این مطلب ۲۰ بار خوانده شده

وزارت علوم نگرانی مقام معظم رهبری پیرامون امکان جولان احزاب سیاسی در دانشگاه‌ها را رفع کند

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه مجلس منویات مقام معظم رهبری پیرامون دانشگاه‌ها را دنبال می‌کند، گفت: وزارت علوم و بهداشت باید نگرانی مقام معظم رهبری پیرامون امکان جولان احزاب سیاسی در دانشگاه‌ها را رفع کنند.
نسخه مناسب چاپ

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) به نقل از خبرگزاری فارس، محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: مقام معظم رهبری پیرامون پیشرفت و توسعه علمی کشور که یک واقعیت مورد اذعان دشمن نیز هست، در جمع اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی سخنانی را بیان داشتند که نشان از نگرانی ایشان در این حوزه است.

وی ادامه داد: نگرانی مقام معظم رهبری پیرامون این موضوع است که نکند به پیشرفت علمی کشور خدشه‌ای وارد شود و یا عقب‌گردی نسبت به توسعه علمی بوجود بیاید.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: مقام معظم رهبری بر اینکه دانشجویان با مسائل سیاسی آشنا باشند تاکید دارند و البته معتقدند دانشگاه‌ها نباید جولانگاه گروه‌های سیاسی و احزاب شوند که این نگرانیشان را نیز بیان کردند.

زاهدی مخاطب سخنان مقام معظم رهبری را وزارت علوم و بهداشت عنوان کرد و گفت: این دو وزارتخانه باید مراقب باشند تا منویات مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اجرا شود، انتصابات وزارت علوم باید در همین راستا باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: اگر احزاب و گروه‌های سیاسی در دانشگاه‌ها لانه کنند و فضای دانشگاه‌ها را به تشنج بکشند با پیشرفت علمی کشور در تضاد خواهد بود و تبعات سنگینی را به کشور وارد خواهد کرد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به وظیفه مجلس پیرامون پیگیری منویات مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: در زمان رای‌گیری در مجلس برای رای اعتماد به وزارت علوم، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس جلساتی را با فرجی‌دانا برگزار کرد و نگرانی‌های خود را پیرامون همین سخنان مقام معظم رهبری به وی گوشزد کرد.

زاهدی افزود: مجلس حتی قبل از رای اعتماد بعضی موضوعات را به گزینه وزارت علوم گفته بود و البته فرجی‌دانا نیز تمامی این مطالب را پذیرفت و قول داد به گونه‌ای عمل کند که در دانشگاه‌ها اتفاق خاصی نیفتد.

محمدمهدی زاهدی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: وظیفه ذاتی مجلس نظارت است و قطعا در همه ابعاد این وظیفه را پیگیری خواهد کرد، خصوصا پیرامون مسائل سیاسی و فرهنگی دانشگاه‌ها نظارت مجلس قویا وجود خواهد داشت.

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.