این مطلب ۱۰ بار خوانده شده

طرح تقويت مبانی اعتقادی و شبهه‌زدايی دينی پيشينه ۱۹ ساله دارد

مديركل تبليغات اسلامی چهارمحال و بختياری گفت:اجرای طرح تقويت مبانی اعتقادی و شبهه‌زدايی دينی که در حال برگزاری در استان می باشد، پيشينه ۱۹ ساله دارد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)؛ حجت‌الاسلام والمسلمين رحمت‌الله اروجی توليد علم را از اهداف اصلی اجرای بيستمين دوره طرح تقويت مبانی اعتقادی و شبهه‌زدايی دينی عنوان کرد.
مديركل تبليغات اسلامی چهارمحال و بختياری به نیاز آحاد مردم به مباحث این طرح ادامه داد: خانواده‌های مذهبی بيش از همه نيازمند مباحث سبك زندگی هستند.
وی با اشاره به نقط قوت اين طرح معنوی، تصريح كرد: پيشينه ۱۹ ساله اجرای اين طرح و پيگيری مقام معظم رهبری برای اجرای اين طرح از نقاط قوت آن است.
حجت‌الاسلام اروجی گفت:مراسم سخنرانی توسط صداوسیما تصویر برداری و از سیما و صدا شبکه جهانبین پخش می شود.
وی به فیلمبرداری تمام مجالس سخنرانی، راه‌اندازی پايگاه اطلاع‌رسانی و قراردادن سخنرانی‌ها به‌صورت صوتی و تصويرِی در اين پايگاه پس از گذشت ۲۴ ساعت از برگزاری هر سخنرانی اشاره و تصريح كرد: اين اقدامات با هدف افزايش امكان دسترسی علاقه‌مندان به مباحث مطرح شده در اين جلسات انجام می‌شود.
دبير اجرايی اين طرح در استان، مباحث مطرح شده در اين طرح با همكاری جمعی از طلاب استانی مقيم قم مكتوب و پس از تأييد دبيرخانه طرح تقويت مبانی اعتقادی در پايگاه اينترنتی منتشر می‌شود.
حجت‌الاسلام اروجی با بيان اينكه طرح تقويت مبانی اعتقادی در ۱۴ مرحله و با حضور ۱۴ نفر از انديشمندان دينی از بيست يكم مرداد به مدت يك ماه در استان چهارمحال و بختياری در حال اجراست، افزود: در پايان هر مرحله از اجرای اين طرح برای برنامه‌ريزی بهتر و اجرای با كيفيت مراحل بعدی، از اساتید و سخنرانان اين طرح نظرسنجی می‌شود.
وی برگزاری از برگزاری مسابقه "بهترين سخن" از متن سحنرانی در هر شب خبر دادو گفت: هر شب بيش از ۲۰۰ نفر در اين مسابقه شركت می کنند و در هر شب به پنج نفر از برندگان هدايايی تقدیم می‌شود.
دبير اجرايی اين طرح در استان، برپايی جلسات پرسش و پاسخ و جمع‌آوری سؤالات شركت‌كنندگان درخصوص مباحث مطرح شده در هر برنامه را از جمله اقدامات دبيرخانه طرح تقويت مبانی اعتقادی و شبهه‌زدايی دينی به‌منظور رصد موضوعات مورد توجه شركت‌كنندگان و برنامه‌ريزی برای دوره‌های بعدی طرح عنوان کرد.
حجت‌الاسلام اروجی خاطرنشان كرد: برای حضور بيشتر خانواده‌ها در برنامه‌های سخنرانی اين طرح، مهدكودكی در مصلای امام خمينی(ره) شهركرد راه‌اندازی شده است.
دبير اجرای طرح تقويت مبانی اعتقادی از برگزاری ۵۸ برنامه آموزشی، تخصصی و عمومی در مدت ۱۸ روز برگزاری اين طرح خبر داد و گفت: ضمن تشکیل جلسه عمومی همراه با اقامه نماز مغرب وعشا در مصلای امام خمینی (ره) زمینه برای حضور فرهنگيان، كارمندان، بسيجيان و اصناف در نشست تخصصی در دانشگاه شهركرد فراهم است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.