این مطلب ۲۰ بار خوانده شده
همسر شهید علیمحمدی در دانشگاه شاهد:

شهید علیمحمدی در دوران دانشجویی با گروه های انحرافی مبارزه می کرد

همسر شهید علیمحمدی گفت: شهید علیمحمدی در دوران دانشجویی گروه هایی را با دوستانشان در انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تشکیل دادند و هدف آن ها مقابله با جریانات انحرافی که در اوایل انقلاب در دانشگاه ها فعالیت می کردند بود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع)، منصوره کرمی در همایش علمی دانشگاه شاهد با ذکر خاطراتی از شهید مسعود علیمحمدی اظهار کرد: همسرم در ابتدای انقلاب دانشجوی دانشگاه شیراز بود و با توجه به هجمه های گروه های کمونیستی و انحرافی، گروه هایی را با دوستانشان در انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تشکیل دادند و هدف آن ها مقابله با جریانات انحرافی که در اوایل انقلاب در دانشگاه ها فعالیت می کردند بود.

کرمی خاطر نشان کرد: وظیفه ی او مطالعه ی مطالب فلسفی گروه های مختلف انحرافی و مبارزه با آن ها بودو بعد از این دوران شهید علمحمدی به سمت جهاد دانشگاهی رفته و با اعزام به روستاها در کارهای عمرانی شرکت کرد.

وی افزود:شهید علیمحمدی یک لحظه را به به بطالت نمی گزراند و اگر یک روز چیزی یاد نمی گرفت می گفت امروز روز بدی بود .

همسر شهید علیمحمدی ادامه داد: همسرم چند شب قبل از شهادتشان ، وقتی که همه ی کارهایشان را نتوانسته بودند انجام  بدهد می گفت این روز ها ، روز های خیلی بدی است ،چون من نمی توانم به کارهایم برسم.

کرمی افزود:شهید علمحمدی در گذشته به بچه های المپیادی درس می داد ولی بعد از مدتی پشیمان شد و گفت،ما این بچه ها رو انتخاب می کنیم و بعد آموزش می دیم و آن ها(کشورهای غربی)، این بچه ها روئ می برند.

وی در رابطه با منش انقلابی شهید علیمحمدی گفت: همسرم همچنین در پایان مقطع کارشناسی بورسیه کشور آمریکا را گرفت ولی نرفت و گفت که تحقیق کردم و دیدم دانشگاه شریف از آن ها قوی تر است و من دوست دارم فرزندم را در کشور خودم بزرگ کنم و به کشور خودم خدمت کنم.

همسر شهید هسته ای کشور در ادامه گفت :شهید علیمحمدی  در طول زندگیمان همیشه می گفت باید به این کشور و انقلاب خدمت کنیم و ما مدیون خون شهدا هستیم و باید راه آن ها را ادامه دهیم و نگذاریم خون آن ها هدر برود و همچنین می گفت من وقتی احساس تنهایی می کنم ، به یاد همسر شهدا می افتم که آن ها چطور این شرایط را تحمل می کنند.»

کرمی در پایان صحبت هایش تصریح کرد: شهید علیمحمدی هرجایی که احساس می کرد که باید آن جا باشد می رفت و از کارهای شخصیشان دست می کشید.

در پایان این همایش که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد برگزار شد از همسر شهید مسعود علیمحمدی به نشان یادبود از شهدای علمی کشور تقدیر شد.

انتهای پیام /

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.