این مطلب ۴۰۹۴ بار خوانده شده
معاون آموزشی سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت:

نخستین دوره آموزش تولید گیاهان دارویی بعد ازماه مبارک رمضان در کشور آغاز می شود

معاون آموزشی سازمان فنی و حرفه ای کشور در سفر به شهرکرد از برگزاری نخستین دوره آموزش تولید گیاهان دارویی بعد از ماه مبارک رمضان خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) به نقل از خبرگزاری بسیج؛ "پوراندخت نیرومند" در جمع خبرنگاران در شهرکرد اظهار کرد: در حوزه داروهای گیاهی با انحمن تولیدکنندگان داروهای گیاهی تفاهم نامه ای بسته شده تا در زمینه تولید گیاهان دارویی آموزش های لازم به علاقه مندان این رشته ارائه شود.

وی گفت: هم اکنون ۱۰۳شرکت در ایران در زمینه تولید داروهای گیاهی فعالیت می کنند که به تفکیک شهرستان نیازسنجی های لازم برای آموزش تولیدکنندگان این گیاهان انجام شده است.

وی گفت: بر اساس نیازسنجی های انجام شده دوره آموزشی برای دو هزار نماینده این شرکت ها برگزار می شود و جذب این افراد از طریق شرکت های تولید کننده گیاهان دارویی انجام می شوند.

نیرومند اظهار داشت: آموزش های سازمان فنی و حرفه ای کشور امسال در راستای نیاز بازار کار ارائه می شود که این مهم ازطریق ارتباط با اصناف و بنگاه های اقتصادی و شناسایی آموزش هایی مورد نیاز نیروی کار آنها صورت می گیرد.

وی تربیت نیروی ماهر و آموزش دیده تخصصی مورد نیاز شهرک های صنعتی کشور را از دیگر برنامه های امسال این سازمان عنوان کرد و گفت: مراکز ارتقای مهارت در شهرک های صنعتی از سال گذشته ایجاد شده است.

معاون آموزشی سازمان فنی وحرفه ای کشور تصریح کرد: ۳۲ مرکز، آموزش های مورد نیاز شهرک های صنعتی را در مراکز ایجاد شده در این شهرک ها ارائه می دهند.

نیرومند، بازنگری مستمر استانداردهای آموزش شغلی و شایستگی، تدوین استاندارد آموزش های مورد نیاز، منطبق کردن شایستگی های حرفه ای مربیان با تغییرات صنایع و فناوری ها را از الزاماتی دانست که برای انطباق آموزش های فنی و حرفه ای با نیاز بازار کار باید انجام شود.

معاون آموزش سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت:در تدوین برنامه های آموزشی ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای از ظرفیت های بخش دولتی و غیردولتی بهره برداری شده تا سهم بخش های مختلف صنعت، خدمات، کشاورزی، فرهنگ و هنر و فناوری های راهبردی بر اساس نیازسنجی و قطب بندی و شاخص های جمعیتی، سند توسعه استان و سند اشتغال در برنامه مشخص شود.

وی اظهار داشت: امسال به منظور افزایش نگهداشت کارآموزان امکان تبدیل استانداردهای آموزش شغلی به صورت شایستگی فراهم شده است.

گفتنی است: با حضور معاون آموزش سازمان فنی و حرفه ای کشور در شهرکرد، محمود تقی پور بعنوان مدیر کل جدید اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان چهارمحال و بختیاری منصوب و از خدمات آقای نورالله سعیدی مدیر کل سابق این اداره کل تقدیر شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.