این مطلب ۳۱۹۷ بار خوانده شده
استاندار چهارمحال و بختیاری خبر داد:

رئیس جمهور از كارخانجات، صنايع بزرگ مادر و طرح هاي عمراني استان بازدید می کند

استاندار چهارمحال و بختياري در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه، بازديد از كارخانجات، صنايع بزرگ مادر، طرح هاي عمراني، راهن آهن و پتروشيمي را از برنامه هاي سفر رئيس جمهور و هيأت دولت به استان عنوان کرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)؛ قاسم سلیمانی با اشار به میزبانی استان از رئیس جمهور و هیئت دولت در هفته جاری، افزود: در سفر رياست جمهوري به استان، پيشنهاد ما اين بوده كه پروژه هاي با پيشرفت فيزيكي بالا و قابل تكميل تا سال ۹۴، در اولويت تخصيص اعتبار قرار دارند.

استاندار چهارمحال و بختیاری، در آستانه سفر رئيس جمهور و هيأت دولت به استان تأكيد كرد: ۱۰ درصد كارگاه ها فعال، ۶۵ درصد نيمه فعال و ۲۵ درصد تعطيل هستند.

وي، افزود: در همين راستا با تشكيل كارگروهي در اين زمينه ارائه راهكارهاي لازم مشكلات ۱۳۱ واحد صنعتي بررسي و در توافق نامه اي با بانك ها رفع شد.

سليماني دشتكي، نبود تناسب ميان منابع و مصارف را مهم ترين دليل اين مشكلات اعلام و تصريح كرد: با افزايش مصارف، منابع افزايش نيافته و اين مسئله از سال ۹۱ تاكنون مشكلاتي را ايجاد كرده و بانك هاي عامل با مشكل نقدينگي و سرمايه در گردش رو به رو شده كه اميدواريم راهكاري ملي براي رفع اين مشكل ارائه شود.

استاندار چهارمحال و بختياري در بخش ديگري از سخنان خود گفت: در سفرهاي رئيس جمهور سابق به اين استان، هزار و ۴۳۵ مصوبه انجام شده كه تعدادي از اين مصوبات، به طور رسمي مصوبه دولت بوده و برخي توافق دولت براي اجراي آن ها بوده كه از اين مصوبات نزديك به ۲۲ درصد سفرها از لحاظ ريالي تحقق يافته بوده، ۵۰ درصد پروژه ها به نتيجه رسيده و ۳۰۰ پروژه پيشرفت فيزيكي نداشته است.

وي خاطرنشان كرد: ۴۰۰ پروژه در دست اقدام و بقيه اقدام به ديون بوده و پروژه هايي كه ۱۰۰ درصد آن ها تكميل شده بوده به دو هزار و ۳۷۰ ميليارد ريال نياز دارد.

سليماني دشتكي، همچنين از تشكيل اتاق فكر در اين زمينه خبرداد و اظهار داشت: در اين راستا مشاوره سرمايه گذاري و كميته غيردولتي سرمايه گذاري تشكيل شده و با ارائه راهكارهايي، برخي سرمايه گذران در تفاهم نامه اي مشاركت خود در اجراي طرح راه آهن اصفهان - شهركرد – اهواز را با ۵۰ هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري اعلام كرده اند.

وي افزود: تشويق در مشاركت شركت هاي بزرگ براي سرمايه گذاري در فولاد، پتروشيمي، پالايشگاه، راه آهن و پروژه هاي عمراني از ديگر برنامه هاي اين سفر محسوب مي شود.

استاندار گفت: چهارشنبه و پنجشنبه، ۱۵ و ۱۶ مرداد، دكتر روحاني و هيأت دولت در چهارمحال و بختياري حضور دارند.

وي افزود: در اين سفر وزراي راه و شهرسازي، نيرو، جهاد كشاورزي و معاونان رئيس به منظور پيگيري طرح هاي اجرايي چهارمحال و بختياري حضور دارند.

سلیمانی، به ديدار رئيس جمهور با نخبگان، روحانيون، نمايندگان شوراهاي اسلامي و عشاير در اين سفر اشاره و تصريح كرد: بازديد از كارخانجات، صنايع بزرگ مادر، طرح هاي عمراني، راهن آهن و پتروشيمي از ديگر برنامه هاي سفر رئيس جمهور و هيأت دولت در چهارمحال و بختياري به شمار مي رود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.