس راه اندازی شده می باشد .

سالم حسین زاده اظهار کرد: امیدواریم با حمایت مسئولان استان چهارمحال و بختیاری بتوانیم این سیستم دیجیتالی و آرایش نسخه های خطی استان چهارمحال و بختیاری را در راستای حفظ آثار فرهنگی و ملی کشور در محل کتابخانه مولوی شهر شهرکرد راه اندارزی کنیم .

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.