این مطلب ۸ بار خوانده شده

ايمان و عمل دو مقوله تفكيك ناپذير از هم است

مدير اتحاديه انجمن‌های اسلامی كشور در جمع مردم شهرکرد گفت: ايمان و عمل را دو مقوله تفكيك ناپذير از هم دانست و اظهار كرد: بين ايمان و عمل يك رابطه مستقیم و تنگاتنگ وجود دارد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)؛ طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی با رویکرد سبک زندگی اسلامی از سوی نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با حضور اندیشمندان دینی مطرح کشور از ۲۱ مردادماه به مدت یکماه در مصلای امام خمینی(ره)و دانشگاه شهرکرد،در حال برگزاری است.
حجت‌الاسلام والمسلمين محمدجواد حاج علی اكبری با تأکید بر ضرورت توجه به وجدان کاری، انصاف و عدالت را از ويژگی‌های انسان اهل كار برشمرد و اظهار كرد: برخی‌ها در اين بازار آشفته و اعمال تحريم‌ها انصاف و عدالت را زير پا می‌گذارند که اين اقدام با سبك زندگی ما مغايرت دارد.
مسئول رسيدگی به امور مساجد كشور ادامه داد: ايمان تجلی گاه عمل انسان است و به واسطه آن ، عمل صالح رخ خواهد داد.
وی عمل و كار را لازمه زندگی انسان مومن بيان كرد و افزود: كار و عمل انسان موجب می شود كه فضای زندگی با نشاط و آرام باشد و رشد و ارتقای انسان در بستر يك عمل صالح محقق شود.
حجت‌الاسلام حاج علی‌اكبری با اشاره به اينكه انسان از سوی خدا مامور انجام كار و عمل صالح است تصريح كرد: خداوند متعال يك رسالت توحيدی و الهی بر دوش انسان، به نام كار قرار داده كه بايد در انجام اين ماموريت الهی با جديت و اهتمام ويژه عمل كند.
وی به آثار و بركات كار در محيط خانه و اجتماع اشاره و خاطرنشان كرد: آباد كردن زمين و موهبات الهی، رسيدگی و تأمين معاش خانواده، ساختن زندگی دنيايی و آخرتی خود، رسيدگی به افراد ناتوان و افزايش قدرت مادی و معنوی جامعه در پرتوی كار و عمل صالح محقق خواهد شد.
مدير اتحاديه انجمن‌های اسلامی با تاكيد بر اينكه انسان بی عمل هيچ اثری برای خود و جامعه ندارد تصريح كرد: كار كردن و تأمين امرا و معاش يك مسئله مهم و كليدی در زندگی هر انسان است تا جايی كه خدای متعال برای بهترين كار پاداش و ثواب دنيوی و اخروی قرار داده است.
وی با بيان اينكه انسان مأموريتی ربانی و الهی در قبال كار دارد اظهار كرد: خداوند متعال تمام نعمت‌های خود را به عنوان امانت در اختيار بندگان خود گذاشته و آن‌ها را مامور به بهرمندی از اين نعمت‌ها قرار داده كه بايد از آن‌ها در راستای پيشرفت و ارتقای دينی و معنوی خود استفاده كنيم.
حجت‌الاسلام حاج علی‌اكبری دنيا را ميدان كار و جهاد دانست و تصريح كرد: پروردگار متعال در اين دنيا يك مسابقه عمل برای تمام بندگان خود قرار داده و از آن ها خواسته كه هر كدام كه در اين ميدان بهترين عمل صالح را انجام بدهند پاداشی الهی در نزد و او خواهند داشت. وی به نگاه اسلامی و جهان بينی در مقوله كار اشاره و خاطرنشان كرد: در نگاه اسلام هر عملی كه با ايمان و رضای خدای متعال همراه باشد به طور قطع پاداش و ثوابی اخروی و دنيوی دارد و بهره مندی مادی از آن نيز هيچ اشكالی نخواهد داشت.
حجت‌الاسلام حاج علی‌اكبری كار را يك جهاد خستگی ناپذير توصيف كرد و افزود: مردی كه در راه تامين امرار و معاش خانواده به مصاف سختی ها و مشكلات می رود به يقيين پاداش يك جهاد گر كه در راه حفظ اسلام رفته برای او ثبت خواهد شد.
وی وجدان كاری را يك اصل مهم و كليدی در انجام يك كار دانست و اظهار كرد: اگر انسان در محيط كار تنها خدا را شاهد و نظارگر اعمال خود بداند و در انجام كار خود به نحو احنست عمل كند به طور قطع خدای متعال نيز حق او را ضايع نخواهد كرد و روزی او در نزد خدا محفوظ است.
حجت‌الاسلام حاج علی‌اكبری كار و عمل صالح را وسيله بخشش و گناهان دانست و افزود: خدای متعال به واسطه كار و تلاش مضاعف او كه در راستای رضای خدای متعال انجام می‌دهد گناهان او را وسيله عمل صالح او پاك خواهد كرد.
مدير اتحاديه انجمن‌های اسلامی با بيان اينكه كسب روزی حلال جنگيدن در خط مقدم جبهه است تصريح كرد: در دنيای امروزی كسب روزی حلال با تحمل سختی و مشكلات فراوان فراهم خواهد شد بنابراين خدای متعال جايگاه آن مرد را در بين انبيا و نيكان خود قرار داده است.
وی تقوا را ويژگی يك انسان مومن در انجام كار بيان كرد و افزود: انسان مومن در جاده تقوا، صراط مستقيم و احكام الهی كار می كند و با بصيرت و آشنايی كامل از احكام دينی وارد ميدان عمل می شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.