این مطلب ۴۰۸۸ بار خوانده شده
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان:

باسوادی اولیاء بی‏ سواد دانش آموزان از اولویتهای مهم آموزش و پرورش

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش چهارمحال ویختیاری در اولین جلسه مسئولان سوادآموزی استان گفت: طرح باسوادی اولیاء بی سواد دانش آموزان و باسوادی افراد ۱۰ تا ۲۰ سال از اولویتهای مهم این معاونت است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) به نقل از خبرگزاری بسیج؛ امیر حسن پور در اولین نشست مسئولان سوادآموزی مناطق آموزش و پرورش استان چهارمحال وبختیاری در سالن اجتماعات خانه معلم شهرکرد با اشاره به اولویت های سوادآموزی استان گفت: طرح باسوادی اولیاء بی سواد دانش آموزان و باسوادی افراد ۱۰ تا ۲۰ سال از اولویتهای مهم معاونت سوادآموزی استان است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان، ضمن بررسی روند اجرای این دو طرح در مناطق آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری، افزود: انتظار داریم مناطق نسبت به تحت پوشش بردن صد درصدی حجم ابلاغی اقدام نمایند.

وی توجه ویژه حضرت امام راحل و حمایت های بی دریغ مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را ناشی از اهمیت سوادآموزی دانست و گفت: از کارشناسان سوادآموزی مناطق آموزش و پرورش استان می خواهیم تا به برنامه های سوادآموزی  توجه منطقی، ولایت مدارانه ومسئولانه داشته باشند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه مدرسه، اصلی ترین کانون اجرای برنامه سوادآموزی است افزود: دیدار چهره به چهره با مدیران مدارس و مجتمع های آموزش و پرورش شهری و روستایی، باید بیشتر مدنظر قرار گیرد.

حسن پور، از کارشناسان سوادآموزی استان خواست تا به منظور جلوگیری از رجعت به بی سوادی از همه ظرفیتهای موجود در آموزش وپرورش منطقه اعم ازفعالیتهای پرورشی، سلامت و تندرستی، انجمن اولیاء و مربیان و آموزش خانواده برای تحکیم سوادآموزی بهره گیری نمایند.

وی همچنین از برنامه ریزی برای کاهش نرخ ترک تحصیل در دوره ابتدایی در استان خبر داد و گفت: ارتباط و تعامل نزدیک بین معاونت سواد آموزی با معاونت آموزش ابتدایی در سطح استان‌ها برای کاهش نرخ ترک تحصیل در دوره ابتدایی وجود دارد.

انتهای پیام /

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.