این مطلب ۴۴۶۸ بار خوانده شده
سردار سرلشكر جعفري در يادواره شهيد زين‌الدين:

آمريكا با ذلت تمام ‌توافق با ايران را در مذاكر‌ات دنبال مي‌كند‌

فرمانده كل سپاه پاسداران گفت: امروز‌ در برخي مواقع‌ ممكن است لطمه‌اي به عزت ما وارد شود ولي بدانيم كه در واقع، اين دشمن ما يعني آمريكاست كه با ذلت به دنبال توافق هسته‌اي است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش  پايگاه اطلاع رسانی سپاه قمر بنی هاشم(ع) به نقل از پایگاه اينترنتي بسيج، سردار سرلشكر محمد علي جعفري امشب در يادواره شهيد زين‌الدين، سرداران و ۶ هزار شهيد استان قم كه در حرم مطهر فاطمه معصومه(س) برگزار شد، اظهار كرد: مجلس يادبود شهيدان و گراميداشت ياد آنها، به تعبير رهبر معظم انقلاب سبب استمرار انقلاب اسلامي مي‌شود.

وي افزود: استمداد از شهدا براي اينكه راه را به ما نشان دهند از طريق برگزاري همين يادواره‌ها محقق مي‌شود؛ بايد بدانيم شهدا به دنبال چه اهدافي بودند و تاكنون چه ميزان از آنها محقق شده تا بتوانيم وظايف خود در به سرانجام رساندن اهداف را انجام دهيم.

فرمانده سپاه پاسداران با بيان اينكه هنوز قدر دوران دفاع مقدس را به خوبي نشناخته‌ايم خاطرنشان كرد: امام راحل همواره اين دغدغه را داشتند كه بعد از جنگ بايد روشن‌گري كرد زيرا عده‌اي هستند كه به فلسفه شهادت آگاه نيستند و پرسش آنها اين است كه ثمره اين همه كشته شدن چه بوده است.

وي ادامه داد: پيش‌بيني امام خميني(ره) اين بود كه زمان زيادي بايد بگذرد تا جايگاه شهدا و كاري كه انجام دادند را درك كنيم؛ امروز بعد از حدود ۳۰ سال از آغاز تحميلي، شاهد حوادث مهم، تكان‌دهنده و سرنوشت‌سازي براي تاريخ اسلام هستيم كه همه آنها به خاطر جنگ هشت ساله ما و آثار و پيامدهاي دوران دفاع مقدس و خون شهداي گرانقدرمان هستند.

جعفري با اشاره به جنگ ۳۳ روزه و شكست بزرگ‌ترين ارتش خاورميانه از حزب‌الله گفت: همچنين مردمي در غزه و در محاصره، مانع ورود رژيم صهيونيستي به داخل شهرهايشان مي‌شوند و نظام سوريه كه همراه ايران در خط مقاومت قرار دارد در مقابل جهانيان ايستادگي مي‌كند؛ گروه‌هاي تكفيري نيز تشكيل شده‌اند تا جلوي پيشرفت انقلاب اسلامي را بگيرند ولي موفق نمي‌شوند كه همه اينها به دليل مقاومتي است كه ملت ايران در دوران جنگ از خود نشان دادند.

فرمانده سپاه پاسداران با بيان اينكه در آينده پيروزي‌هاي بزرگ‌تري كه امام راحل نويد آنها را داده‌اند رقم خواهد خورد خاطرنشان كرد: از آن جمله مي‌توان به فتح قدس اشاره كرد؛ ما مظلوميت خويش و تجاوز دشمنانمان را در جنگ به جهانيان نشان داديم و ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شكستيم ضمن اينكه دفاع مقدس سبب شد دوستان و دشمنان خود را نيز بشناسيم.

