این مطلب ۲۹۹۶ بار خوانده شده
در سال تحصیلی جدید

سرویس مدارس چهارمحال و بختیاری متحدالشکل می‌شو‌د

رئیس انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: در سال تحصیلی۹۴- ۹۳ سرویس مدارس چهارمحال و بختیاری متحدالشکل می‌شو‌د.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) به نقل از خبرگزاری فارس، حمید رضا اکبری در نخستین جلسه کار گروه ماده ۱۸ حمل و نقل درون شهری دانش آموزان در شهرکرد اظهار کرد: قرار است در سال تحصیلی جدید آرمی مشترکی برای لباس فرم رانندگان و سرویس‌های مدارس این استان طراحی و اجرا شود.

وی از برگزاری جلسات آموزشی برای رانندگان سرویس مدارس خبر داد و گفت: برای رانندگانی که در این کلاس‌ها آموزش ببیند کارت صادر خواهد شد و از حضور افرادی که فاقد کارت باشند خودداری خواهد شد.

اکبری افزود: باید درصدی از اعتبار قراردادها برای تامین بخشی از مخارج مراقبین به حساب مدارس واریز شود.

رئیس انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به نرخ گذاری کرایه سرویس مدارس گفت: نرخ پیشنهادی توسط شرکت اتوبوس رانی و تاکسی رانی با توجه به شاخص‌های آموزش و پرورش در جلسه آینده اعلام خواهد شد.

این مسئول از جابه جایی بیش از ۱۹ هزار و ۲۵۰ دانش آموز با سرویس مدارس در این استان خبر داد و اذعان داشت: از این تعداد حدود ۱۳ هزار و ۵۸۰ دانش آموز شهری و ۵ هزار و ۶۷۰ روستایی هستند.

اکبری با بیان اینکه هم اکنون یک هزار و ۳۴۴ خودروی سرویس مدرسه در استان وجود دارد یادآور شد: ۹۸۶ خودرو در شهرها و ۳۵۸ خودرو در روستاها فعالیت دارند.

وی از وجود یک هزار و ۱۱۳ راننده سرویس مدارس خبر داد و تصریح کرد: بیش از ۱۱۵ راننده خانم عهده دار حمل دانش آموزان از منازل به مدارس هستند.

اکبری با تاکید بر اینکه اولیا قبل از عقد قرار داد با سرویس مدارس از داشتن مجوز آنان  اطمینان حاصل کنند یاد آور شد: رسانه‌ها به ویژه صدا و سیمای استان در اطلاع رسانی و آشنایی اولیا با حقوق خود در این باره نقش موثری دارند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.