این مطلب ۴۰۰۲ بار خوانده شده
برای نخستین بار در کشور/

سامانه هوشمند تعلیق الکترومغناطیسی خودرو طراحی و ساخته شد

مخترع لردگانی در استان چهارمحال و بختیاری برای نخستین بار در کشور ، موفق به طراحی و ساخت سامانه هوشمند تعلیق الکترومغناطیس شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع۹ به نقل از تسنیم، بهرام جلیل، اظهار کرد: سامانه هوشمند تعلیق الکترومغناطیس خودرو مجهز به سنسورهای هوشمند و کنترلرها و عملگرهای برقی حساس می باشد و قابلیت تنظیم تعادل خودرو را شیب های تند تا کم درجه دارد.

وی افزود: با وجود اقلیم ها و جاده های مختلف در مناطق کوهستانی و یا دشت ها ، طراحی سامانه ای با قابلیت کنترل تعلیق خودرو در شرایط گوناگون سرعت و شتاب خودرو و همچنین متناسب با شرایط مختلف جاده ای در کشور ،برای جلوگیری از واژگونی یا تصادفات احتمالی ، ضروری بود.

این پژوهشگر لردگانی خاطر نشان کرد: برای ساخت این دستگاه ۵۰ میلیون ریال هزینه شده است که در مقایسه با قیمت چند برابری نمونه اولیه آن در خارج از کشور ، صنعتی سازی آن توجیه و صرفه اقتصادی نیز دارد.

 سیستم هوشمند تعلیق الکترومغناطیسی خودرو سومین اختراعی بهرام جلیل میباشد که با شماره ۸۲۱۳۰ فروردین امسال در سازمان مالکیت های صنعتی ایران ثبت شد و مراحل نصب آزمایشی این سامانه بر روی چند خودرو متفاوت ، به تازگی با موفقیت به اتمام رسید.

شهرستان لردگان در فاصله ۱۶۰ کیلومتری مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

انتهای پیام /

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.