وي دفاع مقدس را عاملي براي احساس ذلت همه ديكتاتورها و سردمداران مخالف اسلام دانست و افزود: امروز اگر شاهد شكسته شدن قدرت پوشالي و مادي غربي‌ها هستيم، به دليل بركات دفاع مقدس و خون‌هاي پاكي است كه بر زمين ريخته شد؛ امام راحل فرمودند از همه مهمتر، استمرار روح اسلام انقلابي در پرتو جنگ تحقق يافت، اين روح اسلام انقلابي همان اسلام ناب محمدي(ص) است كه با شتاب مناسبي، در سطح بين‌المللي گسترش مي‌يابد.

جعفري اضافه كرد: دستاوردهاي داخلي و خارجي دفاع مقدس، آنقدر گسترده هستند كه هنوز قدر همه آنها را ندانسته‌ايم.

فرمانده سپاه پاسداران با بيان اينكه امروز دشمنان به اقتدار و عظمت نظام اسلامي معترف هستند گفت: عزت و اقتدار جمهوري اسلامي يكي از بزرگ‌ترين دستاوردهاي دفاع مقدس محسوب مي‌شود؛ استمرار راه شهدا بعد از جنگ و ترويج همان مسير، اين عزت و اقتدار را به ارمغان آورده است و هرچه زمان جلوتر مي‌رود، اين ويژگي عمق و گسترش بيشتري مي‌يابد.

وي عنوان كرد: امروز به ظاهر و شايد ‌در برخي مواقع، ممكن است لطمه‌اي به عزت ما وارد شود ولي بدانيم كه در واقع، اين دشمن ما يعني آمريكاست كه با ذلت به دنبال توافق هسته‌اي است تا مشكلات خود را با ايران اسلامي حل كند زيرا مي‌داند اگر همچنان با ايران به دشمني ادامه دهد، هيچكدام از اهدافي كه به دنبالشان است را نمي‌تواند محقق كند.

جعفري با اشاره به تلاش آمريكا براي رخنه در مقاومت گفت: البته آنها اشتباه مي‌كنند زيرا سياست اسلام و هوشمندي و عزتي كه در رهبري انقلاب اسلامي وجود دارد نخواهد گذاشت آمريكا به اهدافش برسد، ما تا زماني كه منافع‌مان ايجاب كند يعني برداشتن تحريم‌هاي اقتصادي تلاش مي‌كنيم و اگر اين موضوع به نتيجه برسد همگان در مي‌يابند كه موضوع فقط مسائل هسته‌اي است نه آرمان‌ها و ارزش‌ها، همان طور كه رهبر معظم انقلاب تاكيد كرده‌اند، ملت ايران حتي يك گام از ارزش‌ها و آرمان‌هاي اسلامي و انقلابي خود عقب نخواهند نشست.

فرمانده سپاه پاسداران تصريح كرد: همه مسئولان نظام اسلامي بايد قدر اين عزت، عظمت و اقتدار را بدانند و در راستاي حفظ آن بكوشند.

وي امنيت پايدار مردمي و بي‌نظير مردمي را از ديگر دستاوردهاي دفاع مقدس دانست و گفت: آرامشي كه امروز در داخل كشور و در مرزها شاهد آن هستيم به بركت خون شهدا به دست آمده است؛ پيروزي نظامي با آزادي خرمشهر توسط ايران به دست آمد و صدام براي آتش‌بس التماس مي‌كرد و پا به فرار گذاشت در حاليكه تنها يك سال و هشت ماه از جنگ مي‌گذشت؛ كوته‌فكراني كه ادامه جنگ را بعد از آزادي خرمشهر زير سئوال مي‌برند هنوز نفهميده‌اند كه چرا امام راحل با ادامه نبرد موافقت كردند.

جعفري افزود: تنبيه متجاوز و به دست آوردن ديگر دستاوردها و همچنين براي اينكه جهانيان قدرت و عظمت اسلام و ايران را ببينند جنگ ادامه يافت زيرا نمي‌توان متجاوز را رها كرد و هيچ تضميني هم وجود نداشت كه بار ديگر حمله به ايران صورت نگيرد.

