این مطلب ۴۰۹۳ بار خوانده شده
به میزبانی چهارمحال و بختیاری:

يست و نهمين همايش فصلي مديران پزشكي قانوني کشور آغاز شد

بيست و نهمين همايش فصلي مديران سازمان پزشكي قانوني كشور با شعار ارتقاي فرهنگ خدمت رساني با مديريت جهادي در استان چهارمحال و بختیاری آغاز به کار کرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) به نقل از خبرگزاری بسیج؛ بيست و نهمين همايش فصلي مديران سازمان پزشكي قانوني كشور با حضور دكتر شجاعي، رييس سازمان پزشكي قانوني كشور در شهرکرد آغاز شد.

دکتر احمد شجاعی در اولین روز این همایش از اجرای طرح "دادپزشک" با هدف ساماندهی صدور سریع گواهی فوت و جواز دفن در استان های کشور خبر داد.

وی، با اعلام این خبر گفت: اجرای این طرح در تهران به صورت پایلوت آغاز شده و به مرور در سایر استان ها نیز اجرا می شود.

شجاعی افزود: هم اکنون در برخی از مناطق دریافت گواهی فوت و دفن با مشکلاتی همراه است و اجساد برای صدور این گواهی به پزشکی قانونی ارجاع می شود که اتلاف وقت را به دنبال دارد.

 

وی، ادامه داد: با اجرای این طرح پزشکانی که تخصص پزشکی قانونی دارند، می توانند گواهی فوت صادر و از اعزام مواردی که ضرورت ندارد به پزشکی قانونی جلوگیری می شود.

رييس سازمان پزشكي قانوني كشور افزود: با اجرای این طرح می توان آمار دقیق و علمی در زمینه علت فوت در کشور حاصل کرد و این آمار در زمینه پیشگیری مورد استفاده قرار می گیرد.

وی، از جذب ۳۵۰ پزشک در پزشکی قانونی و همچنین فراهم شدن زمینه های لازم برای اختصاص فوق العاده حقوق برای تأمین این پزشکان و علاقه مند شدن آنان به جذب در پزشکی قانونی خبر داد.

يادآور مي شود در نخستین روز این همایش از دکتر علی بهرامی سامانی و غلامعلی پورمحمدی پزشکان قانونی پیشکسوت استان و نیز خانواده معظم شهدای اداره کل پزشکی قانونی استان چهارمحال و بختیاری تقدیر شد.

گفتنی است: در اين همايش كه به مدت سه روز در شهرستان شهركرد با حضور معاونين و مديران سازمان پزشکی قانونی برگزار مي شود، مباحثي همچون ترسيم نقشه جامع معاونت توسعه مديريت و پشتيباني سازمان، ارائه گزارش ادارات كل فناوري اطلاعات و تحول اداري، ارزيابي عملكرد و رسيدگي به شكايات و حفاظت و اطلاعات مطرح خواهد شد.

ارائه گزارش حوزه معاونت آموزش و پژوهش و مركز تحقيقات، گزارش نتايج بررسي صورت جلسات كميسيون‌هاي پزشكي سازمان و ارائه نكاتي در امور حقوقي و  تخلفاتي از برنامه هاي روز دوم همايش مديران پزشکی قانونی عنوان شده است.

در روز سوم نيز در خصوص استقرار سيستم مديريت كيفيت در آزمايشگاه هاي سازمان پزشكي قانوني كشور، پيش‌نويس بازنگري دستور‌العمل معاينات و آزمايش‌هاي لازم در خصوص موارد ارجاعي مرتبط با قانون حمايت از كودكان و نوجوانان بي سرپرست يا بدسرپرست،  دستور‌العمل اقدامات پزشكي قانوني در حوادث دسته‌جمعي انسان ساخت و نتايج بررسي گزارشات صحنه جرم و جوازهاي دفن در سال ۹۲  مطالبي ارائه مي شود.

انتهای پیام /

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.