این مطلب ۱۹ بار خوانده شده

جلسه اخلاق و محفل انس با قرآن در سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان چهارمحال و بختیاری در جمع کارکنان ستاد سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام گفت: روزه بی ریاترین عبادت الهی است که در سیمای مؤمنین نوری پدیدار می کند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)؛ حجت الاسلام احمدرضا پورخاقان در این محفل نورانی با اشاره به دهه آخر ماه مبارک رمضان گفت: شب قدر، یک شب است که برابر هزار شب یعنی ۸۱ سال عمر طبیعی یک انسان ارزش دارد.

وی افزود: اصطلاح رایج شده مبنی بر شبهای قدر؛ یک اصطلاح نادرستی است، زیرا شب قدر تنها یک شب است و در آن شب قرآن نازل شده و مقدرات انسان در همین شب تعیین می گردد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان با اشاره به آیات شریفه سوره دهر(انسان) اظهار داشت: یادآوری این موضوع که انسان در ابتدا چیزی نبوده و ارزشی نداشته و به فضل الهی خلق شده و پای به عرصه وجود نهاده تا خودی نشان دهد از تفاسیر این آیات کریمه است.

استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: انسان می تواند در خط مستقیم که به رضوان الله ختم می شود گام بردارد یا اینکه از راههای کج و معوج حرکت کند و از ناکجاآباد سردرآورد.

حجت الاسلام پورخاقان افزود: تذکارهایی بر سرراه ما قرار دارد تا رستگار شویم و یکی از این تذکارها، ماه مبارک رمضان است.

وی تصریح کرد: دو مهمانی بزرگ در هر سال برای انسان ها قرار داده شده که یکی حج تمتع است و دیگری ماه ضیافت الهی و در این ماه خداوند همه گناهان(به جزء حق الناس) را از بندگان میهمان خود می بخشد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گفت: دسترسی به حج واجب برای همه امکان پذیر نیست و باید انسان استطاعت مالی و طریقی پیدا کند تا بتواند در مناسک آن شرکت کند.

وی افزود: اگر زمان و مکان دو عنصر واجب برای حاجی است؛ یک بار عام به انسان ها عطا شده که آن ماه مبارک رمضان است و مکان خاصی برای پذیرش اعمال در آن قرار داده نشده است.

حجت الاسلام پورخاقان اظهار داشت: دعاهای خاصی برای روزهای ماه مبارک رمضان وارد شده تا انسان را به سمت معنویت هدایت کند و در دهه آخر، دعاهای مخصوص هر شب بیان شده تا انسان در پایان این ماه به رستگاری برسد.

وی به نقل از امام مجتبی علیه السلام گفت: انسان عاقل آن کسی است که به نصیحت کننده اش خیانت نمی کند و به فکر فریب او نیست.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان، بهترین زاد و توشه برای سفر آخرت را تقوا عنوان کرد و افزود: برای مؤمن روزه دار، دو وقت خوشحالی وجود دارد که لحظه افطار و عید فطر می باشد و رستگاری و رضایت الهی  نتیجه اخروی روزه در ماه مبارک رمضان و انجام تکلیف الهی است.

توسل به مولای متقیان حضرت علی علیه السلام پایان بخش این مراسم معنوی بود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.