این مطلب ۳۹۸۸ بار خوانده شده
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:

نقش معلم در ارتقاء جایگاه فکری و تربیتی جامعه بی بدیل است

امام جمعه شهرکرد با بیان این که اگر معلم به خوبی نقش خود را در جامعه ایفا کند، جامعه به رشد و بالندگی خود می رسد، گفت: جایگاه معلم را قابل مقایسه با هیچ شغل و جایگاه دیگری در جامعه نداستند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع)؛ نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، در جمع کارکنان اداره کل آموزش و پرورش این استان، ضمن تبریک حلول ماه رجب، هفته معلم را فرصت مغتنمی برای پرداختن به نقش بی بدیل معلم در اسلام عنوان کرد و گفت: اگر روز شهادت شهید مطهری را به عنوان روز معلم نامگذاری کرده اند به این خاطر است که بتوان جایگاه رفیع معلمی را برای جامعه ترسیم کنند که اگر درست ترسیم شود، زمینه رشد و ارتقاء جامعه فراهم می شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، با بیان این که اگر معلم به خوبی نقش خود را در جامعه ایفا کند، جامعه به رشد و بالندگی خود می رسد، تصریح کرد: نقش معلم در ارتقاء جایگاه فکری و تربیتی جامعه بر کسی پوشیده نیست و بر همین اساس است که رهبر معظم انقلاب، جایگاه معلم را قابل مقایسه با هیچ شغل و جایگاه دیگری در جامعه نداستند.

امام جمعه شهرکرد، خاطرنشان کرد: نباید نقش کلیدی و اساسی معلم را محدود به آموزش و پرورش کنیم؛ بلکه معلم در همه زمینه های تربیتی، تعلیمی و آموزشی نقش آفرین است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به این که وقتی سخن از معلم و تجلیل از مقام معلم می شود، به یقین تجلیل از معلم نقش آفرین مد نظر است، ابراز داشت: اگر از مقام معلم تجلیل به عمل می آید، معلمی مد نظر است که نقش تکاملی خود در جامعه را به خوبی ایفا و به معنای واقعی خود را وقف عرصه تعلیم و تربیت کند.

این مقام مسؤول، شهید مطهری را نمونه بارز معلم الخیر معرفی کرد و افزود: شهید مطهری دانشمندی بود که به خوبی توانست از دانش و علم خود بهره بگیرد و آن را به معنای واقعی در معرض افراد قرار دهد و این یعنی درک بالای این شهید والا مقام از شرایط روز و این که باید در چه عرصه ای و در چه زمانی ایفای نقش کند.

رییس استانی حوزه های علمیه چهارمحال و بختیاری با بیان این که یکی از مهم ترین ویژگی های معلم آن است که علم خود را دانشمندانه در معرض افراد قرار دهد، خاطرنشان کرد: این بدان معناست که معلم نه تنها در نشر علمش باید دغدغه نداشته باشد، بلکه باید نسبت به نشر علمش حریص باشد و آن را به حرص و ولع در اختیار جامعه قرار دهد تا بتواند در جهت ارتقاء فکری جامعه قدم بردارد و شبهات دانش آموزان را برطرف کند.

وی به عالمان و دانشمندان زمان شهید مطهری اشاره کرد و افزود: در زمان شهید مطهری، عالمان و دانشمندان بسیاری بودند که حتی از ایشان نیز فاضل تر بودند اما این شهید مطهری بود که توانست اندیشه ها و اندوخته های خود را عالمانه عرضه کند و این مهم بود.

رییس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری با بیان این که شهید مطهری با شناخت جامع از نیازهای جامعه، علم خود را عرضه کرد، اذعان داشت: اگر معلم توانست خود را در محضر پروردگار، فقیرترین انسان ها و همه چیز را از آن خداوند متعال بداند، به یقین رسالتش را به خوبی انجام داده است.

امام جمعه شهرکرد در ادامه با تشریح بخشی از دعاهای ماه رجب، تصریح کرد: ماه رجب از ما می خواهد که به این باور قلبی برسیم که چیزی از خود نداریم و هر آن چه هست، از آن خداوند متعال است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با تأکید بر این که معلم باید باور توحیدی داشته باشد تا دانش آموزان خداباور تربیت کند، خاطرنشان کرد: امروز ما به برکت دعاها و گدایی هایی که در محضر حضرت باری تعالی و غنایی که از خداوند متعال طلب می کنیم، به خود جرأت می دهیم که در مقابل دشمن بایستیم و این نیاز امروز جامعه ما است.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در جهت ایمان توحیدی و تکیه بر توانمندی های داخلی، خاطرنشان کرد: در هر جایی که ما از خودمان ضعف نشان داده ایم، دشمن جری تر و بر ما برتری پیدا کرده است.

وی با بیان این که نظام مخالف ارتباط با دنیا نیست، ابراز داشت: اما باید بدانیم که همه دنیا آمریکا نیست؛ اگر خود را در مقابل قلدرهایی همچون آمریکا کوچک نشان دادیم، آن ها را به عنوان ارباب قبول کرده ایم و خروجی این نگاه، تحقیر شدن ما است که باید اصلاح شود.

این مقام مسؤول در پایان، با تأکید بر این که باید عزت و سربلندی را از خداوند متعال بخواهیم، اظهار داشت: باور امام و سیاست اصیل حاکم بر نظام، تعامل با دنیا و قطع ارتباط با قلدرها است که باید چراغ راه مسؤولان نظام قرار گیرد.

انتهای پیام /

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.