این مطلب ۱۹ بار خوانده شده
سردار سلامی در همایش "هندسه قدرت جهانی":

غرب تولد جدید تمدن اسلام را از طریق بیداری اسلامی شنید

جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: غرب تولد جدید تمدن اسلام را از طریق شعله های فروزان یک بیداری اسلامی به گوش خود شنید.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) به نقل از خبرگزاری بسیج، سردار حسین سلامی در این همایش که در مرکز همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است، اظهار کرد: وقتی که امام در روزهای سخت، مسلمانان جهان را به بازیابی هویت دینی و تاریخی خود دعوت کرد جهان اسلام در شرایطی که به محیطی سرد و افسرده و منجمد و خاموش بود به یک صحنه بازی استراتژیکی برای قدرت های سلطه گر تبدیل شد.

وی افزود: آن زمان امام با انقلابی شگفت انگیز اولین پیام یک تولد جدید، یک قدرت جدید، یک تمدن جدید به نام اسلام را در فضای ذهن و دل جهان اسلام طنین انداز کرد.

وی افزود: وقتی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل به پیروزی اولیه خود رسید نظم دچار موج جدی شد. چون تحول ژئوپلتیکی گسترش و نفوذ یافت و انقلاب اسلامی یک میدان راهبردی را از تسلط قدرت های استکباری خارج کرد و هم توازن قوا را در جهان به هم ریخت.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: از آن روز میدان درگیری های جهانی تغییر کرد، غرب تولد جدید تمدن اسلام را از طریق شعله های فروزان یک بیداری اسلامی به گوش خود شنید.

وی خاطرنشان کرد: محیط تعادل قوای جهانی این بار با محوریت اسلام دست خوش تحول شد میدان دار این تحول جهان اسلام بود که در نخستین روزهای تولد توانسته بود بر بزرگ ترین امپراطوری تاریخ بشر یعنی آمریکا غلبه کند آنچه که باعث شد جهان اسلام میدان مواجه و برخوردهای مسلط جهانی ظرف ۳۵ سال گذشته تا به امروز شود تکیه آموز های اسلامی است.

سلامی تاکید کرد: چرا ما امروز می توانیم همه نقاط مورد سلطه رژیم صهیونیستی را نابود کنیم آن هم با این فاصله جغرافیایی، چرا آرمان ما درست مثل آرمان فلسطینی است چرا ما دوست داریم در راه آرمان فلسطین فدا شویم و خود را به خطر بیندازیم، این اسلام است که به ما این انگیزه و نیرو را می دهد که ما از این جا ظرفیت های لازم را فراهم می کند. اسلام منبع غنی قدرت مسلمانان است وحدت عنصر اصلی این ظرفیت ها است. ما در میدان های سختی دشمنان قدرتمندی را شکست دادیم مدل موفقی را از یک مدل از کشور اسلامی را ارائه داده ایم.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: ما یک تحریم اقتصادی جهانی را با موفقیت مدیریت کردیم، ما نبرد های اطلاعاتی جنگ روانی، فشارها و تهاجمات فرهنگی، جنگ نظامی، تحریم و همه این تهدیدات که هر کدام بزرگترین قدرت های جهانی را از پا می آرود را اداره کردیم و نشان دادیم که می توان با همه قدرت های بزرگ در همه صحنه ها جنگید پیروز شد.

گفتنی است همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی با حضور جمعی از نخبگان اندیشمندان، رهبران و متفکران جهان اسلام از ۳۲ کشور جهان به مدت ۲ روز در مرکز همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است.

انتهای پیام /

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.