این مطلب ۱۹ بار خوانده شده

توبه، راه رسیدن به رحمت الهی است

یکی از مبلغین دینی در جلسه اخلاق کارکنان ناحیه دانشجویی استان چهارمحال و بختیاری گفت: خداوند برای بازگشت انسان ها و توبه آنها ، بسیار مشتاق است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)؛ حجت الاسلام عبدالله زاده در این مراسم با اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان، بر بهره مندی از لحظات ناب دهه آخر این ماه پرفضیلت تأکید کرد.

وی با اشاره به برخی نام های روز قیامت افزود: یوم یفرّالمرء من اخیه، یوم یقوم الاشهاد، یوم یجعل الاولدان شیبا و یوم الحسره از نام های روز حساب و جزا می باشد.

عبدالله زاده با استناد به روایتی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم گفت: هر عملی که انسان در هر لحظه ای انجام می دهد، در صندوقی ثبت و ضبط می شود و روز قیامت این صندوق ها گشوده خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر در روز قیامت، صندوق های اعمال، خالی باشد یا گناه در آن ثبت شده باشد، حسرت وصف ناپذیری گریبان گیر فرد می شود که معنا و مفهوم "یوم الحسره" می باشد.

این کارشناس مسایل دینی اظهار داشت: خداوند برای بازگشت و توبه بندگان بسیار مشتاق است و اگر انسانی در نهایت شقاوت هم باشد، باز نباید از رحمت خداوند مأیوس گردد؛ زیرا پروردگار عالمیان آنقدر به بندگان خود لطف دارد که تا آخرین فرصت زندگی نیز، توبه را برای آنها مهیا نموده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.