این مطلب ۱۹ بار خوانده شده
در مصاحبه با السفیر؛

نصرالله: سوریه خطر تجزیه و سقوط نظام را پشت سر گذاشته است

دبیرکل حزب‌الله لبنان در گفت‌وگو با یک روزنامه لبنانی که بخشهایی از آن منتشر شده است، تأکید کرده است نظام سوریه خطر سقوط را پشت سر گذاشته و این خطر دیگر نظام سوریه را تهدید نمی‌کند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) به نقل از خبرگزاری تسنیم، روزنامه السفیر لبنان اعلام کرده است سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در گفت‌وگوی مفصلی با این روزنامه به پرسش‌های مختلفی درباره تحولات منطقه‌ای از جمله سوریه، رژیم صهیونیستی و آنچه به بهار عربی موسوم است، پاسخ گفته است.

شبکه المیادین بخشهایی از اظهارات سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله در گفت‌وگوی مفصل با روزنامه السفیر را که قرار است روز دوشنبه منتشر شود، پخش کرده است.

دبیرکل حزب‌الله در این گفت‌وگو تأکید کرده است خطر انفجارهای تروریستی در داخل لبنان تا حدود زیادی کاهش یافته است.

سیدحسن نصرالله درباره سوریه نیز گفته است: دیگری خطر سقوط، نظام سوریه را تهدید نمی‌کند و خطر تجزیه سوریه را هم پشت سر گذاشته‌ایم.

دبیرکل حزب‌الله هدف از جنگ کنونی علیه سوریه را فشار بر این کشور برای دست برداشتن از مواضع خود و تغییر آن دانست نه شعارهایی همچون دموکراسی یا عدالت یا مبارزه با فساد.

سیدحسن نصرالله درباره اوضاع سوریه هم گفته است: خیالمان از روند حوادث در جنوب سوریه و مرزهای شمالی آن آسوده است و در این زمینه نگران نیستیم.

وی خاطرنشان کرده است اوضاع میدانی در سوریه سبب افزایش نگرانی اسرائیل شده است و اکنون چشمان خود را به الجلیل دوخته است.

بر اساس آنچه شبکه المیادین پخش کرده است، دبیرکل حزب‌الله در گفت‌وگو با السفیر تأکید کرده است: برخی از طرفداران جریان ۱۴ مارس از دخالت ما در سوریه به‌خاطر حمایت از لبنان در برابر گروه‌های تروریستی تکفیری حمایت می‌کنند.

نصرالله خاطرنشان کرده است: چند سال پیش از حرف‌زدن درباره بهار عربی، بحثهایی درباره تجزیه برخی کشورهای عربی شنیده بودیم.

انتهای پیام/*

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.