این مطلب ۱۷ بار خوانده شده
یکی از نزدیکان شهید انصاری:

شهید انصاری تنها ۲ ماه پس از حضور در لبنان به شهادت رسید

یکی از نزدیکان شهید حجت الاسلام انصاری رایزن فرهنگی ایران در لبنان گفت: شهید انصاری از جنس مردم بود و همیشه ماموریت های سخت را مثل حضور در جبهه ها دفاع مقدس می دانست.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع)،احسان بخشی، پسر عمو و از دوستان نزدیک حجت الاسلام انصاری در حاشیه مراسم تشییع و وداع با پیکر این شهید، گفت: یک ماه قبل از اینکه لبنان برود، به او گفتم آنجا خطرناک و ناامن است و بهتر است شما به آنجا نروی که شهید انصاری لبخند زد و گفت در ماموریت های سخت راحت تر هستم و لبنان برایم مثل جبهه می ماند.

وی که خاطرات زیادی از شهید انصاری داشت، اضافه کرد: تنها دو ماه در لبنان مشغول بود که به درجه رفیع شهادت رسید و قبل از آن پنج سال و نیم در سودان با تمامی ناامنی هایش به عنوان رایزن فرهنگی خدمت کرد و در تمام این سال ها توانست بسیاری از مردم جنوب سودان را مسلمان و شیعه کند.

پسر عموی شهید انصاری در رابطه با مجاهدت ها و مبارزات او بیان کرد: شهید انصاری قبل از انقلاب اسلامی و زمان تبعید امام(ره) به کویت در آن کشور گروهی تشکیل داده بود که علیه حکومت شاه تظاهرات می کردند و اعلامیه های امام(ره) را به دست مردم می رساندند.

بخشی ادامه داد: بعد از انقلاب هم ۲۸ ماه در تیپ امام صادق (ع) قم در جبهه ها حضور داشت، در واقع همه زندگی او جهاد بود و مبارزه.

وی یادآور شد: شهید انصاری ماموریت های خطرناک را همیشه به پشت میزنشینی ترجیح می داد و همیشه می گفت ماموریت سخت مثل حضور در جبهه است.

تشییع پیکر شهید حجت الاسلام انصاری روز گذشته بعد از نماز جمعه تهران با حضور سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین، حسینی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر مسولان و نمازگزاران قدرشناس تهرانی انجام شد.

آیت الله موحدی کرمانی نیز بر پیکر شهید انصاری نماز خواندند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.