فرمانده سپاه پاسداران با بيان اينكه دشمنان درصدد بوده و هستند كه از نظر داخلي ايران را آشفته كنند گفت: آنها در طول ساليان دراز اين كار را كردند ولي موفق نشدند هرچند برخي اوقات بحث از گزينه نظامي و گاهي هم آن را تكذيب مي‌كردند.

وي ادامه داد: يكي ديگر از دستاوردهاي دفاع مقدس، بيداري اسلامي است و اينكه ملت‌هاي مسلمان دريافته‌اند مي‌توان با اتكا به قدرت لايزال الهي و نيروي مردمي در مقابل بزرگ‌ترين ارتش‌ها به پيروزي رسيد؛ امروز حزب‌الله و حماس از سلاح‌هاي پيچيده‌اي استفاده نمي‌كنند اما با نيروي مقاومت، در مقابل رژيم صهيونيستي ايستاده‌اند.

جعفري با بيان اينكه در يمن انقلابي بزرگ شبيه انقلاب ايران رخ داده است گفت: البته كسي به اين حادثه اهميت لازم را نداده است در حالي كه عظمت كار مردم يمن بسيار زياد است.

فرمانده سپاه پاسداران خاطرنشان كرد: به ياري خداوند، اين حركت ادامه خواهد داشت تا امام عصر(عج) ظهور كنند.

وي سربلندي اسلام در جهان امروز را مسئله ديگري دانست كه به صورت پنهان جريان دارد و گفت: خدا مي‌داند كه هر روز چه تعداد از پيروان اديان ديگر به اسلام روي مي‌آورند به همين دليل دشمنان ما از اين امر وحشت دارند و اجازه نمي‌دهند آمار اين افراد منتشر شود.

جعفري با اشاره به حمله آمريكا به عراق با هدف برپايي حكومتي وابسته به خود تصريح كرد: با اين حال حكومتي شيعي و مردمي در عراق بر سر كار آمد كه در تاريخ اين كشور سابقه ندارد؛ امروز در عراق بيش از ۵۰ درصد مردم شيعه هستند ولي هيچگاه در حكومت حضور نداشتند اما امروز شيعه در حاكميت در عين هماهنگي كامل با فرق ديگر قرار دارد و اين حركت توسط آمريكايي‌ها قابل تحمل نيست و خدا مي‌داند طي اين چند سال، چه مبارزه نرم و در عين حال سختي ميان جمهوري اسلامي و آمريكا در عراق جريان داشت تا حكومت حاضر حفظ شود.

فرمانده سپاه پاسداران خاطرنشان كرد: رهبر معظم انقلاب مي‌فرمايند علت دشمني عميق و آشتي‌ناپذير استكبار و در رأس آنها استكبار و شبكه صهيونيستي دنيا با جمهوري اسلامي حرف‌‌هايي نيست كه در گوشه و كنار گفته مي‌شود؛ همان حرف‌هايي كه توسط برخي افراد با ايمان ضعيف گفته مي‌شود؛ مسئله اين است كه جمهوري اسلامي يك نفي و يك اثبات با خود به همراه دارد.

وي افزود: نفي سلطه‌پذيري، تحقير ملت‌ها توسط مستكبران و دخالت دشمنان در ايران توسط جمهوري اسلامي صورت گرفته زيرا گوش ملت ايران به دهان ولي فقيه است و پيام ۹ دي ملت ايران در سال ۸۸ هم همين بود ضمن اينكه سكولاريسم و اباحه‌گري نيز توسط جمهوري اسلامي نفي مي‌شود؛ در مقابل دفاع از مظلومان جهان در برابر كساني كه مي‌گويند نه غزه نه لبنان جانم فداي ايران و كساني كه مي‌گويند به ما چه مربوط است در فلسطين چه مي‌گذرد، توسط جمهوري اسلامي اثبات شده است.

جعفري با بيان اينكه مسئولان داخلي كشور بايد تلاش كنند رفاه، امنيت و آسايش مردم تامين شود گفت: همه تلاش دشمنان اين است كه نگذارند اين اتفاق بيفتد.

فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به حرف دشمنان كه مي‌گويند جمهوري اسلامي رفتار خود را بايد عوض كند تصريح كرد: منظور آنها دست برداشتن نظام اسلامي از آرمان‌ها و ارزش‌هاي ديني و انقلابي است ولي اين امر تحقق نخواهد يافت و به ياري خداوند، ملت ايران پوزه دشمنان را به خاك خواهند ماليد.

وي افزود: ادامه و استمرار اين راه نيازمند توجه و هوشمندي دارد كه رهبر معظم انقلاب در صحت‌هاي مختلف خود به مسئولان تذكرات لازم را ارائه مي‌دهند؛ مردم ما هوشيار هستند و دوست دارند وضعيت از نظر ايستادگي و مقاومت بيشتر و بهتر باشد.

جعفري گفت: رهبر معظم انقلاب تاكيد دارند كه ظرفيت بقا و ايستادگي بايد حفظ شود؛ اين طور نيست كه هرطور ولو بي توجهي به وظايف مهم و حساس عمل كنيم و وضعيت كنوني مقاومت باقي بماند؛ متاسفانه امروز هر صدايي از هر گوشه‌اي بلند مي‌شود كه مي‌خواهد از ارزش‌ها دفاع كند را مي‌خواهند خفه كنند در حاليكه همگان موظف هستند اين صداها را گوش كنند و ارزش‌ها را كنار نگذارند.

فرمانده سپاه پاسداران خاطرنشان كرد: نظام جمهوري اسلامي به معناي حقيقي كلمه بايد حفظ شود تا بتوان ملت ايران را به اوج ترقي و آرمان‌ها رساند؛ نظام اسلامي يك ساختار حقوقي و رسمي و نيز يك ساخت حقيقي دارد كه بايد به هر دو توجه داشت.

وي با بيان اينكه هويت واقعي جمهوري اسلامي شامل عدالت، كرامت انسان، حفظ ارزش‌ها، سعي براي ايجاد برابري و برادري، ايستادگي در برابر نفوذ دشمن و اخلاق‌مداري است گفت: اگر مردمي بودن مسئولان كشور را دست كم گرفتيم و مديران به مسئوليت به عنوان مركز ثروت و قدرت نگاه كنند، اگر ساده‌زيستي كنار گذاشته شود و ضعف‌هاي شخصي و شخصيتي بر روابط سياسي و بين‌المللي مسئولان كشور حاكم شود ساخت ظاهري جمهوري اسلامي چندان اثري نمي‌بخشد كه تنها اسم دولت و مجلس اسلامي باشد.

جعفري به رابطه قوي و مستحكم ميان امام و امت در ايران به عنوان رمز موفقيت جمهوري اسلامي اشاره و ابراز كرد: بايد اين رابطه حفظ شود و البته تلاش بيشتري هم صورت بگيرد كه حرف‌ها و بيانات رهبري در عمل پياده شود؛ مسئولان و عامه مردم در حفظ ارزش‌ها، امر به معروف و نهي از منكر و مخالفت با ضد ارزش‌هاي اسلامي و اخلاقي وظيفه دارند البته حركت‌هايي مانند اسيدپاشي براي ضربه زدن به قضيه امر به معروف و نهي از منكر انجام مي‌شود و مردم هم اين موضوع را بايد با هوشياري مورد توجه قرار دهند.

فرمانده سپاه پاسداران مجاهدت در راه خدا را يكي از خواسته‌هاي شهدا از ملت ايران دانست و افزود: البته اين امر فقط مبارزه مسلحانه با دشمنان نيست بلكه مجاهدت فرهنگي و علمي در جامعه امروز اهميت بيشتري دارند.

وي خواستار تذكر مردم به مسئولان براي پايمردي در مسير ارزش‌ها و آرمان‌هاي اسلامي و انقلابي شد و گفت: مومن واقعي آن است كه مجاهدت در راه خداوند و حفظ دين الهي را هيچگاه كنار نگذارد؛

‌انتهاي پيام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.