این مطلب ۲۰۱۲ بار خوانده شده
استاد حوزه و دانشگاه:

پویایی جامعه در گرو احیای فریضه امربه معروف و نهی از منکر است

استاد حوزه و دانشگاه در جلسه اخلاق کارکنان ستاد سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام در حسینیه آیت الله بهاءالدینی گفت: یکی از آثار خودشناسی نظارت بر رفتار خود انسان است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع)؛ حجت الاسلام سید یحیی کاظمی، در این مراسم با اشاره به آیات و روایات گفت: یکی از عوامل رشد و تکامل انسان، شناخت ابعاد وجودی و توانایی های فرد است.

این استاد حوزه و دانشگاه، جایگاه دینی و شخصی انسان را در پیشگاه خداوند بسیار بالا دانست و افزود: انسان می تواند با رشد باورهای دینی و شناخت ابعاد وجودی و توانایی های خود به جایی برسد که حتی ملائکه الهی نیز در آن حد نمی توانند رشد کنند.

وی، با اشاره به آیات و روایات ادامه داد: از منظر قرآن کریم، هدف آفرینش انسان، عبادت خداوند متعال و رسیدن به کمال مطلوب از طریق شناخت خداوند است.

کاظمی، بهترین راه شناخت خداوند را شناخت خویشتن دانست و گفت: یکی از آثار خودشناسی نظارت بر رفتار خود انسان است.

وی، در ادامه با اشاره به برخی از احکام دینی و فرایض الهی، اظهار داشت: امربه معروف و نهی از منکر از مهم ترین واجبات دینی است که هم تأثیر فردی و هم اثرات مثبت اجتماعی دارد و در ارتقای سلامت روحی و روانی جامعه، نقش مهمی ایفا می کند.

استاد حوزه و دانشگاه، پویایی جامعه را در گرو احیای فریضه امربه معروف و نهی از منکر دانست و گفت: هر چه قدر این فریضه الهی در جامعه گسترده تر و فراگیرتر باشد، آن جامعه شادابی دینی بیشتری خواهد داشت.

انتهای پیام /

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.