این مطلب ۲۹۵۷ بار خوانده شده
در آخرین روز هفته معلم برگزار شد:

تجلیل از معلمان نخبه بسیجی چهارمحال و بختیاری

نماینده ولی فقیه در استان در این همایش، بسیج را عرصه شکل گیری انسان های مخلص خستگی ناپذیر دانست و گفت: بسیج، یک تشکیلات سیاسی محض نیست.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع)؛ همایش تجلیل از معلمان بسیجی و منتخبان دهمین جشنواره علمی پژوهشی چهارمحال و بختیاری، پیش از ظهر امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین نکونام، نماینده ولی فقیه در استان، در سالن بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس به میزبانی بسیج فرهنگیان برگزار شد.

 در ابتدای این نشست، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، تشکیل چنین نشست هایی را بسیار ارزشمند بیان کرد و اظهار داشت: تشکیل جنین گفتمان هایی، در هر سطح و به هر میزانی مؤثر و مفید است چرا که در قالب این گفتمان ها، بینش، دانش و بصیرت افراد ارتقاء می یابد.

 امام جمعه شهرکرد با بیان این که گفتن ها و شنیدن ها، ذهن را فعال می کند، خاطرنشان کرد: وقتی ذهن فعال و پویا شود، صاحب ذهن نیز به حرکت می افتد و شروع به فعالیت می کند.

 نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره بر این که در بسیاری از روایات تأکید شده است که فکرتان را به حسنات و زیبایی ها مشغول کنید، ابراز داشت: بدانید و آگاه باشید که اگر فکرتان را به زیبایی ها مشغول کنید، بدن و جسمتان نیز به همین زیبایی ها و حسنات عامل می شود.

 حجت الاسلام والمسلمین نکونام با تأکید بر این که مشغول بودن فکر، صاحب فکر را نیز فعال می کند، افزود: کسی که فکرش به طاعت خداوند مشغول شود و اجازه ندهد که در ذهنش غیر خدا راه پیدا کند، به یقین عاقبت به خیر می شود و این مورد تأکید امیر مؤمنان نیز قرار گرفته است.

 رییس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: از آن جایی که فکر مبنا و ریشه است، ذهن را فعال می کند که به دنبال فعال شدن ذهن، اراده فعال می شود و اراده نیز اعضاء و جوارح را فعال می کند.

 وی برگزاری چنین نشست هایی را باعث مشغول شدن فکر به طاعت خداوند بیان کرد و گفت: طاعت خداوند تنها به انجام یک سری مناسک همانند نماز و روزه نیست؛ طاعت خداوند متعال، عرصه گسترده دارد که همه زوایای زندگی انسان را در بر می گیرد.

 این مقام مسؤول با بیان این که نقش فرهنگیان نخبه بسیجی در فعال کردن فکرها در جهت طاعت خداوند بی بدیل است، ابراز داشت: بدانید و آگاه باشید که بسیج، یک تشکیلات سیاسی محض نیست؛ بسیج برای طاعت خداوند شکل گرفت تا در سایه آن، بندگان مخلص خداوند پرورش یابند.

 رییس استانی حوزه علمیه چهارمحال و بختیاری با اشاره به فلسفه تشکیل بسیج، خاطرنشان کرد: بسیج عرصه شکل گیری انسان های مخلص خستگی ناپذیر است و به یقین حرکت در خلاف این مسیر، خیانت به این مجموعه است.

 امام جمعه شهرکرد با بیان این که چه خوب است که معلمان جامعه، فرهنگی بودن خود را با بسیج رنگ و جلا دهند، ابراز داشت: اگر معلمان ما، با فرهنگ بسیج به تربیت دانش آموزان بپردازند و مدرسه و فضای دانش آموزان را به این حرکت سامان دهند، به یقین عرصه بصیرت افزایی فراهم می شود و شناسایی دوست از دشمن به راحتی انجام می گیرد.

 حجت الاسلام والمسلمین نکونام، ایستادگی و مقاومت در راه خدا و مبارزه با نفس و شیاطین را فرهنگ بسیج دانست و خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین باب های طاعت خداوند متعال، راضی بودن به رضایت پروردگار است و اگر این معنا در وجود انسان شکل گرفت؛ به یقین طاعت و بندگی خدواند نیز محقق می شود.

 وی ادامه داد: اگر در همه حال به رضایت خداوند متعال راضی باشیم، دیگر کارشکنی های دشمن و تحریم ها نمی تواند بر ملت ما فشار بیاورد و در این صورت است که همه چیز زیبا دیده می شود.

 نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به این که اگر حضرت زینب(س)، همه سختی ها و شهادت برادر و فرزندان خود را زیبا می بیند، به خاطر این است که در همه احوال راضی به رضایت خداوند متعال است.

 رییس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری به عملکرد دولت ها و رفتارهای سلیقه ای در رابطه با بسیج اشاره کرد و افزود: بسیاری از دولت ها به بسیج بها دادند و برخی نیز بر سر بسیج کوبیدند، اما نه تعریف ها عامل غرور بسیج می شود و نه سرکوب ها مایه رکود آن و به یقین این مهم در سایه راضی به رضایت خداوند متعال بودن محقق می شود.

 حجت الاسلام والمسلمین نکونام، راه رشد و رمز پیروزی انقلاب را در سایه اطاعت از خداوند متعال بیان کرد و گفت: اگر توانسیم فکر و ذهن خود را به سمت طاعت خداوند مشغول و در مسیر ولایت حرکت کنیم و راضی به رضایت خداوند متعال باشیم؛ به یقین پیروزیم و این زیبایی های عرصه بسیج است.

 در ادامه همایش، علی رضا کریمیان، مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به سخنان دیروز رهبر معظم انقلاب در جمع فرهنگیان کشور تصریح کرد: یکی از نکات برجسته سخنان ایشان، تأکید به امر تربیت جوانان است که باید در اولویت برنامه های معلمان قرار گیرد.

 وی با بیان این که معلم نه تنها در کلام، بلکه در رفتار نیز باید پیشتاز باشد، خاطرنشان کرد: امروز دانش آموزان از همه گفتارها، رفتار، کردار، منش و برخوردهای معلم خود الگوبرداری می کنند و در این میان، نقش معلم در تربیت جوانان متعهد و اسلامی بسیار مؤثر است.

 سرهنگ سعیدی، معاون هماهنگی سپاه حضرت قمربنی هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری نیز در ادامه به نقش بی بدیل معلمان در تحقق شعار سال در بحث فرهنگ اشاره کرد و گفت: از آن جایی که امسال به نام فرهنگ نامگذاری شده است؛ بنابراین معلمان به عنوان فرهنگیان جامعه نقش مهمی را در تحقق این مقوله ایفا می کنند.

 در پایان این نشست، از معلمان نمونه بسیجی در زمینه های علمی، پژوهشی و بازتدوین، تقدیر و تشکر به عمل آمد.

انتهای پیام /

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.