این مطلب ۱۳ بار خوانده شده

طرح تقويت مبانی اعتقادی و شبهه‌زدايی دينی يك برنامه ماندگار و ارزشمند است

استادحوزه و دانشگاه طرح تقويت مبانی اعتقادی و شبهه‌زدايی دينی يك برنامه ماندگار و ارزشمند دانست و گفت: برگزاری چنين جلساتی موجب احيای روح و جان انسانی در مواجهه با مشكلات و سختی‌ها می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)؛ حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمحمدرضا رهنمايی، درجمع اساتید ودانشجویان دانشگاه شهركرد افزود: برگزاری طرح تقويت مبانی اعتقادی و شبهه‌زدايی دينی يك برنامه ماندگار و ارزشمند است، که ثمره آن هدايت‌گری جامعه به مسير الهی می شود.
وی با بيان اينكه هدايتگری و احيای جان آدمی كار مشكلی است، تصريح كرد: هدايت و راهنمايی انسان به سمت مسير حق و حقيت نيازمند معرفت و بينش عميق دينی است كه كسب اين معرفت با حضور در جلسات اخلاقی و معرفتی محقق می‌شود.
حجت‌الاسلام رهنمايی ماهيت وجودی انسان را الهی دانست و خاطرنشان كرد: انسان از يك ماهيت و وجود خدايی خلق شده كه می‌تواند به‌واسطه درك صحيح از اين موضوع راه حق و مسير الهی را بشناسد و در راستای كمال خود قم بردارد.
وی آیه ۱۵۶ سوره مبارکه بقره "ما از آن خدا هستيم و به او باز می گرديم" را راه شناخت صحيح آدمی از ماهيت خود بيان كرد و افزود: خلقت انسان يكی از نشانه‌های بزرگ عظمت و قدر الهی محسوب می‌شود كه بايد اندكی در اين دنيا به بندگی خدا مشغول شود و دوباره به‌سوی او رجعت كند و درك درست اين موضوع سعادت دنيوی و اخروی را به همراه خواهد داشت.
حجت‌الاسلام رهنمايی با بيان اينكه درك صحيح ازخلقت با خردورزی و تفكر محقق می‌شود، تصريح كرد: اگر در يك جامعه اسلامی عقلانيت و تفكر صحيح و منطقی حاكم شود به‌طور قطع سعادت و كمال آن‌ها تضمينی خواهد بود.
وی به چهار اصل ارتباطی انسان با خدا اشاره كرد و عبوديت و بنده مطيع و فرمانبردار الهی بودن را اولين اصل ارتباطی انسان با پروردگار متعال برشمرد.
حجت‌الاسلام رهنمايی با تأكيد بر اينكه عبوديت ريشه‌ای‌ترين اصل ارتباطی انسان محسوب می‌شود، تصريح كرد: در اين اصل مهم بايد انسان فرماندهی جان و دل خويش را به دست خدای خود بسپارد و عبدالله به معنای واقعی كلمه باشد.
وی اصل دوم بندگی را صداقت عنوان و خاطرنشان كرد: اگر ارتباط انسان با پروردگار خود بر مبنای صداقت و راستی باشد به يقين خدای متعال نيز رحمت و بركت خود را به‌واسطه انجام اين امر عنايت خواهد كرد.
حجت‌الاسلام رهنمايی گفت: اگر صداقت در جامعه کم رنگ شود، دروغگویی رواج پیدا می کند.
وی احسان و تكريم را از اصول ديگر ارتباط بنده با خدا برشمرد و خاطرنشان کرد: اگر اين چهار اصل كليدی و مهم در زندگی دينی ما جاری و ساری باشد به‌طور قطع جامعه متحول می‌شود.
پاسخگویی به سوالات از دیگر برنامه هی این مراسم باشکوه بود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.