این مطلب ۲۱۶۲ بار خوانده شده
سردار کارگر در همایش مسئولان راهیان نور دانش‌آموزی:

دفاع مقدس در کتاب‌های درسی دانش آموزان گنجانده می شود

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور گفت: اردوهای راهیان نور یک جریان فرهنگی است و باید به عنوان جریان فرهنگی به آن توجه شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)،سردار بهمن کارگر که عصر دیروز در نشست مسئولان اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی در سالن شهید فهمیده سازمان بسیج مستضعفین سخن می‌گفت، اظهار داشت: دفاع مقدس باید در حال و آینده تعریف شود.

وی گفت:یکی از مسائل مورد توجه در مورد فرهنگ دفاع مقدس،الگوپذیری از نهضت عاشورا است و این فرهنگ برای ماندگاری باید به یک جریان فرهنگی تبدیل شود در این صورت است که می‌تواند در مقابل تهاجم فرهنگی مقاومت کند.

سردار کارگر ادامه داد: بارها تأکید کرده‌ام آشنایی با دفاع مقدس باید از مهدهای کودک و دبستان آغازشود.دفاع مقدس باید در دوره راهنمایی تقویت و در دوره دبیرستان به آن توجه شود. در همین راستا پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس کارهایی را با همکاری آموزش و پرورش انجام داده است تا دروس مربوط به دفاع مقدس در کتاب‌های درسی گنجانده شود.

وی اظهار کرد: ما باید اقتدار فرهنگی داشته باشیم و داریم. اینکه امروز جوانانی هستند که درخواست دارند برای دفاع از اسلام در سوریه و عراق بجنگند ناشی از اقتدار فرهنگی است که باید تقویت شود. در این راستا باید در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کنیم و برای آشنایی دانش‌آموزان با عمق دفاع مقدس پیشینه و پسینه‌ای در نظر بگیریم و صرفاً نگاه کمی به موضوع نداشته باشیم.

سردار کارگر یادآور شد: ما نباید به موضوع اردوهای راهیان نور نگاه سیاسی داشته باشیم.هدف ما دفاع از ارزش‌های امام، رهبری و نظام است و اگر اردوهای راهیان نور به یک جریان فرهنگی تبدیل شود در آن صورت می‌توانیم بگوییم به اهدافمان رسیده‌ایم.

وی همچنین گفت: در این راستا ما نه در دانشگاه و نه در آموزش و پرورش دخالت نمی‌کنیم بلکه در جهت آشنایی بهتر دفاع مقدس از آنها درخواست همکاری داریم.

منبع: خبرگزاری بسیج

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.