این مطلب ۱۱ بار خوانده شده
مدیر حوزه علمیه اصفهان:

استقامت، شرط رسیدن به قله اهداف

حجت الاسلام کریم کشکولی، مدیر حوزه علمیه اصفهان در گردهمایی عقیدتی سیاسی کارکنان سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام گفت: استقامت، شرط اصلی برای رسیدن به قله اهداف و حرکت در صراط مستقیم است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع)؛ مدیر حوزه علمیه اصفهان با تسلیت ایام اربعین حسینی و تشریح حدیثی از حضرت اباعبدالله الحسین و امام صادق علیهم السلام  گفت: ۳۰ آیه در قرآن کریم وجود دارد که با حیات و ممات ما مرتبط است و امام صادق علیه السلام درباره تفسیر آیه شریفه اول از سوره مُلک فرموده است: عمل زیاد مورد توجه خداوند در قرآن کریم نیست، بلکه عمل مثاب، عملی است که انسان با شروع آن به مقصد برسد.

حجت الاسلام کشکولی افزود: عمل مثاب، دو خصوصیت دارد  که اولین خصوصیت، خشیه الله می باشد، یعنی باور کنیم که خداوند ما را می بیند و به اعمال ما بها می دهد.

وی، ادامه داد: امام حسین علیه السلام ، در کربلا به کسانی که پشت سر ایشان و منتظر بودند، فرمود:" هل من ناصرٍ ینصرنی؟"؛ وگرنه شهدا که "من قضی نحبه" بودند و به وظیفه خود عمل کردند.

مدیر حوزه علمیه اصفهان، اظهار داشت: استدلال کسانی که امام حسین علیه السلام را در کربلا تنها گذاشتند این بود که؛ ما باشیم یا نباشیم امام شهید می شود، و لذا از کربلا رفتند و امام را تنها گذاشتند.

وی، یادآور شد: بصیرت زهیر بن غین از یاران حضرت سیدالشهداء علیه السلام برای ما الگوست که فقط با پیام امام به ایشان ملحق شد و در زمره شهدای کربلا قرار گرفت.

کشکولی، گفت: نمونه پاک شدن در مسیر توحید، در کربلاست که امام(ع) یاران خود را مرخص کرد تا برگردند؛ و مقصود ایشان این بود که اگر کسی به خاطر صرف شیعه بودن در آنجاست بتواند مراجعت کند.

وی، افزود

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.