این مطلب ۲۴ بار خوانده شده

حماسه حضور ملت، بن بست شکن است

در آستانه میلاد امام جواد علیه السلام، اولین مجمع شورای عالی قشر فرهنگیان بسیجی استان چهارمحال و بختیاری در سالن پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرکرد با حضور جانشین سازمان بسیج فرهنگیان کشور برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)؛ سرهنگ پاسدار حسین سلطانی در جمع ۳۰۰ نفر از فرماندهان پایگاه ها، شورای کانون ها و سرگروه های حلقه های صالحین سازمان بسیج فرهنگیان استان گفت: این مجمع با اهداف؛ مشارکت بسیجیان فرهنگی در تصمیم سازی و  تصمیم گیری پیرامون برنامه های سازمان بسیج فرهنگیان و همچنین تأثیرگذاری محسوس فرهنگ بسیجی بر محیط تشکیل شده است.

وی با اشاره به تفکیک سازمان بسیج فرهنگیان از بسیج دانش آموزی در بهمن ماه سال ۹۱ خاطرنشان ساخت: نظام نامه این سازمان تدوین شده و به تعریف اهداف شوراها و مجمع عالی قشر فرهنگیان پرداخته است.

سرهنگ سلطانی گفت: در فرهنگ بسیجی، بسیجی خنثی نداریم و هر بسیجی باید با شناخت محیط بتواند تأثیرگذاری مثبت در آن محیط داشته باشد.

جانشین بسیج فرهنگیان کشور اظهار داشت: وحدت نظر از طریق شوراهای بسیج فرهنگیان در کل کشور پدید می آید و عملکرد فرهنگیان نیز یکسان خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسایل روز اشاره کرد و به رمزگشایی از شعار حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی پرداخت.

سرهنگ سلطانی گفت: حماسه به معنای دلاوری، شجاعت و غیرت معنا شده که از نظر استاد شهید مرتضی مطهری؛ " حماسه جنبشی است در یک سکون."

سلطانی ادامه داد: حماسه به دو دسته تقسم می شود که حماسه در سطح قومی، فردی، و ملی ، دسته نخست است و حماسه ای که دارای ویژگی های عدالت طلبانه و حقیقت طلبانه باشد در دسته دوم قرار می گیرد و از نظر استاد مطهری این حماسه     مقدس می باشد.

وی گفت: در کشور ما حماسه همواره با یک نماد مترادف بوده و حماسه ۱۵ خرداد، حماسه دفاع مقدس، حماسه ۲۲ بهمن و حماسه ۹ دی  از مصادیق این نمادها به شمار می رود.

جانشین سازمان بسیج فرهنگیان کشور با تشریح اهمیت حماسه و تبیین دلایل ارزشمندی حماسه، ادامه داد: حماسه، تصویرسازی در ذهن مخاطب است و با حضور پرشور مردم در عرصه انتخابات، تصویری واقعی از انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران در ذهن جهانیان شکل می گیرد.

سرهنگ سلطانی، وظیفه فرهنگیان در راستای این تصویرسازی را بصیرت افزایی برای حضور حداکثر و پرشور و نشاط مردم در صحنه انتخابات دانست.

وی افزود: در حال حاضر دنیا غرب و استکبار در سکوت قرار گرفته و همه مرعوبند زیرا اندیشمندان غربی معتقدند لیبرال دمکراسی به پایان خط و بن‏بست رسیده است.

سلطانی تصریح کرد: حماسه اینجا شکل می گیرد که همه به بن بست رسیده اند و با خلق حماسه، بن بست شکنی صورت می پذیرد.

شایان ذکر است: سرهنگ پاسدار اصغر ایزدی مسئول بسیج فرهنگیان استان نیز در آغاز این مراسم به ارائه گزارشی از برنامه های سازمان بسیج فرهنگیان استان از آغاز تشکیل این سازمان در بهمن ۹۱ تاکنون پرداخت.

گفتنی است: در این مراسم از فرهنگیان برگزیده در مسابقه قدر قلم با اهدای جایزه تقدیر شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.