این مطلب ۲۴ بار خوانده شده
نماینده ولی ففیه در چهارمحال و بختیاری:

باور شرایط جنگی، غافل نشدن از دشمن و مقدس شمردن دفاع از الزامات مدیریت جهادی است

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری با تشریح ابعاد مدیریت جهادی، باور شرایط جنگی، غافل نشدن از دشمن و مقدس شمردن دفاع در برابر دشمن را از الزامات مدیریت و روحیه جهادی عنوان کرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع)؛ حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، در جمع جوانان هیئت یازهراسلام الله علیها شهرکرد، با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع زائران حرم امام رضا(ع) که در روز نخست سال جدید صورت گرفت، خطاب به جوانان اظهار داشت: جوانان باید به صورت خودجوش کار فرهنگی کنند و با روحیه جهادی وارد عرصه فرهنگی شوند.

امام جمعه شهرکرد با بیان این که حضور در مجالس اهل بیت عصمت وطهارت علیهم السلام برای آن است که عرصه ای فراهم شود که دیگر شام غریبان فاطمی و حسینی تکرار نشود، تصریح کرد: این جلسات باید به ما و به ویژه به جوانان روحیه ای ببخشد که به برکت آن روحیه، جامعه ای ساخته شود که دیگر دشمن نتواند زمینه شام غریبان دیگری را فراهم بیاورد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به این که مجالس اهل بیت عصمت وطهارت علیهم السلام باید ترسیم کننده راه باشد، خاطرنشان ساخت: راه و مسیر انقلاب در سال جدید، با پیام نوروزی ولی امر مسلمین جهان در مدیریت جهادی ترسیم شده است که این مدیریت جهادی، وظیفه همگانی است و همه نسبت به تحقق آن، مؤظفند.

وی اضافه کرد: منظور از مدیریت جهادی، حضور همگانی است یعنی همان روحیه ای که جامعه و کشور در دوران دفاع مقدس داشت.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان با بیان این که روحیه جهادی، روحیه حاکم بر دوران دفاع مقدس بود، ادامه داد: اگر قرار است همین روحیه نیز بر مدیریت امروز نظام حاکم باشد، نیازمند لوازمی است که در سایه درک آن لوازم، روحیه جهادی در جامعه نهادینه و محقق خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام، درک شرایط جنگی را نخستین لازمه تحقق روحیه جهادی بیان کرد و افزود: اگر همه جامعه به این باور رسیدند که در شرایط جنگ هستیم، روحیه و مدیریت جهادی زنده خواهد ماند.

ایشان با بیان این که دومین لازمه تحقق روحیه جهادی، غافل نشدن از دشمن در هر شرایطی است، ابراز داشت: اگر دشمن را در مقابل خودمان دیدیم، روحیه جهادی جامعه را قوت بخشیده ایم؛ بدانید و آگاه باشید که امروز دشمن نه تنها پشت دروازه های شهر و نه در همه خانواده ها، بلکه در همه جیب های جوانان ما قرار دارد و لحظه به لحظه در حال تعقیب آن ها است.

رییس شورای حوزه های علمیه استان، مقدس شماردن دفاع در برابر دشمن و هجمه بر او را سومین لازمه تحقق مدیریت و روحیه جهادی در جامعه عنوان کرد و گفت: در دوران دفاع مقدس، چنین روحیه ای بر رزمندگان حاکم بود که برای مبارزه و شهید شدن در راه اسلام، ارزش ویژه قائل بودند و به یقین اگر این نگاه، امروز نیز بر جامعه ما حاکم شود، عرصه جهادی محقق خواهد شد.

امام جمعه شهرکرد، همچنین ایمان عمیق بر راه و داشته های بومی را نیز از دیگر لوازم تحقق روحیه جهادی در جامعه دانست و افزود: امروز جامعه و نظام ما، ثروتمندترین جامعه روی کره زمین است چرا که هم اسلام دارند و هم ارزش های اسلامی و هم انقلابی اسلامی و این سه مسئله بالاترین داشته ملت ایران است.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان این که همه داشته های نظام تنها در سایه تمسک به ولایت و ولایت فقیه حفظ می شود، خاطرنشان کرد: اگر به این باور وجودی رسیدیم که تنها در سایه ولایت فقیه است که به مملکت آسیبی وارد نمی شود، به یقین همه داشته های نظام حفظ خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با تأکید بر این که روحیه جهادی باید تحت یک مدیریت انجام گیرد، تصریح کرد: بدانید و آگاه باشید که مهم مدیریت جهادی است، نه حرکت جهادی؛ در دوران دفاع مقدس، همه با روحیه جهادی تحت فرماندهی کل قوا حرکت می کردند و این لازمه امروز جامعه ما است.

این مقام مسؤول، حفظ به هم پیوستگی، مطالبه درست و رصد کردن کامل امور را از ضرورت های امروز نسل جوان بیان کرد و تأکید کرد: مراقب باشیم ناخواسته توپ در دروازه خودی وارد نکنیم؛ گاهی غافل می شویم و خودمان را تضعیف می کنیم که باید نسبت به این امر، آگاه باشیم و با مطالبه درست و رصد کردن امور، در جهت تقویت نظام قدم برداریم.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان، مطالبه کردن درست جوانان از مسؤولان، دستگاه ها، رسانه ها، هیأت مذهبی، سخنرانان و مداحان را از نیازهای امروز جامعه برشمرد و افزود: امروز باید جوانان از کسانی که در حال مخدوش کردن عزت کشور در مذاکرات ژنو هستند، مطالبه کنند؛ اگر برخی از گزارش های رسیده از این توافق درست باشد، به یقین عزت کشور مخدوش شده است و این مسئله را باید مطالبه کرد.

ایشان در ادامه خطاب به جوانان با تأکید بر این که عمق بخشی به معنویت با سینه زدن و اشک تنها ریختن محقق نمی شود، خاطرنشان کرد: سینه زنی و اشک در هیئت زمانی مؤثر است که همراه با ولایت مداری محققانه باشد تا دیگر حضرت علی علیه السلام  مظلوم نماند و در خانه حضرت فاطمه سلام الله علیها آتش نگیرد.

امام جمعه شهرکرد همچنین خطاب به سخنرانان مجالس مذهبی، خواستار بیان تاریخ تطبیقی شد، یعنی وقایع عاشورا، مدینه و مظلومیت حضرت زهراسلام الله علیها باید به روز تطبیق داده شود و این از مطالبات مهم امروز جوانان است.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام در پایان از حضور پرشور و فعال هیأت مذهبی در مراسم عزاداری سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها در استان، تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام /

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.