این مطلب ۸ بار خوانده شده

در عالم تمام مسلمانان و شيعيان را به نام امام جعفر صادق علیه السلام می شناسند

عضو شورای عالی حوزه‌ی علميه كشور در سفر به شهرکرد گفت: در اين عالم تمام مسلمانان و شيعيان را به نام امام جعفر صادق علیه السلام می شناسند و اين يك افتخار بزرگ برای تمام مسلمانان است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)؛ آيت الله مرتضی مقتدايی با تسليت شهادت امام جعفر صادق علیه السلام به بيان فضائل و مناقب آن حضرت پرداخت و افزود: در اين عالم تمام مسلمانان و شيعيان را به نام امام جعفر صادق علیه السلام می شناسند و ما به عنوان شيعه جعفری در بين مذاهب شناخته شده هستيم.
وی به مسئله اخلاق اجتماعی در سبك زندگی اسلامی اشاره و تصريح كرد: در جامعه كنونی اخلاق و رفتار فردی و اجتماعی ما با سبك زندگی اسلامی مغايرت دارد در حالی كه ما در دين مبين اسلام برای نحوه رفتار صحيح در جامعه دستورات فراوان داريم.
آيت الله مقتدايی با تاكيد بر لزوم تحقق سبك زندگی اسلامی در جامعه خاطرنشان كرد: طرح مسئله سبك زندگی اسلامی از سوی مقام معظم رهبری يك تذكر جدی است كه بايد از ورود فرهنگ و آداب رسوم غربی در زندگی و جامعه ما جلوگيری شود.
وی با بيان اينكه دشمن در تهاجم فرهنگی و جنگ نرم تمام قامت به میدان آمده است ، تصريح كرد: اكنون دشمن سبك زندگی ما را مورد هدف و هجمه قرار داده و متاسفانه فرهنگ غربی در كشور در رواج يافته كه بايد در برابر اين فعاليت ها يك اقدام موثر صورت بگيرد.
آيت الله مقتدايی طرح تقويت مبانی اعتقادی را يك ابتكار بسيار زيبا دانست و افزود: برگزاری اين طرح توسط نماينده ولی ففيه در استان يك ابتكار بسيار خلاقانه است كه می تواند مسير صحيح زندگی اسلامی را به همگان نشان دهد.
وی به وضعيت نامطلوب زندگی اجتماعی در دنيای غرب اشاره و خاطرنشان كرد: در دنيای غرب اخلاق انسانی و معنوی به صورت كامل سقوط كرده و فرهنگ ابتذال ، روابط نامشروع و خشونت و جنايت بر آن ها حاكم شده است.
عضو شورای عالی حوزه‌ی علميه كشور تمام افراد جامعه را به منزله يك پيكر دانست و تصريح كرد: در جامعه اسلامی تمام افراد همانند اعضای يك بدن انسان هستند و اگر برای يك از آن اعضاء مشكلی به وجود بيايد همه بايد برای رفع مشكل آماده باشند.
وی گفت:مهر و محبت، تبسم، رعايت احترام، سلام كردن و مهر و محبت به برادر و خواهر مومن از ويژگی های سبك زندگی اسلامی می باشد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.