این مطلب ۱۷ بار خوانده شده
حذف تنها سرنخ پرونده حمله به سفارت ايران در لبنان

مرگ يا قتل ماجد الماجد؟

خبر مرگ تروريست سرشناس سعودي در شرايطي اعلام شد كه وي تنها سرنخ پرونده حمله به سفارت ايران در لبنان محسوب مي شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) به نقل از خبرگزاری تسنیم، در شرايطي خبرگزاري رسمي لبنان خبر مرگ ماجد الماجد، تروريست سرشناس سعودي را اعلام كرد كه وي تنها سرنخ موجود درباره پرونده حمله تروريستي به سفارت جمهوري اسلامي ايران در لبنان محسوب مي شد كه در جريان آن حداقل ۲۰ تن به شهادت رسيدند.

اما سوال اصلي اينجاست كه آيا اين تروريست سرشناس سعودي كه مغز متفكر حمله به سفارت ايران محسوب مي شد واقعا در اثر بيماري مرده و يا حذف فيزيكي شده است؟

نكته جالب آن بود كه اندكي پس از دستگيري ماجد الماجد توسط ارتش لبنان، درخواست هاي رژيم سعودي براي تحويل ماجد به عربستان بالا گرفت و رژيم سعودي رايزني هاي گسترده اي را براي تحويل اين تروريست به عربستان آغاز كرد.

اين در شرايطي بود كه عمال لبناني رژيم سعودي هم بيكار ننشستند و بر طبل تحويل ماجد الماجد به دولت عربستان كوبيدند. بي ترديد تحول ماجد به عربستان مي توانست تنها سرنخ اين پرونده مهم را هم از چنگ دولت لبنان و جمهوري اسلامي كه خواهان پيگيري اين پرونده بود، در آورند. اما رايزني هاي ديپلماتيك دستگاه سياست خارجي كشور مانع از تحويل تروريست سعودي به عربستان شد و قرار بر اين شد كه اين تروريست برجسته سعودي در داخل لبنان بازجويي و محاكمه شود و حتي مقرر شد كه تيمي از جمهوري اسلامي ايران هم بر پروسه بازجويي از عامل حمله به سفارت ايران حضور داشته باشد.

در شرايطي كه به نظر مي رسد روند بررسي اين پرونده به نقاط خوبي نزديك شده است و با بازجويي از رهبر گروه تروريستي عبدالله عزام زواياي حمله ترويستي به سفارت ايران به زودي مشخص مي شود، خبر مرگ وي توسط دستگاه هاي ذيصلاح لبناني تأييد شد.

در چنين شرايطي به رغم ادعاهاي موجود به نظر نمي رسد كه ماجد الماجد، به مرگ عادي و طبيعي مرده باشد و احتمال حذف اين تروريست سعودي از تمامي سناريوها محتمل تر است.

بي ترديد مهمترين ذينفع از مرگ ماجد الماجد، رژيم سعودي است. در شرايطي كه بسياري معتقد بودند ماجد الماجد با چراغ سبز سعودي ها و با هدايت شخص بندر بن سلطان حمله به سفارت ايران را برنامه ريزي كرده است، حذف اين تروريست نام آشنا سبب مي شود كه پاي سعودي ها بيش از اين در پرونده حمله به سفارت ايران باز نشود.

با توجه به نفوذي كه رژيم سعودي در لبنان، ارتش اين كشور و دستگاه هاي اطلاعاتي اين كشور دارد، به راحتي مي توانسته سناريوي حذف ماجد الماجد را كليد بزند.

بي ترديد مي توان جاي پاي بندر بن سلطان را در حذف يك مهره سوخته سعودي به راحتي مشاهده كرد. هرچند كه حذف ماجد الماجد هم باعث نخواهد شد بازي تخريبي سعودي ها در معادلات منطقه از عراق و سوريه گرفته تا بحرين و لبنان مخفي بماند.

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.