این مطلب ۳۸۲۹ بار خوانده شده
به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی:

تجلیل از مربیان عقیدتی و هادیان سیاسی سپاه ناحیه بروجن

همزمان با هفته عقیدتی سیاسی، گردهمایی و مراسم تجلیل از مربیان عقیدتی و هادیان سیاسی سپاه ناحیه بروجن در سالن فرهنگی این ناحیه برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع)؛ سرهنگ پاسدار علی کیهانی در این مراسم، ضمن خیر مقدم و تبریک هفته عقیدتی سیاسی و گرامیداشت سالروز شهادت استاد مطهری، با اشاره به سخنان حضرت امام خمینی(ره) درباره آثار شهید مطهری، گفت: معمار کبیر انقلاب درباره آثار این استاد بزرگ،فرمود:"بدون استثنا کلیه کتاب های شهید مطهری قابل استفاده هستند.

وی، افزود: بسیاری از کارهای فرهنگی در اجتماع باید گفتمان سازی شود و اندیشه های شهید مطهری از مواردی است که بایستی در جامعه نشر پیدا کند.

کیهانی، ادامه داد: الگوسازی و فرهنگ سازی در جامعه با توسل به اندیشه های اساتید بزرگی همچون استاد شهید مرتضی مطهری میسر می شود.

حجت الاسلام والمسلمین علی دهقانی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه بروجن نیز در این مراسم با تبریک هفته عقیدتی سیاسی و آرزوی بهره مندی حضار از برکات ماه رجب گفت: شهید مطهری عالِمی بود که در فنون مختلف عالِم و خبره بود.

وی، افزود: این شهید بزرگ، ویژگی هایی داشت که او را می توان بعنوان یک استاد برجسته قلمداد کرد.

دهقانی، گفت: شهید مطهری به خاطر معنویتی که در وجود او بود از نظر علمی و دینی عمر پربرکتی داشت و بر همین اساس در علوم مختلف کتاب می نوشت، از علوم سخت مثل آثار فلسفی گرفته تا کتاب داستان راستان.

وی، ادامه داد: شهید مطهری جلوتر از زمان حرکت کرد و به همین لحاظ هنوز که هنور است کتاب های او امروزه هم قابل استفاده هستند و به حق او یکی از معماران فکری نظام اسلامی بشمار می رود و به همین لحاظ است که امام او را پاره تن خود نامید.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه بروجن، در رابطه با شرایط و خصوصیات یک مربی خوب گفت: اولین عالِم خلقت، خداوند تبارک و تعالی است و هدف از آمدن انبیاء الهی، تعلیم و تربیت انسانها است.

وی، افزود:  به همین لحاظ یک مربی باید دارای شرایطی باشد، از جمله؛ خودسازی و مراقبت از خود، به آنچه می گوید عمل کند، شایستگی علمی داشته باشد، روحیات مخاطبان خود را بشناسد، شناخت زمان و مکان که چه مطلبی در چه جایی باید گفته شود، رابطه صمیمی با متربیان، کسب تجربیات دیگران، رازداری معلم ومربی، سعه صدر، جدیت و تعهد و تدریس .

دهقانی، همچنین به آفت های مربی نیز اشاره کرد و تصریح کرد: روز مرگی، غلبه انگیزه های مادی بر معنوی ، تناقض بین گفتار  و کردار مربی و حس خود برتربینی از مهم ترین آفاتی است که یک مربی را تهدید می کند.

در پایان وی به شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری بیان شده اشاره کرد و گفت: باید به شعار امسال جامه عمل بپوشانیم و در این مسیر، فرهنگ اولویت دارد و جایگاه فرهنگ، همانند ضرورت هوا برای تنفس است.

در پایان مراسم از مربیان و هادیان عقیدتی سیاسی سپاه ناحیه بروجن تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام /

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.